رفتن به نوشته‌ها

متخصص تغذیه کیست؟ مجله سلامت LifeDite


متخصص تغذیه

متخصص تغذیه فردی است که متخصص تغذیه است. یک متخصص تغذیه به شما در انتخاب غذای مناسب و ایجاد یک برنامه غذایی سالم و همچنین ایجاد رژیم غذایی مناسب برای بیماران و ارائه توصیه های تغذیه ای لازم برای بیماران کمک می کند.
متخصص تغذیه عادات غذایی فرد را مورد بررسی قرار می دهد ، غذاهای لازم را به بیمار توصیه می کند ، روش صحیح عادات غذایی را آموزش می دهد ، بر اثر برنامه نظارت می کند تا از موثر بودن برنامه غذایی خاص اطمینان حاصل کند و نتیجه را گزارش می دهد. روند درمان را ثبت کنید.
این متخصص با توجه به شرایط و نیازهای خود ، رژیم غذایی را برای گروه های مختلف افراد از جمله کودکان ، افراد میانسال ، بیمار ، چاق و کم وزن تهیه می کند. این به آنها می گوید که چه نوع غذا و چقدر باید در روز بخورند.
بیماران توسط متخصص تحت نظر هستند تا به آنها کمک کند رژیم غذایی مناسب را با توجه به شرایط خاص خود انتخاب کرده و روند درمان را تسریع کنند. بیماران ارجاع شده به این متخصصان عبارتند از: دیابتی ها ، بیماران دارای کلیه ، دستگاه گوارش ، کبد ، بیماران قلبی ، بیماران سرطانی که تحت شیمی درمانی یا پرتودرمانی قرار گرفته اند و بسیاری از بیماری های دیگر که برای بهبود یا کنترل بیماری نیاز به تغذیه مناسب دارند.
بیماران ارجاع شده به این متخصصان شامل بیماران دیابتی ، بیماران مبتلا به کلیه ، دستگاه گوارش ، کبد ، بیماران قلبی ، بیماران سرطانی تحت شیمی درمانی یا پرتودرمانی و بسیاری از بیماری های دیگر هستند که برای بهبود یا کنترل بیماری به تغذیه مناسب نیاز دارند.

چه زمانی باید به متخصص تغذیه مراجعه کنیم؟

رژیم

تمام کارها را انجام دهید و وزن خود را کاهش ندهید

وقتی احساس می کنید احساس پرخوری می کنید

وزن زیاد

بارداری

مدام به غذا فکر می کنم

چربی بالا

و…

برای روز رژیم غذایی فرآوری شده ، 20 درصد تخفیف برای همه افرادی که برای رژیم غذایی درخواست می کنند تا 20 مارس در نظر گرفته ایم.

مقاله قبلی24 هک ساده برای رژیم غذایی سالم (قسمت 2)

عضو انجمن تغذیه ایران و کانادا و سازمان نظام پزشکی کشور ارزیابی سیستم تغذیه و درمان در چاقی ، کاهش وزن ، بارداری ، کودکان و بیماریها و …

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *