رفتن به نوشته‌ها

رژیم غذایی کبد چرب داروهای خانگی برای کبد چرب


کبد چرب یکی از شایع ترین بیماری های قرن 21 است. شیوه زندگی معمول و رژیم غذایی ما باعث ایجاد چربی اضافی در کبد می شود. بنابراین ، علاوه بر کبد چرب الکلی ، در بسیاری از جمعیت جهان شاهد وجود کبد چرب غیر الکلی هستیم. کبد چرب یک بیماری خاموش و بسیار خطرناک است. با این حال ، عوارض جانبی جدی نیز دارد که به راحتی قابل درمان هستند. برخی افراد برای درمان کبد چرب به پزشک مراجعه می کنند. اما می توانید از رژیم غذایی ساده و م toثر برای درمان کبد چرب نیز استفاده کنید. امروز در مورد رژیم کبد چرب با شما صحبت می کنیم.

رژیم کبد چرب

رژیم کبد چرب

همانطور که عادات بد و شیوه زندگی بد می تواند منجر به کبد چرب شود ، با جایگزینی این عادت ها می توان کبد چرب را درمان کرد. ما همه آن چیزی هستیم که می خواهیم. اگر چربی زیادی دارید ، به این معنی است که چربی زیادی مصرف می کنید. در عین حال ، افرادی که دارای بدن سالم و سالم هستند ، بدن آنها نشان دهنده شیوه زندگی و عادات غذایی آنها است. جالب است بدانید که به گفته متخصصان تغذیه ، با کاهش وزن تنها 5 تا 10 درصد ، می توانید تا حد زیادی کبد چرب را درمان کنید. بنابراین در واقع می توان گفت که رژیم غذایی برای کاهش وزن نیز می تواند در درمان کبد چرب کمک کند. بنابراین ، رژیم کبد چرب ممکن است بسیار شبیه رژیم کاهش وزن باشد. با این حال ، مواردی را باید در رژیم غذایی خود رعایت کنید تا به درمان سریعتر بیماری کبد چرب کمک کنید.

رژیم کبد چرب

از امگا 3 غافل نشوید

امگا 3 در واقع چربی کبد ماهی است. این ماده تأثیر قابل توجهی بر عملکرد بدن دارد. با این حال ، آنها در دسته چربی های مفید قرار می گیرند. افراد مبتلا به کبد چرب فکر می کنند که باید از خوردن هرگونه چربی خودداری کنند. با این حال ، خوردن چربی های مفید مانند امگا 3 می تواند به درمان کبد چرب کمک کند. به گفته متخصصان تغذیه ، افراد مبتلا به بیماری کبد چرب باید روزانه حداقل 1 گرم مکمل امگا 3 مصرف کنند. خوشبختانه مکمل های امگا 3 در داروخانه ها موجود است. با این حال ، می توانید از گردو ، شاهدانه ، دانه کتان و روغن زیتون به عنوان منابع امگا 3 استفاده کنید.

چربی های اشباع و ترانس را کاهش دهید

انواع مختلفی از چربی ها وجود دارد. برخی اشباع شده و برخی دیگر نه. چربی های اشباع شده چربی های بد محسوب می شوند. این چربی ها سطح کلسترول بد را افزایش می دهند. این کلسترول در عروق قلب تجمع کرده و باعث حمله قلبی می شود. روغن های سرخ کردنی ، روغن های جامد و مایع مورد استفاده در غذا ، بخشی از چربی های اشباع و ترانس هستند. همچنین در مقادیر کمی در گوشت قرمز ، محصولات لبنی و برخی آجیل های روغنی یافت می شود. می توانید روغن های شفاف را با روغن های ترانس جایگزین کنید. همچنین ترجیحاً از روغن زیتون و کنجد در آشپزی استفاده کنید. به یاد داشته باشید که از روغن زیتون و کنجد برای پخت و پز یا سرخ کردن استفاده کنید. این روغن ها دارای چربی های مضر بسیار کمی هستند و می توانند تا حد زیادی در درمان کبد چرب کمک کنند.

رژیم کبد چرب

مصرف قند و فروکتوز خود را کاهش دهید

برای درمان کبد چرب ، باید مصرف کربوهیدرات ها ، قندها و به ویژه فروکتوز را محدود کنید. کربوهیدرات ها نیز در کبد به قند تبدیل می شوند. اما خوردن مستقیم شکر تأثیر مخربی بر کبد خواهد داشت. انواع مختلفی از شکر در طبیعت وجود دارد. یکی از آنها فروکتوز است. شما می توانید مقدار زیادی از این شکر را در شهر کرن و انواع نوشابه ، دسر ، نان ، غلات ، غذاهای منجمد ، چاشنی ها ، سس ها و آب میوه های کنسرو شده پیدا کنید. فروکتوز آسیب های زیادی به کبد وارد می کند. بنابراین در رژیم غذایی برای کبد چرب ، فروکتوز باید حذف شود.

دوستان و دوستان عزیز ، نظر شما در مورد رژیم کبد چرب چیست؟ آیا فکر می کنید رژیم غذایی می تواند این بیماری را درمان کند؟ یا باید از داروهای شیمیایی استفاده کنیم؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید همه ما مشتاقانه منتظر دیدن نظرات شما دوستان عزیز هستیم.

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *