رفتن به نوشته‌ها

سمعک و دلایلی که افراد مسن نباید از آنها استفاده کنند


استفاده کنید سمعک سمعک برای بسیاری از سالمندان مبتلا به کم شنوایی به دلیل افزایش سن ضروری است. Presbycusis اصطلاح پزشکی برای کاهش شنوایی ناشی از افزایش سن است و شایع ترین علت کاهش شنوایی در افراد مسن است.

انواع سمعک

در بیشتر موارد ، این نوع کم شنوایی غیرقابل درمان است و بهترین راه حل استفاده از سمعک است. طبق مقاله ای که در مجله گوش ، بینی و گلو منتشر شده است ، کاهش شنوایی در 50 درصد افراد مسن بین 75 تا 84 سال رخ می دهد و در 94 سالگی به 95 درصد افزایش می یابد.

نیاز به استفاده از سمعک در افراد مسن با معاینه پزشکی جامع مشخص می شود و بنابراین متخصص شنوایی شناسی باید سالمندان را قبل ، حین و بعد از خرید سمعک راهنمایی کند.

اما نکته جالب در اینجا این است که طبق آمار ، با وجود اشکالات و مشکلات قابل توجهی که ناشی از کم شنوایی در افراد مسن است ، تنها حدود 20 درصد آنها سمعک خریداری کرده اند و بسیاری از آنها به ندرت مورد استفاده قرار می گیرند.

چرا افراد مسن از سمعک استفاده نمی کنند؟

اگر شما مسن هستید و مشکل شنوایی دارید و در استفاده از سمعک مقاوم هستید ، باید بدانید که بسیاری از دلایل رایج برای عدم تمایل به استفاده از سمعک منطقی نیست:

قضاوت اجتماعی در مورد رسیدگی

سازگاری با مسائل مربوط به سن برای بسیاری از افراد مسن دشوار است. در فرهنگ عمومی جامعه ، جوانان یک امتیاز محسوب می شوند و سالمندان از کاهش امتیازات اجتماعی خود در جامعه می ترسند.

در این مورد ، افراد مسن ممکن است از استفاده از هرگونه سمعک مانند سمعک یا چوب خودداری کنند تا مورد قضاوت قرار نگیرند ، اما آیا شما به عنوان یک فرد مسن دارای اختلال شنوایی ، آیا واقعاً فکر می کنید مردم مجبور خواهند بود دائماً کلمات خود را برای شما تکرار کنند؟ آیا شما را پیر نشان نمی دهد؟

دلایل استفاده از سمعک

مشکلات سازگاری افراد مسن با سمعک:

مطالعه شایع ترین دلایل امتناع افراد مسن از سمعک بسیار پیچیده است. به عنوان مثال ، برخی از افراد مسن احساس می کنند که سن آنها برای سازگاری با این دستگاه بسیار زیاد است و نمی توانند نحوه صحیح استفاده از آن را بیاموزند.

این یک شکایت رایج است که افراد مسن می شنوند. اما به عنوان یک فرد مسن ، آیا زمانی را که استفاده از کنترل از راه دور تلویزیون برای شما سخت بود ، در حالی که استفاده از آن را یاد گرفته اید و اکنون زندگی راحت تری دارید ، به خاطر می آورید؟

مشکل شنوایی:

سازندگان سمعک می دانند که جذابیت سمعک عامل مهمی است. این یکی از دلایلی است که باعث می شود سمعک ها کوچکتر شوند (اگرچه کوچکتر لزوماً بهتر نیست).

سمعک های امروزی را می توان در گوش افراد مسن پنهان کرد. اما اگر شنوایی قابل مشاهده باشد ، آیا این واقعاً یک مشکل بزرگ است؟ آیا نگران هستید که کسی عینک شما را به همین شکل ببیند؟

داشتن انتظارات غیرواقعی از سمعک:

شاید از دوستان شنیده باشید که سمعک ها به درستی کار نمی کنند. در بسیاری از موارد ، تجربه ضعیف استفاده از سمعک به دلیل ارزیابی ضعیف و استفاده نادرست از دستگاه است.

اما لازم است بدانید که استفاده از سمعک حتی در بهترین شرایط شنوایی به حالت قبلی باز نمی گردد. سمعک یک ابزار مفید است ، اما کم شنوایی را درمان نمی کند. به همین دلیل به آن کمک گفته می شود.

