رفتن به نوشته‌ها

داستان شفای الیز (آلوپسی و اگزما)


این پست ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. اینجا را کلیک کنید تا ببینید معنی آن چیست.

الیز ، بالای تانک پوشیده و زیر نور خورشید لبخند می زند

“من کاملاً معتقدم که با به اشتراک گذاشتن آسیب پذیرترین جنبه های سفر ، ما از یکدیگر برای یافتن فضل ، قدرت و شفا در هر دو زمان دشوار حمایت می کنیم.”
L حمام لشکوف


نقطه مقابل آلوپسی و اگزما

الیز چان از ریزش مو ، اگزما و پوکی استخوان رنج می برد. برای مدت طولانی ، او این را به استرس نسبت می داد و استرس بر علائم او تأثیر می گذارد. اما وقتی به او فرصت داده شد تا تحقیقات بیشتری انجام دهد ، متوجه شد که رژیم غذایی نیز ممکن است علت اصلی آن باشد. به پروتکل خود Paleo روی آوردم و نتایج هیجان انگیزی گرفتم.

آگهی: راهنمای ساده پروتکل خود ایمنی Paleo - همین الان خرید کنید

اولین علائم شما چیست؟ کی فهمیدی چی بود؟

دست هایی که خارش ، قرمزی ، تورم ناشی از اگزما دارند. تورم مفصل و محدودیت حرکت همراه با آرتریت در انگشت شست راست و انگشت شست پای چپ. با آلوپسی ، من موهایم را به صورت تکه هایی به اندازه یک چهارم ریختم ، که سپس به اندازه نیم دلار افزایش یافت. من تا همین اواخر نمی دانستم که خود ایمنی است. من فکر کردم هر سه موضوع مربوط به استرس است. در طول پناهگاه COVID-19 در محل ، من وقت داشتم که تحقیقات را انجام دهم و متوجه شدم که علائم به محض رسیدن به یائسگی شعله ور می شوند و تغییرات هورمونی می تواند بر خود ایمنی تأثیر بگذارد.

آیا می توانید توصیف کنید که در بدترین حالت خود برای شما چگونه بود؟

دستان من سخت ترین علامت بود. آنها در بدترین حالت خود بودند ، خونریزی می کردند و گریه می کردند. زشت و دردناک بود. در محل کار ، سعی می کردم دستانم را پنهان کنم تا مردم نبینند ، و گاهی اوقات دستکش می پوشیدم تا از خروج آب به مقالات مهم جلوگیری شود. با آلوپسی آرئاتا ، بچه های محله من اولین کسانی بودند که متوجه شدند و پرسیدند چه خبر است. تنها چیزی که می توانم بگویم این است که “نمی دانم”.

قبل از مداخله تغذیه ای چه روشهای درمانی را امتحان کرده اید – معمولی یا جایگزین؟

من تخم مرغ و همه آلرژن های رایج را کنار گذاشته ام ، اما در ابتدا سختگیر نبودم. من کرم اگزما رو امتحان کردم ولی نشد. من سعی کردم پروتئین مصرفی خود را برای ریزش مو افزایش دهم. متخصص تغذیه پیشنهاد داد که من کربوهیدرات و قند را برای آرتریتم حذف کنم و به نظر می رسد این امر کمی کمک کننده است. من مدتی رژیم کتو داشتم ، اما ورزش های سه گانه و به عنوان یک ورزشکار استقامتی دوام نیاوردم. من طب سوزنی را نیز امتحان کردم ، اما هیچ تاثیری بر وضعیت من نداشت.

رژیم درمانی که انتخاب کرده اید چیست؟

پروتکل خود ایمنی Paleo مدت زمانی که در خانه در طول همه گیری گذراندم به من این امکان را داد تا واقعاً بر بهبودی خود تمرکز کنم و متعهد به انجام 100٪ مرحله AIP از بین بروم.

نتایج چقدر سریع ظاهر می شود؟

بلافاصله. مستقیما. هنگامی که کاملاً به AIP متعهد شدم ، نتایج را در کمتر از یک هفته مشاهده کردم. با همه چیز کمک می کند: اگزما ، آلوپسی ، ورم مفاصل. اگزما به طور کامل از بین رفته است. اگر تقلب کنم و قرص یا شکر بخورم ، اول برمی گردم. آلوپسی به رژیم غذایی نیز پاسخ خوبی داده است ، اما می تواند باعث ایجاد استرس نیز شود. من هنوز آرتروز دارم ، اما مانند قبل از AIP دردناک نیست.

آیا به غیر از علائم خود ایمنی ، آیا سایر حوزه های سلامت بهبود یافته است؟

من بهتر می خوابم و روحیه ام پایدارتر است. همچنین ، مه مغزی از بین رفت.

چه علائمی همچنان ادامه دارد؟

گاهی اوقات ، وقتی دچار استرس می شوم ، اگزما و آلوپسی دوباره ظاهر می شود. اما حالا می دانم چه کنم. مدیریت استرس نیز بخشی از بهبودی من است.

