Esdi: ویلموتس/تاج باید عذرخواهی کند که بحث عمومی پوچ است – اخبار خوب اساسیEsdi: ویلموتس / تاج باید عذرخواهی کند استدلال عمومی معتبر نیست – خبر خوب – خبر خوب

اسدی: ویلموتس/ تاج باید از دفاع عمومی عذرخواهی کند استدلال معتبر نیستزمان انتشار: ۱۳۰۱/۰۵/۰۹ – ۰۷:۴۰

علیرضا اسدی در گفت وگو با خبرنگاران گروه ورزشی خبرگزاری آنا، در پاسخ به اظهارات مهدی تاج در دفاع از قرارداد مارک ویلموتس مبنی بر اینکه در این سه سال سکوت کرده است، البته فدراسیون فوتبال ایران محکوم به محکومیت شده است. زندان بیش از ۳ میلیون یورو پرداخت کند. : مصاحبه وکیل ویلموتس چقدر بود. آنها بر اساس اسنادی که از قرارداد و سایر منابع اطلاعاتی به دست آورده بودند، شکایت خود را مطرح کردند. همه باید ساکت باشند و چنین صحبت هایی منطقی و قابل دفاع نیست. انتخاب اشتباهی برای تیم ملی انجام شده و ایده های مطرح شده برای مردم و جامعه غیر منطقی و قانع کننده نیست.

وی در مورد اینکه تاج بعد از کارلوس کی روش به درخواست مردمی سرمربی خارجی برای تیم ملی انتخاب شد، گفت: انتخاب داخلی یا خارجی نبودن تیم ملی مشکل اصلی است. در انتخاب فردی که بتواند تیم ملی را برای رویارویی با مسابقات جهانی هدایت کند. اینکه ویلموتس در گذشته سرمربی تیم ملی بلژیک بوده دلیل موجهی برای موفقیت او در تیم ملی ایران نیست. پیشرفت و تاخیرها روی این انتخاب تاثیر گذاشته و اگر ویلموتس موفق بود چرا تغییر کرد و مربی دیگری هدایت این تیم را برعهده گرفت. مهم این است که ویلموتس از تیمی بهتر از ایران پیشنهاد داشت و از طرفی اگر موفقیتی بود در ایران هم دلیلی برای موفقیت وجود ندارد.

کاندیدای ریاست فدراسیون فوتبال اضافه کرد: با توجه به وضعیت اقتصادی فدراسیون و مشکلات مالی آن زمان، دلیل امضای قرارداد که بیشترین رقم در زمان مربیگری ویلموتس بود، چه بود؟ این پول، فدراسیون را مجبور کرد تا دو میلیون یورو وام بگیرد، با علم به جریمه ای که فدراسیون نتوانست ادعای خود را از فیفا بگیرد. به راحتی می شد به مردم توضیح داد که با توجه به وضعیت مالی فدراسیون باید نفر اول کادر فنی باشد. وقتی آنها این را می گویند، به این معنی است که نمی خواهند مدیران مسئول باشند. از سوی دیگر گفته می شود ویلموتس در کمیته فنی تایید شده است اما این کمیته نظرات کتبی می دهد، دبیرکل در جلسه هیات مدیره موضوع را مطرح می کند و اعضای این هیات تصمیم نهایی را می گیرند.


بیشتر بخوانید:


وی با اشاره به اینکه ۳ میلیون یورو علاوه بر ۲ میلیون یوروی قبلی مبلغ زیادی است که باید به ویلموتس پرداخت شود، گفت: با چنین پولی می توان بهترین آمادگی را برای تیم ملی و آماده سازی برای جهان فراهم کرد. جامی با احترام و وقار بیشتر. پول عمومی به مربیان شکست خورده داده می شود. این هم در شرایطی که حریفان آماده رویارویی با تیم ملی در قطر منتظر هستند. در تیم ملی سه چهار بازیکن داریم که به طور مرتب برای تیم هایشان در لیگ های اروپایی بازی می کنند. از طرفی ما رقبایی داریم که بسیاری از بازیکنان آنها در لیگ های معروف اروپایی حضور دارند و جزو تیم های بزرگ هستند. رئیس فدراسیون فوتبال باید به این فکر کند که برای افزایش تعداد لژیونرهای ثابت تیم ملی چه باید کرد و به این می گویند راهبرد، نه اینکه دنبال مشکلات دیگری بود.

اسدی با بیان اینکه با آمدن سیل دیگر نمی توان جلوی خسارت را گرفت، تصریح کرد: تاج گفت: هرکس از معامله ویلموتس راضی نیست باید به دادسرا شکایت کند. در فوتبال هیچکس از دادستانی شکایت نمی کند، فقط فراموش نمی کنند. اینکه ویلموتس مربی شماره ۹ جهان است و کی روش هجدهمین است، بحث بی معنی است زیرا دراگان اسکوچیچ رتبه بالایی نداشته است اما بهترین پیشرفت را در جام جهانی داشته است. برای موفقیت باید اتحاد، همدلی، برنامه ریزی، شجاعت و انعطاف داشته باشید. من اگر جای تاج بودم اشتباهاتم را می پذیرفتم و از مردم عذرخواهی می کردم. صادقانه صحبت کردن بخش بزرگی از مشکل را حل می کند. از طرفی نباید به مدیرانی که در امتحان مردود هستند فرصت جدیدی بدهیم. مطمئناً همه اشتباه می کنند، اما در یک پست مدیریتی بزرگ بهتر است به فردی که اشتباه بزرگی کرده است فرصت داده نشود.

انتهای پیام/۴۰۴۸/


خبر خوب خبر خوب انتخابات فدراسیون فوتبال سایت جدید خبر خوب سایت جدید خبر خوب خبر خوب خبر خوب خبر خوب علیرضا اسدی کمیته استیناف فدراسیون فوتبال مهدی تاج


ایکس

این مطالب را نیز بررسی کنید!
به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از گروه ورزشی خبرگزاری آنا، دیدار سوپرجام پرتغال…