رفتن به نوشته‌ها

بیماری کلیوی و با تغذیه چه باید کرد و چه نباید کرد


رژیم غذایی بیماری کلیوی

محدودیت های غذایی بسته به مرحله بیماری کلیوی متفاوت است. به عنوان مثال ، افرادی که در مراحل اولیه بیماری مزمن کلیه هستند ، محدودیت های غذایی متفاوتی نسبت به افرادی که در مراحل بعدی بیماری کلیوی یا نارسایی کلیه هستند دارند. کسانی که در آخرین مراحل بیماری کلیوی هستند و نیاز به دیالیز دارند نیز محدودیت های غذایی متفاوتی دارند. همودیالیز درمانی است که آب اضافی را حذف کرده و مواد زائد را تصفیه می کند. اکثر افراد مبتلا به بیماری کلیوی در مرحله نهایی یا مرحله نهایی باید از رژیم غذایی سالم کلیه پیروی کنند تا از تجمع برخی مواد شیمیایی یا مواد مغذی در خون جلوگیری شود. در افراد مبتلا به بیماری مزمن کلیه ، کلیه ها نمی توانند سدیم ، پتاسیم یا فسفر کافی دریافت کنند. در نتیجه ، احتمال افزایش سطح این مواد معدنی در خون آنها بیشتر است.

در اینجا 17 ماده غذایی که باید در رژیم غذایی کلیوی خود از آنها اجتناب کنید ذکر شده است:

1- نوشیدنی های تیره

نوشیدنی های تیره علاوه بر کالری و قند موجود در نوشابه ها حاوی افزودنی هایی مانند فسفر هستند. بسیاری از تولیدکنندگان غذا و نوشیدنی برای افزایش طعم ، افزایش ماندگاری و جلوگیری از تغییر رنگ ، فسفر را در طول پردازش اضافه می کنند. بدن این فسفر اضافی را بیشتر از فسفر طبیعی ، حیوانی یا گیاهی جذب می کند

از نوشیدنی های گازدار تیره در رژیم غذایی برای کلیه ها باید اجتناب شود ، زیرا حاوی فسفر به شکل مواد افزودنی با جذب بیشتر هستند.

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *