رفتن به نوشته‌ها

5 تا از بهترین غذاها برای ترمیم بدن


5 تا از بهترین غذاها برای ترمیم بدن

آیا تغذیه بعد از تمرین مهمترین وعده غذایی است؟ انتخاب بهترین غذاها برای بهبودی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. هر چیزی که بعد از تمرین می خورید تأثیر مستقیمی بر تناسب اندام شما خواهد داشت. اگر به دنبال افزایش اندازه یا چربی سوزی و عضله سازی هستید ، این تنها برنامه ورزشی مهم نیست.

مرغ ، کینوا ، آووکادو و سبزیجات برگ دار از جمله غذاهای بعد از تمرین برای بهبود ریکاوری هستند. در مورد بهترین گرایش های غذایی بیشتر بدانید بازیابی بدن با تنورها با من باش.

اهمیت تغذیه بعد از تمرین برای بهبودی

مزایای ورزش پس از اتمام تمرین و بهبودی به دست می آید. در پایان تمرین ، ماهیچه ها به دنبال تقویت آنها از طریق بهبود هستند. در نتیجه ، استفاده از بهترین مواد مغذی برای بازیابی مهم است. تحلیلگران پیشنهاد می کنند که ورزشکاران با سطح تمرینات چالش برانگیز باید از وعده های غذایی سرشار از پروتئین و کربوهیدرات استفاده کنند.

غذای بعد از تمرین باید ظرف یک ساعت بعد از ورزش مصرف شود. پروتئین به بهبود و عضله سازی کمک می کند. کربوهیدرات ها همچنین قند خون را تثبیت می کنند. همچنین از هدر رفتن ماهیچه ها برای تغذیه بدن جلوگیری می کند. تغذیه بعد از تمرین شما را زنده می کند و فیبرهای عضلانی را ترمیم می کند. این نکته در ساخت عضله با وزن بدن نیز مهم است.

مقاله ای در سال 2017 در مجله انجمن بین المللی تغذیه ورزشی بررسی جالبی انجام داد. نتایج نشان داد که مصرف پروتئین بعد از تمرین باعث افزایش سنتز پروتئین در عضلات می شود. در این روند ، آنها پس از تمرین ، عضلات خود را بازیابی و ترمیم می کنند. مطالعه دیگری در سال 2018 نشان داد که خوردن غذاهای سالم مانند میوه ها و سبزیجات برای بهبود مفید است. تخم مرغ و گوشت بدون چربی از دیگر موارد موجود در این لیست هستند.

بدنسازی بدون مکمل با برنامه ورزشی مناسب و رژیم اولیه امکان پذیر است. با این حال ، در شرایطی مانند آموزش ورزشکاران حرفه ای ، مربیان ترجیح می دهند از مکمل های بدنسازی به دلیل اندازه استفاده کنند. یک پیشنهاد برای بازیابی عضلات ، نوشیدنی پروتئینی است.

برای آنلاین و دانلود نکات بدنسازی برنامه مکمل آنلاین از تیم تنورها کلیک.

در اینجا بهترین غذاهای غنی از پروتئین برای بهبودی آورده شده است.

بهترین غذای ریکاوری و بهترین غذای بعد از تمرین

  1. ماهی یا مرغ

ماهی و طیور بدون چربی پروتئین مورد نیاز ماهیچه ها را تأمین می کنند. این پروتئین باید بخشی ضروری از وعده یا میان وعده بعد از تمرین باشد. پروتئین های بدون چربی شامل ماهی ، لوبیا و مرغ بدون استخوان و بدون پوست است. آنها همچنین کالری و چربی اشباع کمتری نسبت به گوشت گاو دارند.

ماهی و طیور حاوی تمام پروتئین های ضروری مانند لوسین ، ایزولوسین و والین هستند. قبل از شروع ورزش وعده غذایی بعد از تمرین را آماده کنید. به عنوان مثال ، ممکن است ماهی دودی یا پخته تهیه کنید یا مرغ را کباب کنید شب قبل از تمرین.

  1. کوینو

کینوا یکی دیگر از غذاهای بعد از تمرین است. کینوا به عنوان یک غلات کامل حاوی کربوهیدرات و پروتئین است. اگر غلات را دوست دارید ، کینوا بهترین گزینه است. همچنین فاقد گلوتن است. در نتیجه ، برای افرادی که به گلوتن حساس هستند مناسب خواهد بود.

اگر به طور عمده به دنبال کاهش وزن هستید ، خوردن کینوا را فراموش نکنید. این غذا را با ماهی یا مرغ به عنوان یک وعده غذایی غنی از پروتئین بعد از تمرین بخورید. اگر گیاه خواری میوه ها و سبزیجات ذکر شده در زیر را به کینوا اضافه کنید.

برای دریافت برنامه تغذیه بدنسازی برای افراد برنزه کننده کلیک.

  1. آووکادو

آووکادو می تواند یکی از بهترین غذاها باشد بهبود به فراوانی معروف است. این میوه سالم است و به شما کمک می کند بعد از تمرین احساس بهتری داشته باشید. ورزشکارانی که بدنبال تناسب اندام و لاغری هستند نباید این میوه فوق العاده را از دست بدهند.

آووکادو سرشار از چربی های سالم است. در نتیجه ، برای افرادی که رژیم کم کربوهیدرات یا کتو را دنبال می کنند ، انتخاب خوبی است. آووکادو را با تخم مرغ پخته یا نخود فرنگی بخورید.

  1. سبزیجات برگ سبز تیره

این سبزی سرشار از ریز مغذی ها و ویتامین ها است. بنابراین ، آنها بخشی سالم از رژیم متعادل برای ورزشکاران هستند. سبزیجات برگ سبز تیره مواد مغذی مهمی مانند کلسیم و آهن را تأمین می کنند. کلسیم به بهبود عضله سازی و افزایش استحکام استخوان ها کمک می کند. آهن همچنین متابولیسم و ​​مصرف انرژی را تنظیم می کند. سبزیجات زیر را در رژیم غذایی خود بعد از تمرین قرار دهید:

  • اسفنج
  • چاپانک (اروگوئه)
  • کلم یا برگ کلم
  • بوک چویی یا کلم سفید چینی

اسفناج را به اسموتی پروتئینی خود اضافه کنید. یا با مقداری برگ کلم سرخ کرده و با کینوا سرو کنید.

بهترین غذای بعد از تمرین برای بهبودی

  1. شیک پروتئینی یا شیر کاکائو

شیک پروتئینی در برنامه های بدنسازی یا تناسب اندام بسیار محبوب است. این نوشیدنی ها راهی آسان برای دریافت پروتئین پس از تمرین هستند. توجه داشته باشید که باید سبکی با کیفیت بالا و بدون قند تهیه کنید. با توجه به اندازه صنعت مکمل ، بهتر است که خود شیک پروتئینی تهیه کنید. این نوشیدنی ها معمولاً حاوی 30 گرم پروتئین هستند. همچنین حاوی 3 تا 4 گرم اسید آمینه لوسین است که به تحریک رشد ماهیچه ها کمک می کند.

برخی از مردم تصور می کنند که شیر کاکائو جایگزین خوبی برای غذای بعد از تمرین است. اما شیر کاکائو مزیت خاصی ندارد. این نوشیدنی حاوی پروتئین و کربوهیدرات است. بنابراین توصیه می شود که درمان شود. اما در حقیقت ، هیچ تفاوتی با خوردن غذاهای دیگری که حاوی یکی از این ریز مغذی ها هستند ، ندارد.

بهترین زمان برای خوردن غذا بعد از تمرین

در حال حاضر ، شما بهترین غذاها را برای بهبود می دانید. اما چه زمانی بهتر است به این قول عمل کنم؟ یک مطالعه در سال 2013 انجام شد. نتایج نشان داد که تفاوت زمانی بین وعده های غذایی قبل و بعد از ورزش نباید بیش از 4 ساعت باشد. اگر زمان این دو وعده غذایی بیش از 4 ساعت باشد ، احساس خستگی می کنید. در نتیجه ، انرژی کافی برای ورزش و بهبود عضلات خود را از دست خواهید داد.

بیشتر مردم قبل از غذا ضربان قلب کمتری دارند. این معمولاً 10 تا 20 دقیقه پس از پایان تمرین اتفاق می افتد. حمام کردن و سپس غذا خوردن یک روش م effectiveثر و رایج است. غذاهای دریایی ، تخم مرغ و ماست از اولویت های اصلی بعد از تمرین هستند.

نتیجه

انتخاب بهترین غذاها برای بهبود به عضله سازی و افزایش انرژی بعد از تمرین کمک می کند. به طور کلی ، ترکیب کربوهیدرات و پروتئین انتخاب خوبی است. مرغ یا ماهی بدون چربی ، تخم مرغ و کینوا غذاهای بعد از تمرین هستند. همچنین از آووکادو ، سبزیجات برگ سبز تیره مانند اسفناج و شیک های پروتئینی استفاده کنید.

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (1 رای)
دانلود…


نویسنده:

مرتب کننده تون (برگرفته از مقاله ای از insider.com)

اگر از این مقاله استفاده می کنید ، نام و عنوان دوره ها را به عنوان منبع ذکر کنید.

عضو کانال تلگرام و اینستاگرام ما شوید. برای عضویت روی تصویر زیر کلیک کنید.


N: 1703

در صورت تمایل ، می توانید از سایر برنامه های تخصصی برنزه کردن در زمینه بدنسازی و تناسب اندام نیز استفاده کنید:

برنامه آموزشی سفارشی تحت نظارت مربی

نشانه های من

برنامه مکمل ورزشی سفارشی

برنامه بدنسازی فشرده برای زنان در 6 هفته

برنامه فشرده عضلات سینه در 4 هفته

برنامه فشرده عضلات پا در 4 هفته

برنامه فشرده عضلات شکم و بال بسته جنسی در 4 هفته

برنامه فشرده برای افزایش اندازه بازو در 4 هفته

برنامه فشرده بدن تابستانی در 6 هفته

برنامه عمومی ورزش خانگی

برنامه ورزش خانگی مقدماتی

برنامه تمرینات نیمه حرفه ای خانگی

برنامه تمرینات خانگی حرفه ای

برنامه تمرین در محل کار

برنامه Hip Sizeمنتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *