FluMist واکسن آنفولانزا را در کودکان شکست می دهد


در مقایسه سر به سر، اسپری بینی واکسن آنفولانزا از موارد بیشتر جلوگیری می کند

نوشته سالین بویلز
WebMD Health News

بررسی شده توسط لوئیز چانگ، MD
در روز چهارشنبه ۱۴ فوریه ۲۰۰۷

فوریه ۱۴، ۲۰۰۷ – به نظر می رسد اسپری روی بینی برای محافظت از اکثر کودکان در برابر آنفولانزا بهتر از تزریق در بازو یا ران باشد.

اسپری بینی واکسن آنفولانزا FluMist در یک مطالعه بزرگ و جهانی که توسط سازنده واکسن MedImmune Inc.

واکسن بینی در مقایسه با واکسن آنفولانزا ۵۵ درصد موارد آنفولانزا را کاهش داد.

این مطالعه که شامل نزدیک به ۸۰۰۰ کودک بین ۶ ماه تا ۵ سال بود، در فوریه منتشر شد. ۱۵ شماره از مجله پزشکی نیوانگلند.

محقق رابرت بی. بلش، دکتر از دانشگاه سنت لوئیس، به WebMD می گوید: “برای اکثر کودکان به نظر می رسد که واکسن بینی انتخاب بهتری باشد.”

برای همه بچه ها بهتر نیست

FluMist فقط برای کودکان بالای ۵ سال و برای بزرگسالان زیر ۵۰ سال تایید شده است. اما بر اساس یافته های جدید گزارش شده، MedImmune از FDA درخواست کرده است که بینی را برای کودکان بین سنین ۱ تا ۵ سال که واکسن انجام می دهند تایید کند. سابقه قبلی خس خس سینه و آسم نداشته باشند.

این شرکت به دنبال تاییدیه برای کودکان کمتر از ۱ سال نیست. کودکانی که در این مطالعه بین ۶ ماه تا یک سال واکسن بینی دریافت کردند، در ۶ ماه پس از واکسیناسیون بیشتر از کودکانی که واکسن سنتی آنفولانزا را دریافت کردند، بستری شدند.

بلشه بستری شدن در بیمارستان را “گیج کننده” می نامد. او می افزاید که تحقیقات بیشتری برای تعیین اینکه آیا واکسن بینی برای کودکان کمتر از یک سال بی خطر است یا خیر، مورد نیاز است.

بلشی به WebMD می‌گوید: «برای کودکانی که کمتر از یک سال سن دارند، واکسن آنفولانزا همچنان واکسن پیشگیرانه انتخابی باقی می‌ماند، اگرچه برای پیشگیری از آنفولانزا به خوبی کار نمی‌کند».

مقایسه سر به سر

واکسن سنتی آنفولانزا که برای نیم قرن استفاده می شود، از ویروس های آنفولانزای کشته شده ساخته می شود، در حالی که FluMist از ویروس های زنده ضعیف ساخته شده است.

این دو واکسن همچنین پاسخ ایمنی را در نواحی مختلف تحریک می کنند. بلشه توضیح می دهد که در حالی که واکسن تولید آنتی بادی های ضد آنفولانزا در خون را تحریک می کند، واکسن اسپری بینی تولید آنتی بادی در خون و بینی را تحریک می کند.

او می‌گوید: «تفاوت بزرگ در القای آنتی‌بادی‌ها در بینی است که مهم است، زیرا معمولاً ویروس آنفولانزا وارد بدن می‌شود.»

مطالعه جدید گزارش شده بزرگترین مطالعه ای است که تا به حال واکسن اسپری بینی آنفولانزا را به صورت سر به سر با واکسن آنفولانزا در کودکان زیر ۵ سال مقایسه کرده است. حدود نیمی از کودکان در این مطالعه واکسن آنفولانزای کشته شده دریافت کردند، در حالی که نیمی دیگر واکسن آنفولانزای زنده دریافت کردند. واکسن بینی

این مطالعه در طول فصل آنفولانزای ۲۰۰۴-۲۰۰۵ انجام شد و شامل کودکان ساکن در ۱۶ کشور شد. ۴۹ درصد از شرکت کنندگان از ایالات متحده بودند

در تمام گروه‌های سنی آزمایش‌شده، واکسن FluMist برای پیشگیری از آنفولانزا مؤثرتر بود.

کودکان ۶ تا ۱۱ ماهه پس از دریافت واکسن بینی تعداد بیشتری بستری شدند. محققان همچنین به افزایش میزان بستری شدن در بیمارستان در کودکان ۶ ماهه تا ۴ ساله که سابقه خس‌خس سینه داشتند و واکسن اسپری بینی را دریافت کردند، اشاره کردند.

فرانک جی مالینوسکی، سخنگوی MedImmune، MD، PhD، به WebMD می گوید که این یافته منجر به تصمیم گیری برای تأیید واکسن فقط برای کودکان بالای ۱ سال بدون سابقه خس خس سینه یا آسم شد.

انتظار می رود تا اواخر ماه مه حکمی در مورد آخرین درخواست برای تایید واکسن در کودکان خردسال صادر شود.

مالینوسکی می‌گوید در صورت تایید، واکسن برای استفاده در کودکان تا ماه جولای، در زمان فصل آنفولانزای ۲۰۰۷-۲۰۰۸، در دسترس خواهد بود.


منابع: Belshe, RB مجله پزشکی نیوانگلند، فوریه ۱۵, ۲۰۰۷; ج ۳۵۶: ص ۶۸۵-۶۹۶. Robert B. Belshe، MD، استاد پزشکی داخلی و بیماری های عفونی، دانشگاه سنت لوئیس. مدیر مرکز توسعه واکسن، مرکز علوم بهداشتی SLU، St. لویی. فرانک مالینوسکی، MD، PhD، معاون ارشد امور پزشکی و علمی، MedImmune Inc.

© ۲۰۰۷ WebMD Inc. تمامی حقوق محفوظ است.
نمایش اسلاید


۱۴ علت شایع خستگی
به نمایش اسلاید مراجعه کنید


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/