رفتن به نوشته‌ها

علل تهوع هنگام نوشیدن آب


حالت تهوع یک احساس وحشتناک و مبهم در معده است که باعث می شود احساس استفراغ کنید. این می تواند ناشی از ویروس ، بیماری گوارشی ، حاملگی یا حتی بوی بد باشد. حالت تهوع یک ناراحتی معده است که اغلب قبل از استفراغ رخ می دهد. استفراغ عبارت است از تخلیه ارادی یا غیر ارادی محتویات معده از طریق دهان.

هنگام نوشیدن آب باعث حالت تهوع می شود

اغلب مشخص نیست که چرا حالت تهوع ایجاد می شود. تهوع و استفراغ یک بیماری نیست ، اما علائم بسیاری از بیماری ها است ، مانند:

حالت تهوع در ماشین یا در دریا (تصادف رانندگی یا بیماری دریایی).

مراحل اولیه بارداری

استفراغ ناشی از دارو

درد وحشتناک

استرس عاطفی (مانند ترس)

بیماری کیسه صفرا

مسمومیت غذایی

عفونت (مانند “آنفولانزای معده”)

پرخوری

واکنش به برخی بوها یا بوها

حمله قلبی

ضربه مغزی

تومور مغزی

زخم ها

برخی از انواع سرطان

پرخوری یا سایر بیماریهای روانی

تخلیه آهسته معده (بیماری دیابت)

بلع سموم یا مقدار زیادی الکل

ایلئوس

ضمیمه

علل استفراغ با افزایش سن متفاوت است. در کودکان ، استفراغ معمولاً در اثر عفونت ویروسی ، مسمومیت غذایی ، حساسیت به شیر ، پوسیدگی (بیماری حرکتی) ، پرخوری یا تغذیه نامناسب ، سرفه یا انسداد روده یا بیماری هایی که در آنها کودک تب بالا ایجاد می شود ، ایجاد می شود. تهوع یا استفراغ می تواند علت باشد. هنگامی که بلافاصله بعد از غذا ظاهر می شود ، تهوع یا استفراغ ممکن است به دلیل مسمومیت غذایی ، ورم معده (التهاب مخاط معده) ، زخم ها یا پرخوری باشد. تهوع یا استفراغ یک تا هشت ساعت بعد از غذا نیز ممکن است نشان دهنده مسمومیت غذایی باشد. با این حال ، برخی از باکتری های ناشی از غذا ، مانند سالمونلا ، ممکن است مدت زمان بیشتری طول بکشد تا علائم را ایجاد کند. استفراغ معمولاً بی ضرر است ، اما می تواند نشانه بیماری جدی تری باشد. برخی از نمونه های بیماری های جدی که ممکن است منجر به تهوع یا استفراغ شوند عبارتند از: ضربه مغزی ، مننژیت (التهاب پوشش داخلی مغز) ، انسداد روده ، آپاندیسیت و تومورهای مغزی. نگرانی دیگر کم آبی است. خطر کم آبی در بزرگسالان کمتر است ، زیرا معمولاً علائم کم آبی (مانند تشنگی و خشکی لب یا دهان) را تشخیص می دهند. اما کودکان کم سن بیشتر دچار کم آبی می شوند ، به ویژه اگر اسهال نیز داشته باشند ، زیرا اغلب قادر به نشان دادن علائم کم آبی نیستند.

اگر به دلیل حالت تهوع نمی توانید غذا بخورید یا بنوشید ، ممکن است دچار کم آبی شوید. تهوع نیز نشانه کم آبی بدن است ، اما مصرف زیاد الکل می تواند با ایجاد احساس سیری در معده حالت تهوع را تشدید کند ، بنابراین وقتی احساس آرامش می کنید مایعات بنوشید. اگر آب مستقیم معده شما را آزار می دهد ، چای یا آب بدون کافئین را با برش های میوه تازه امتحان کنید ، زیرا استفراغ مکرر در دوران بارداری می تواند به دلیل عدم تعادل مایعات و مواد معدنی باشد ، که به ویژه در زنان باردار شایع است.

چگونه از تهوع و استفراغ جلوگیری کنیم؟

به تدریج مصرف مایعات ، از جمله آب را افزایش دهید

به جای سه وعده غذایی بزرگ در طول روز وعده های غذایی کوچک بخورید.

همه به آرامی

از غذاهای هضم نشده خودداری کنید.

سعی کنید غذاهایی بخورید که به دمای اتاق رسیده است

سعی کنید بین وعده های غذایی آب بنوشید ، نه در حین غذا.

تنفس عمیق یکی از راه های مدیتیشن است. اما شما همچنین می توانید این کار را به تنهایی انجام دهید تا حالت تهوع ناشی از استرس از بین برود. به آرامی از طریق بینی نفس بکشید ، نفس خود را به مدت سه ثانیه نگه دارید و سپس به آرامی بازدم کنید. این کار را چندین بار تکرار کنید تا حالت تهوع فروکش کند.

لیمو حاوی اسید سیتریک است ، یک ترکیب طبیعی که اعتقاد بر این است که به هضم غذا و تسکین معده کمک می کند. سعی کنید آب لیمو تازه را به آب خود اضافه کنید و آن را در طول روز میل کنید. اگر حالت تهوع ناشی از یبوست است ، نوشیدن آب گرم با آب لیمو ممکن است روده شما را تحریک کند. با این حال ، مصرف زیاد آب لیمو در مدت زمان کوتاه ممکن است حالت تهوع را بدتر کند. استنشاق بوی لیمو مانند خوردن لیمو ممکن است حالت تهوع را تسکین دهد.

برای کمک به حالت تهوع ، یک تکه کوچک زنجبیل تازه بخورید. همچنین می توانید چای زنجبیل بنوشید

طبق یک مطالعه ، استنشاق اسانس نعناع یا برگهای نعناع تازه نیز ممکن است حالت تهوع را کاهش دهد.

گاهی اوقات درمان حالت تهوع فقط یک امر قلبی است. هرچه بیشتر روی شکم بنشینید ، حالت تهوع بیشتری احساس می کنید ، بنابراین سعی کنید با انجام کارهای سبک توجه خود را منحرف کنید.

نتیجه گیری: در واقع ، اگر هنگام نوشیدن آب احساس تهوع می کنید ، ممکن است به دلیل کم آبی بدن یا سایر علل ناشی از این علائم (حالت تهوع) باشد.

ترجمه: عاطفه صادقی

منابع

https://www.webmd.com/digestive-disorders/digestive-diseases-n تهوع- استفراغ

https://www.healthline.com/health/how-to-get-rid-of- تهوع

https://www.quora.com/Why-am-I-fe-ing-n تهوع- بعد از نوشیدن- یک-مقدار-آب

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *