EPA استانداردهای انتشار سخت تری را برای کامیون های بزرگ پیشنهاد می کند


تصویر خبر: EPA استانداردهای آلایندگی سخت تری را برای کامیون های بزرگ پیشنهاد می کند

دوشنبه، ۷ مارس ۲۰۲۲ (اخبار هلث دی)

آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده (EPA) روز دوشنبه محدودیت های شدیدتری برای انتشار گازهای گلخانه ای از کامیون های بزرگ پیشنهاد کرد.

تخمین زده می‌شود که هفتاد و دو میلیون نفر در نزدیکی مسیرهای باربری کامیون در آمریکا زندگی می‌کنند و احتمالاً رنگین پوستان و افرادی با درآمد پایین‌تر هستند. مایکل ریگان، مدیر سازمان حفاظت محیط زیست در بیانیه‌ای خبری گفت: اثرات جدی و پرهزینه سلامتی.

ریگان افزود: «این استانداردهای جدید با بهره‌گیری از پیشرفت‌های اخیر در فناوری‌های وسایل نقلیه از سراسر صنعت حمل‌ونقل در حالی که به سمت آینده حمل‌ونقل بدون آلایندگی پیش می‌رود، آلودگی خطرناک را به شدت کاهش می‌دهد.»

از سال ۲۰۲۷، استانداردهای پیشنهادی جدید باعث کاهش انتشار اکسیدهای نیتروژن (NOx) مه دود و دوده از موتورهای بنزینی و دیزلی سنگین می شود. به گفته EPA، این امر باعث کاهش انتشار گازهای گلخانه ای NOx از کامیون ها تا ۶۰ درصد در سال ۲۰۴۵ می شود.

همچنین استانداردهای گازهای گلخانه ای به روز شده را برای دسته های خاص وسایل نقلیه تجاری، از جمله اتوبوس های مدرسه، اتوبوس های حمل و نقل، کامیون های حمل و نقل تجاری و کامیون های کوتاه مسافت پیشنهاد می کند. EPA گفت که مزایای قانون پیشنهادی بیش از میلیاردها دلار از هزینه های آن خواهد بود. تخمین می زند که تا سال ۲۰۴۵، بلندپروازانه ترین گزینه در این پیشنهاد، مزایای زیر را به همراه خواهد داشت.

  • تا ۲۱۰۰ مرگ زودرس کمتر
  • ۶۷۰۰ پذیرش کمتر در بیمارستان و مراجعه به بخش اورژانس
  • ۱۸۰۰۰ مورد کمتر از شروع آسم در کودکان
  • ۳.۱ میلیون مورد کمتر از علائم آسم و علائم آلرژی
  • ۷۸۰۰۰ روز کار کمتر از دست رفته
  • ۱.۱ میلیون روز کمتر از دست رفته در مدرسه برای کودکان.

EPA گفت این پیشنهاد اولین گام در “طرح کامیون های پاک” است، مجموعه ای از مقررات هوای پاک و آب و هوا که طی سه سال آینده برای کاهش آلودگی کامیون ها و اتوبوس ها و برای پیشبرد انتقال به آلایندگی صفر تدوین خواهد کرد. حمل و نقل.

در اقدامی جداگانه، EPA اعلام کرد که استانداردهای جدید انتشار گازهای گلخانه ای را برای خودروهای سنگین به محض مدل سال ۲۰۳۰ تعیین خواهد کرد.

اطلاعات بیشتر

سازمان بهداشت جهانی اطلاعات بیشتری در مورد آلودگی هوا و سلامت دارد.

منبع: آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده، انتشار خبری، ۷ مارس ۲۰۲۲

اخبار پزشکی
حق چاپ © ۲۰۲۱ HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.
نمایش اسلاید


غذاهای COPD برای تقویت سلامتی – نکات رژیم غذایی COPD
به نمایش اسلاید مراجعه کنید


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/