مزایای سمعک

هزینه پردازش سمعک

برخی از شرکت های بیمه هزینه سمعک را تامین نمی کنند و ممکن است برای سالمندان بسیار گران باشد. برای برخی از افراد با درآمد ثابت ، این یک نگرانی واقعی است. سمعک های معمولی 2500 دلار هزینه دارند ، اما اگر به درستی نصب و استفاده شوند ، سمعک می تواند ارزش سرمایه گذاری را داشته باشد.

خرید سمعک

اگر متقاعد شده اید که سمعک را امتحان کنید ، باید آن را به روش صحیح انجام دهید. با پزشک خود مشورت کنید. در بیشتر موارد ، باید به متخصص گوش ، حلق و بینی ارجاع داده شود. برخی از علل کاهش شنوایی در سالمندان قابل اصلاح است و موفقیت سمعک به ارزیابی مناسب بستگی دارد.

اگر متخصص فکر می کند که شما نیاز به ارزیابی شنوایی دارید ، این کار معمولاً توسط متخصص شنوایی شناسی انجام می شود.

متخصص شنوایی شناسی یک فرد تحصیل کرده و حرفه ای است که برای اندازه گیری کم شنوایی و انتخاب و آموزش نوع مناسب سمعک برای افراد سالم یا ناشنوا آموزش دیده است.

هنگام خرید هدفون چه انتظاری باید داشته باشید

سمعک ها معمولاً مخصوص افراد مسن ساخته می شوند. متخصص شنوایی شناسی به افراد مسن توصیه می کند و آنها را آموزش می دهد در حالی که آنها با سمعک سازگار هستند.

معمولاً باید انتظار داشته باشید که به دلیل مشکل یا نقص در سمعک بتوانید با خدمات پس از فروش سمعک خود تماس بگیرید.

متخصص شنوایی شناسی چه کار می کند:

توضیح کاملی در مورد نوع کم شنوایی در سالمندان و اینکه چه نوع سمعک برای آنها مناسب است ، ارائه دهید

توضیح دهید که چرا یک یا دو سمعک توصیه می شود

تمام هزینه ها از جمله خرید ، سرویس ، تعمیرات و گارانتی را توضیح دهید

آزمایش پس از نصب هدست در اولین استفاده از افراد مسن

دستورالعمل استفاده و نگهداری از گوشی

سمعک یک دستگاه نسبتاً گران است ، اما در بیشتر موارد خوب کار می کند و بهترین راه حل برای اکثر موارد کم شنوایی در افراد مسن است.

افراد مسن برای استفاده بهتر از سمعک و برقراری ارتباط با آنها در حین و بعد از خرید سمعک ، باید با متخصص گوش ، حلق و بینی مشورت کنند.

استفاده از سمعک

اقدامات احتیاطی برای استفاده از سمعک

اگرچه می توانید سمعک ها را به صورت رایگان در فروشگاه خریداری کنید ، اما بهتر است این کار را متوقف کرده و قبل و حین خرید با متخصص شنوایی سنجی خود مشورت کنید.

هرگز بدون معاینه پزشکی گوشی خریداری نکنید. سمعک ها باید سفارشی ساخته و نصب شوند.

هرگز گوشی را از طریق پست خریداری نکنید.

اگر فرد مسنی کم شنوایی دارد یا صدای جیغ می شنود ، باید به متخصص شنوایی شناسی مراجعه کند.

جرم گوش می تواند در مجرای گوش ایجاد شود و سمعک ها باید تمیز و تنظیم شوند.

سمعک که به درستی کار نمی کند باید برای بررسی و تنظیم مجدد به متخصص مراجعه شود.

اولین مرکز پرستاری سلامت دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت و سالها تجربه در ارائه خدمات مراقبت در منزل و پرستاری است و با کادر مجرب و متخصص خود آماده خدمات رسانی شبانه روزی به شهروندان عزیز می باشد.

پرسنل مجرب این مرکز در قالب پرستاران سالمندان ، پرستاران بیمار و پرستاران اطفال همواره با در نظر گرفتن آخرین استانداردهای خدمات پرستاری و مراقبتی و آسایش و ایمنی شما عزیزان را در اولویت اصلی خود قرار می دهند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر کافی است با کارشناسان این مرکز تماس بگیرید و از مشاوره رایگان برخوردار شوید.
هشدار! این مقاله فقط برای اهداف آموزشی است و برای استفاده از آن باید از پزشک یا متخصص مشورت کنید.
لطفاً به این مقاله امتیاز دهید.

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *