رفتن به نوشته‌ها

بهترین انواع نان برای لاغری و لاغری – دکتر بینایی خادیمیان


نان برای لاغری - بهترین نوع نان برای لاغری و کاهش وزن

بهترین انواع نان برای لاغری و کاهش وزن

برای لاغری و کاهش وزن بهتر است نانی را انتخاب کنید که خاصیت چاق کنندگی کمتری دارد. در ادامه به بررسی این نان ها می پردازیم. نان جو یکی از بهترین انواع نان برای کاهش وزن است که می توانید در رژیم غذایی خود بگنجانید.

نان فواید زیادی برای سلامتی دارد. این مزایای تغذیه ای نان است که آن را به یک غذای ارزشمند در رژیم غذایی ما تبدیل می کند. البته نان تهیه شده از آرد گندم کامل. به یاد داشته باشید که نان فواید زیادی دارد. باید تعادل در مصرف آن رعایت شود.

جو یکی از مفیدترین و مغذی ترین غلات است و می توان آن را یک غذای کامل در نظر گرفت و سالهاست که توصیه می شود. نان جو همچنین می تواند از گرسنگی به دلیل وجود کربوهیدراتهای پیچیده جلوگیری کند و این ممکن است برای اثبات تأثیر آن بر کاهش وزن کافی باشد.

رژیم ایرانی باید با هر وعده غذایی نان داشته باشد. یکی از دلایل اصلی چاقی ایرانیان فراوانی نان و برنج در رژیم غذایی آنها است. خوردن نان با همه غذاها یک عادت غذایی ناسالم است. اما اکثر ایرانیان نان را جزء اصلی سفره خود می دانند. بنابراین اگر نان را از سفره بر نمی دارید ، بهتر است نانی را انتخاب کنید که خاصیت چاق کنندگی کمتری دارد. در ادامه به بررسی این نان ها می پردازیم.

نان بربری:

نان بربر یکی از معروف ترین انواع نان سنتی در ایران است. این نان از آرد نیمه گندم تهیه می شود. سبوس موجود در نان زرشک به شما کمک می کند تا مدت بیشتری احساس سیری کنید. هر نخل نان بربر حاوی 75 تا 80 کالری است.

نان تفتون:

Taffton همچنین طرفداران زیادی دارد. این نوع نان بدون نمک پخته می شد و بنابراین برای بیماران مبتلا به فشار خون مناسب بود. هر نخل نان تفتون 35 کالری دارد.

نان سنجک:

اخیراً نان سنجک از آرد گندم کامل و بدون سبوس تهیه می شود. این نان در سر و گردن از سایر نان های ایرانی بالاتر است. زیرا آنها آن را از آرد گندم کامل تهیه می کنند. آرد گندم کامل آردی است که سبوس ندارد. اگر می خواهید وزن خود را کاهش دهید ، نان سنجکی پخته شده با آرد گندم کامل را انتخاب کنید. هر نخل نان سنجاک حاوی 75 تا 80 کالری است. نان سونجک بهترین نان برای لاغری است.

متخصصان تغذیه معتقدند که اگر می خواهید وزن خود را کاهش دهید ، هرگز نباید نان را از رژیم غذایی خود حذف کنید. زیرا با حذف این مواد دچار سوء تغذیه می شوید. کارشناسان همچنین معتقدند که نان سبوس دار برای کاهش وزن و ثابت نگه داشتن قند خون مفید است. این از چاقی و افزایش وزن جلوگیری می کند. حتماً توجه کرده اید که کیفیت نان بستگی به نوع آرد دارد. در صنعت نان ، آرد گندم به چهار روش مختلف تولید و مصرف می شود.

آرد گندم کامل ، بیکینگ پودر ، آرد ستاره ای و آرد نول. از آرد گندم کامل برای تهیه نان سنجاک و نان گندم کامل استفاده می شود. در این نوع آرد ، پوست گندم در حین آسیاب شدن از دانه جدا نمی شود و بیشترین ارزش غذایی را دارد. نان تهیه شده از آرد گندم کامل بهترین نان برای لاغری و کاهش وزن است.

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *