رفتن به نوشته‌ها

فواید شگفت انگیز هندوانه در تابستان – دکتر بینایی خادیمیان


آب هندوانه - فواید شگفت انگیز هندوانه در تابستان

خواص خارق العاده هندوانه در تابستان

مصرف آب میوه در ماه های گرم سال برای تامین آب و مواد مغذی مورد نیاز بدن ضروری است. در میان میوه های تابستانی ، هندوانه خواص زیادی دارد. آب این میوه دارای کربوهیدرات کم ، کالری کم و سرشار از فیبر ، اسیدهای آمینه و کاروتنوئیدها است. هندوانه 17 درصد از نیاز روزانه به ویتامین A و 21 درصد از نیاز روزانه به ویتامین C را تامین می کند و همچنین دارای مزایای زیر است:

سموم را دفع می کند

هندوانه به دفع سموم از بدن کمک می کند و میزان بالای پتاسیم موجود در آب هندوانه عملکرد کلیه را بهبود می بخشد و اسید اوریک ، قند و سایر سموم را در خون فیلتر می کند.

گوارش را بهبود می بخشد

هندوانه سرشار از آب و فیبر است که سلامت گوارش را تقویت می کند و ویتامین های C و A و آنتی اکسیدان های حیاتی موجود در آن میکروبیوم خوب روده را تقویت کرده و گوارش را بهبود می بخشد ، که اغلب در اثر افزایش گرما در تابستان تضعیف می شود. کمک.

منبع نیرو

هر 100 گرم آب هندوانه حاوی حدود 30 کالری است و به عنوان یک تقویت کننده فوری انرژی عمل می کند. حاوی ویتامین C ، ویتامین A و منیزیم است.

از آفتاب سوختگی جلوگیری کنید

آب هندوانه به دلیل داشتن آب زیاد ، عرق را تحریک می کند تا حرارت بدن را خنک کرده و الکترولیت ها را متعادل کند. همچنین ویتامین C موجود در آن سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.

حفظ مایعات بدن

مقدار زیادی آب هندوانه به حفظ تعادل الکترولیت در بدن کمک می کند ، باعث احساس سیری در بدن می شود ، تشنگی را برطرف می کند و از کم آبی بدن جلوگیری می کند.

ذخیره pH سطح

آب هندوانه سطح اسیدیته را در بدن حفظ می کند. سطح pH بدن با افزایش دما کاهش می یابد. وقتی PH کاهش می یابد ، بدن اسیدی می شود و منجر به بیماری هایی مانند نارسایی کبد ، نارسایی قلبی و افت قند خون می شود ، اما نشان داده شده است که آب هندوانه به طور طبیعی به حفظ سطح pH بدن و جلوگیری از عفونت کمک می کند.

دمای پایین بدن

دمای بدن معمولاً در تابستان افزایش می یابد. نوشیدن آب هندوانه به کاهش دمای بدن کمک می کند ، زیرا حاوی مقدار زیادی آب است و تأثیر آرام بخشی بر بدن دارد و ترکیب لیکوپن موجود در آن از پوست در برابر آفتاب سوختگی محافظت می کند.

برای بهره مندی از رژیم غذایی دکتر رویا خادیمیان روی لینک زیر کلیک کنید:

برنامه غذایی دریافت کنید

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *