رفتن به نوشته‌ها

نوشیدن قهوه قبل از ورزش به سوزاندن چربی بیشتر کمک می کند – دکتر بینایی خادیمیان


قهوه قبل از ورزش برای کاهش وزن - نوشیدن قهوه قبل از ورزش به سوزاندن چربی بیشتر کمک می کند

نوشیدن قهوه قبل از ورزش به سوزاندن چربی بیشتر کمک می کند

تحقیقات قبلی ارتباط بین مصرف کافئین و افزایش عملکرد ورزشی را نشان داده است. با این حال ، اطلاعات محدودی در مورد تأثیر کافئین در افزایش چربی سوزی بدن وجود دارد. محققان با استفاده از آزمایشات مدرج روی مردان فعال ، تأثیر کافئین بر اکسیداسیون چربی در تمرینات صبح و بعد از ظهر را مورد بررسی قرار دادند.

محققان شواهدی پیدا کرده اند که نشان می دهد مصرف 30 دقیقه قبل از ورزش هوازی به اندازه یک فنجان قهوه قوی کافئین ، چربی سوزی را افزایش می دهد ، به خصوص اگر این فعالیت بعد از ظهر انجام شود.

کافئین محرکی است که به طور طبیعی در دانه های قهوه ، برگ چای و دانه های کاکائو یافت می شود. نوشیدنی های انرژی زا تجاری ، تنقلات و بسیاری از غذاهای دیگر نیز حاوی مواد افزودنی کافئین هستند. استفاده نسبی از این محرک ممکن است منجر به افزایش هوشیاری ، عملکرد شناختی و کاهش وزن شود.

سازمان غذا و دارو به بزرگسالان سالم توصیه می کند که بیش از 400 میلی گرم کافئین در روز مصرف نکنند که معادل حدود 4 یا 5 فنجان قهوه است.

مطالعه ای که توسط محققان دانشگاه گرانادا در اسپانیا انجام شد نشان داد که کافئین می تواند با افزایش قدرت بی هوازی ، استقامت هوازی ، استقامت و قدرت عضلات ، عملکرد ورزشی را افزایش دهد. داده ها همچنین نشان می دهد که تأثیر مثبت کافئین بر روی این نشانگرهای عملکردی در طول جلسات تمرین هوازی بیشتر از تمرینات بی هوازی است.

در این مطالعه ، 15 مرد فعال با میانگین سنی 32 سال مورد مطالعه قرار گرفتند. شرکت کنندگان صبح و بعد از ظهر ورزش کردند و 30 دقیقه قبل از هر تمرین 3 میلی گرم کافئین به ازای هر کیلوگرم وزن بدن مصرف کردند.

فرانسیسکو آمارو گیت ، نویسنده اصلی این مطالعه گفت: “مطالعه ما نشان داد که مصرف زیاد کافئین 30 دقیقه قبل از انجام تمرینات هوازی ، اکسیداسیون حداکثر چربی را در طول تمرین ، صرف نظر از زمان روز افزایش می دهد.”

محققان پیشنهاد می کنند که یک فنجان قهوه یا کافئین کافی قبل از ورزش هوازی با شدت متوسط ​​در بعد از ظهر بهترین راه برای افزایش اکسیداسیون چربی در سراسر بدن است.

برای بهره مندی از رژیم غذایی دکتر رویا خادمیان روی لینک زیر کلیک کنید:

برنامه غذایی بگیرید

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *