COVID-19 علت اصلی مرگ در لس آنجلس طی دو سال گذشته بود


فوریه ۴، ۲۰۲۲

بر اساس اطلاعیه اداره بهداشت عمومی شهرستان لس آنجلس در روز پنجشنبه، COVID-19 علت اصلی مرگ و میر در شهرستان لس آنجلس در دو سال گذشته بوده و از بیماری عروق کرونر قلب پیشی گرفته است.

بین مارس ۲۰۲۰ و دسامبر ۲۰۲۱، شهرستان لس آنجلس ۲۴۹۴۷ مورد مرگ ناشی از کووید-۱۹ را ثبت کرد. در همان زمان، ۲۱۵۱۳ نفر از ساکنان بر اثر بیماری عروق کرونر قلب جان خود را از دست دادند، که از نظر تاریخی علت اصلی مرگ و میر در سراسر کشور است. علاوه بر این، در این مدت ۳۴۲۲ نفر بر اثر ذات الریه و آنفولانزا جان خود را از دست دادند.

به گفته وزارت بهداشت، اگرچه آخرین افزایش موارد COVID-19 به دلیل نوع Omicron در حال کاهش است، افراد مسن و واکسینه نشده همچنان با خطرات بالای بیماری شدید، بستری شدن در بیمارستان و مرگ مواجه هستند.

در این اطلاعیه آمده است: «متاسفانه، علی‌رغم در دسترس بودن واکسن‌ها و تسلط Omicron، که عموماً باعث بیماری کمتری نسبت به انواع قبلی می‌شود، مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ همچنان از مرگ و میر ناشی از سایر بیماری‌ها بسیار بیشتر است.»

طبق Deadline، قبل از همه گیری، مرگ و میر ناشی از بیماری عروق کرونر قلب به طور منظم هر علت مرگ دیگری را در این شهرستان دو برابر می کرد. به عنوان مثال، در سال ۲۰۱۷، بیماری عروق کرونر قلب بیش از ۱۱۰۰۰ مرگ و میر را به خود اختصاص داد و پس از آن بیماری آلزایمر با ۴۱۰۰ مرگ و میر. ذات الریه و آنفولانزا حدود ۲۰۰۰ مرگ را تشکیل دادند.

بر اساس آخرین داده های بخش بهداشت، حدود ۸۲ درصد از ساکنان واجد شرایط شهرستان لس آنجلس حداقل یک دوز واکسن کووید-۱۹ دریافت کرده اند. حدود ۷۳ درصد به طور کامل واکسینه شده اند و ۳۴ درصد واکسن تقویت کننده دریافت کرده اند.

کودکان بین سنین ۵ تا ۱۱ سال کمترین میزان واکسیناسیون را دارند، به طوری که ۳۲ درصد یک دوز و ۲۳ درصد کاملا واکسینه شده اند. در ماه ژانویه، سنین ۵ تا ۱۱ سال، ۱۵ درصد از کل موارد COVID-19 در شهرستان را تشکیل می‌دهند، علیرغم اینکه ۹ درصد از جمعیت را تشکیل می‌دهند.

باربارا فرر، مدیر بهداشت عمومی، روز پنجشنبه در یک نشست خبری گفت: «کودکان به کووید-۱۹ مبتلا می شوند.

فرر به تجزیه و تحلیل اخیر اشاره کرد که نشان داد آمریکایی ها در اثر ابتلا به کووید-۱۹ با نرخی دو برابر بریتانیا و چهار برابر آلمان جان خود را از دست می دهند و نرخ پایین به عنوان محتمل ترین دلیل ذکر شده است.

او گفت: “این یافته های محلی و ملی یادآور مهمی هستند که کووید منجر به بیماری و مرگ غیرقابل تصوری شده است.” “افزایش واکسیناسیون و افزایش نرخ ها بهترین امید را برای کاهش غم انگیزترین پیامد عفونت کووید ارائه می دهد.”


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/