“Facebit” نظارت بر سلامت را به ماسک COVID شما اضافه می کند


فوریه ۱۴، ۲۰۲۲ – میلیون‌ها نفر از مانیتورهای فعالیت مانند Fitbits یا Apple Watches استفاده می‌کنند که قدم‌ها، خواب، ضربان قلب و سایر معیارها را ردیابی می‌کند. و میلیون ها نفر به استفاده از ماسک برای کاهش انتقال COVID-19 عادت کرده اند.

اکنون، دانشمندان این دو را برای ایجاد یک FaceBit ترکیب کرده‌اند: دستگاهی که در داخل ماسک قرار می‌گیرد و می‌تواند تنفس، ضربان قلب و حتی میزان مناسب بودن ماسک یا زمان تعویض آن را کنترل کند.

با کمک مالی بنیاد ملی علوم، گروهی از محققان دانشگاه نورث وسترن یک حسگر هوشمند به اندازه یک چهارم طراحی کردند. این دستگاه که FaceBit نام دارد، با یک آهنربای کوچک در داخل یک ماسک صورت جراحی، پارچه‌ای یا تنفسی مانند N95، KN95 یا KF94 متصل می‌شود. انرژی این دستگاه توسط یک باتری داخلی قابل شارژ تامین می شود که حداقل ۱۱ روز دوام می آورد و انرژی بیشتری از نور خورشید، حرکت و گرمای تنفسی تولید می کند.

محققان با کارکنان مراقبت های بهداشتی که FaceBit را امتحان کرده بودند در مورد راحتی و سهولت استفاده از آن مصاحبه کردند و دقت قرائت دستگاه را آزمایش کردند. آنها یافته های خود را در مجله منتشر کردند مجموعه مقالات ACM در مورد فن آوری های تعاملی، تلفن همراه، پوشیدنی و همه جا حاضر سری ژورنال

این دستگاه دو هدف را دنبال می کند: نظارت بر چندین معیار بهداشتی و هشدار دادن به زمانی که ماسک به دلایلی به دلیل تناسب نامناسب، نشت یا خراب شدن ناکارآمد شده است. FaceBit ضربان قلب و تنفس را بر اساس تغییرات دما از نفس اندازه گیری می کند. از اندازه گیری فشار برای تعیین میزان مناسب بودن ماسک و مدت زمانی که فرد از آن استفاده کرده است استفاده می کند.

این دستگاه داده ها را به یک برنامه گوشی هوشمند منتقل می کند که در آن کاربر به راحتی می تواند زمان پوشیدن، ضربان قلب، تعداد تنفس و تغییرات دما را کنترل کند. این برنامه همچنین زمان استفاده را به عنوان کسری از مدت زمانی که ماسک توصیه می شود نشان می دهد تا فرد بداند چه زمانی ماسک را بردارید یا تعویض کند.

داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط دستگاه FaceBit ممکن است بتواند به تعیین سلامت جسمانی، وضعیت عاطفی و سطح انرژی افراد کمک کند، مانند اینکه آیا خسته می‌شوند یا خیر. در نهایت، کاربران می‌توانند برنامه را برای استفاده از اعلان‌های فشار سفارشی کنند و هشدارهای دیگری مانند یادآوری برای استراحت و هیدراته ماندن را به دلخواه اضافه کنند.

مطابق با تعامل، FaceBit هنوز باید آزمایشات بالینی را پشت سر بگذارد تا بتواند توسط عموم استفاده شود. همچنین، این دستگاه احتمالاً برای متخصصان مراقبت های بهداشتی بسیار مفید خواهد بود.


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/