رفتن به نوشته‌ها

شکستن سیستم به معنای شکستن همه پل ها نیست!


در شرایطی که افراد تصمیم می گیرند یک عادت را ترک کنند یا از انجام برخی کارها خودداری کنند ، گاهی اوقات می تواند به دلیل عواملی مانند عصبانیت ، استرس ، احساس ناامیدی و غیره باشد.

دوباره این کار را انجام دهید یا برنامه ای را که دارید بشکنید. به عنوان مثال ، فردی که تصمیم می گیرد سیگار را ترک کند ، خودارضایی کند ، سیگار بکشد یا خودارضایی کند ، یا فردی که مدتی از رژیم غذایی پیروی کرده است ، به دلایلی ، غذای خارج از رژیم غذایی می خورد یا غذاهای مجاز زیادی مصرف می کند.

احساس گناه و رفتن

در این حالت ، یک فرد ممکن است به دلیل احساس گناه و در نتیجه تنبیه خود از همه چیز دست بکشد و کنترل خود را از دست بدهد ، به عنوان مثال ، ادامه سیگار کشیدن یا در صورت خوردن یک غذای غیرمجاز ، به خوردن غذاهای دیگر بدون قید و شرط ادامه دهد.

به این می گویند اثر جهنم چیست

یعنی اکنون که این اتفاق افتاده است ، همه اینها بی دقتی است ، یا به عبارت دیگر ، برنامه را رها کرده و به دلیل احساس گناه ، آن را به طور کلی رها کرده و چارچوب ذهنی را که شخص برای خود ترسیم کرده است ، خرد کرده است.

برای مبارزه با این وضعیت در رژیم های غذایی 2 راه حل موجود

اولین راه حل قبل از شکستن سیستم

اولین قدم جلوگیری از این اتفاق است.

برای این کار بهتر است عوامل تحریک کننده را شناسایی کرده و جایگزین مناسبی برای این عوامل انتخاب کنید یا از تماس با این عوامل خودداری کنید.

به عنوان مثال ، اگر غذا خوردن با افراد خاصی یا در محیط های خاصی مانند رستوران ها عاملی است که فرد را بر هم می زند تا رژیم را مختل کند ، از قرار گرفتن در این وضعیت اجتناب کنید.

در مورد جایگزین های مناسب برای محرک ها ، برای مثال ، برای فردی که علاقه زیادی به نوشابه دارد ، انواع نوشابه های طعم دار که با قندهای مصنوعی شیرین شده اند و هیچ کالری نمی توانند به جای نوشابه های معمولی مصرف کنند. به

استفاده از برخی تنقلات به عنوان پاداش در روزهای خاص و با برنامه از پیش آماده شده در این موارد می تواند کمک کننده باشد.

راه حل دوم خراب شدن سیستم است

راه حل دوم مربوط به زمانی است که عدم رعایت رژیم غذایی رخ داده است ، به عنوان مثال ، فرد غذای خاصی را از برنامه گرفته است.

در این مورد ، نفرت از خود و احساس گناه ممکن است منجر به ترک همه چیز و مصرف غذاهای غیر مجاز بیشتر شود. دقیقا برعکس خودت را ببخش و این ایده که من نیز می توانم اشتباه کنم و با یک اشتباه به پایان نرسیم ، می توان به مسیر درست بازگشت و از ادامه اشتباهات و تسلیم شدن از همه چیز جلوگیری کرد.

ارسال شده توسط: عباس مجتهد


مطالب بیشتر:

پنج اشتباه رایج در بدنسازی

رژیم غذایی و یبوست ، چرا رژیم غذایی شما باعث یبوست می شود؟

رژیم مناسب برای بیماران مبتلا به سلیاک چیست؟ (بدون گلوتن)

رژیم نیمه گیاهی چیست و آیا سالم است؟منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *