FDA فراخوان فرمول نوزاد Abbott را گسترش می دهد


۱ مارس ۲۰۲۲

سازمان غذا و داروی ایالات متحده پس از اینکه نوزاد دوم به دلیل عفونت باکتریایی بیمار شد و پس از مصرف شیر خشک جان خود را از دست داد، فراخوان خود از شیر خشک ابوت را گسترش داد.

FDA در بیانیه خبری روز دوشنبه خود گفت که جدیدترین فراخوان مربوط به شیر خشک Similac PM 60/40 است، یک شیر خشک مخصوص نوزادانی که نیاز به مصرف مواد معدنی کمتری دارند. FDA گفت، این از همان کارخانه Sturgis، MI، که در آن سایر فرمول های فراخوان شده ساخته شده است، می آید.

در آخرین مورد، نوزادی که شیر خشک سیمیلاک PM 60/40 را مصرف کرده بود، به این بیماری مبتلا شد. کرونوباکترساکازاکی سازمان غذا و داروی آمریکا گفت که این عفونت “ممکن است یکی از دلایل مرگ این بیمار بوده باشد.” جزئیاتی در مورد محل و تاریخ مرگ منتشر نشده است.

FDA گفت: “در حال حاضر، Similac PM 60/40 با کد لات ۲۷۰۳۲K80 (قطعات) / ۲۷۰۳۲K800 (مورد) تنها نوع و تعداد زیادی از این فرمول تخصصی در حال فراخوانی هستند.”

این پرونده در دست بررسی است و در حال حاضر علت این نوزاد است کرونوباکتر ساکازاکی ابوت در وب سایت خود گفت که عفونت مشخص نشده است. ما می خواهیم از صمیم قلب با خانواده ابراز همدردی کنیم.

ابوت گفت که هیچ محصول توزیع شده ای برای حضور مثبت آزمایش نشده است کرونوباکتر ساکازاکی و نمونه های محصول اخیر آزمایش شده Similac PM 60/40 از شماره های تعیین شده برای باکتری منفی بود.

با جدیدترین مورد، در مجموع پنج نوزاد پس از مصرف شیر خشک ابوت بیمار شده اند و دو نوزاد فوت کرده اند.

در اواسط فوریه، FDA گفت والدین باید استفاده از سه پودر را متوقف کنند عزیزم فرمول‌های – Similac، Alimentum، و EleCare – که در کارخانه Sturgis ساخته شده‌اند و به گزارش‌هایی مرتبط بودند. عفونت های باکتریایی در نوزادان

برای یادآوری قبلی، FDA گفته است که در صورت رعایت هر سه این شرایط، فرمول نباید استفاده شود: دو رقم اول کد محصول ۲۲ تا ۳۷ است. کد روی ظرف حاوی K8، SH یا Z2 است. و تاریخ انقضا ۱ آوریل ۲۰۲۲ یا بعد از آن است.

برای اطلاع از اینکه آیا فرمول شما فراخوان شده است، به این وب سایت بروید و کد محصول را در پایین بسته وارد کنید.


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/