برای حمایت از سلامتی و بهبودی خود چه کارهای دیگری خارج از رژیم غذایی خود انجام می دهید؟

ورزش ، دعا و مدیتیشن.

دارو چه نقشی در سفر شما داشت؟

من اصلا چیزی نگرفتم

چقدر بر پروتکل رژیم غذایی سخت گیر هستید؟ هیچ “تقلبی” ندارد؟

وقتی در مارس 2020 شروع به کار کردم ، حدود یک سال بسیار سخت گیر بودم. اما من توانستم چند مورد (آجیل و دانه ها) را دوباره معرفی کنم. هر از گاهی ، وقتی برای صرف غذا بیرون می رویم ، تقلب می کنم ، اما بعد از آن بدون هیچ تقلبی به آشپزی به خانه برمی گردم.

آیا قصد دارید این رژیم را برای همیشه دنبال کنید یا امیدوارید در نهایت از شر آن خلاص شوید؟

امیدوارم چیزهای دیگر را دوباره معرفی کنم تا ببینم آیا توان مالی آن را دارم یا نه. واقعا دلم برای بادمجان تنگ شده است. من در یک رستوران ایتالیایی مشغول آشپزی بودم ، بنابراین دلم برای گوجه فرنگی ، بادمجان و فلفل تنگ شده است.

برای رعایت رژیم غذایی با چه مشکلاتی روبرو بوده اید؟

بدون لبنیات ، بدون غلات ، بدون شکر. من آموختم که خودم شیر بادام درست کنم و این یک تغییر بازی بود ، اما خوردن بیرون از خانه با دوستان می تواند ناخوشایند باشد. با س questionsالات مربوط به رژیم غذایی خود راحت تر شدم. اگر آنها فقط کنجکاو هستند ، پاسخ ها را کوتاه می گذارم ، اما اگر آنها واقعاً می خواهند بیشتر بدانند ، خوشحال می شوم آنچه را که آموخته ام به اشتراک بگذارم.

چه کسی در سفر بهبودی شما را حمایت می کند؟

جوامع آنلاین AIP ، همراه با خواندن ادبیات مربوط به بیماریهای خود ایمنی ، واقعاً مفید بودند. من همچنین دوستانی دارم که انواع مختلفی از سرطان دارند و گاهی اوقات در مورد سفر خود به آنها می گویم و دستور العمل ها و محصولات جدید سازگار با AIP را به آنها معرفی می کنم. من دوستی دارم که وقتی پزشکش به او گفت که با حذف یک لیست کامل از غذاهای مرتبط با التهاب ، التهاب را کاهش دهد ، بسیار ناراحت شد. همسرش باردار است و تمام وقت کار می کند و برای آنها آشپزی می کند. من در مورد آرد کاساوا ، رشته فرنگی سیب زمینی شیرین و اسموتی ها به آنها گفتم. آگاهی از مبادلات سالم تفاوت بزرگی ایجاد می کند.

با بیماری های خود ایمنی ، علل و علل ریشه ای زیادی وجود دارد. آیا اتفاقاتی در زندگی شما رخ داده است که فکر می کنید در تشخیص شما موثر بوده است؟

من وقتی کار شگفت انگیزی را در شرکت شروع کردم ، ریزش موهایم شروع شد. من در اولین بارداری موهایم را نیز از دست دادم. وقتی کار دوم سختگیرانه ای را در شرکت شروع کردم دچار اگزما شدم. علائم در دوران یائسگی دوباره شعله ور می شوند. بنابراین ، استرس و تغییرات هورمونی برای من عوامل محرک بودند.

چه توصيه اي به افراد مبتلا به بيماريهاي خود ايمني که تازه شروع به در نظر گرفتن تغييرات رژيم غذايي و سبک زندگي کرده اند مي کنيد؟

من می گویم: آهسته شروع کنید و 100 go بروید. اطمینان حاصل کنید که به جامعه تکیه می کنید ، زیرا آسان نخواهد بود. وقتی دیگران نظرات ناراحت کننده ای می دهند ، آن را خیلی جدی نگیرید. فقط پیش بروید و برای ناراحت شدن از موقعیت خود انرژی صرف نکنید. شما همیشه مخالفانی خواهید داشت. یک دفتر خاطرات غذایی داشته باشید و به اثرات تغییرات رژیم غذایی از جمله خواب ، خلق و خو و تمرکز توجه کنید. این پیشرفتها شما را در ادامه راه ادامه می دهد.

من الیس را از طریق انجمن فیس بوک خود ملاقات کردم. می توانید در فیس بوک یا اینستاگرام با او ارتباط برقرار کنید. او همچنین در پادکست Body Image and Autoimmune Diseases بیشتر در مورد سفر خود به اشتراک گذاشت.

الیس با همسر و پسرش - همه لبخند می زنند

الیز به همراه همسر و پسرش

دیگر داستانهای شفابخش

این بخشی از مجموعه ای از موفقیت های خود ایمنی است. برای مشاهده لیست کامل اینجا را کلیک کنید. این همچنین یک ویژگی معمولی در پادکست من است: Phoenix Helix.منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *