رفتن به نوشته‌ها

7 ماه از 12 ماه گذشته ، دولت مودی فقط توانست 26000 کرور از هدف 2 میلیون کرور را جمع آوری کند – bpcl بر دولت و IPO قانونی تمرکز کرد تا به هدف واگذاری 2021 22 tuta برسد.


نکات اصلی داستان

  • 18000 کرور از فروش ایر ایندیا
  • هدف واگذاری بزرگ 1.75 کرور روپیه
  • دولت اکنون امید زیادی به IPO LIC دارد

دولت مرکزی هدف خود را جمع آوری 1.75 کرور روپیه از طریق واگذاری طی سال مالی 2021-22 اعلام کرده است. نیرمالا سیتارامان ، وزیر دارایی ، هدف واگذاری را در سخنرانی بودجه خود در ماه فوریه اعلام کرده بود.

در واقع ، حدود 8 ماه از ارائه بودجه می گذرد ، در حالی که نیمی از سال مالی جاری نیز سپری شده است و دولت اکنون در جبهه عدم سرمایه گذاری بسیار عقب افتاده است. در شش ماه سال مالی جاری ، دولت موفق شده است مبلغی در حدود 26،369 کرور روپیه تنها از طریق واگذاری.

حدود 18000 کرور از فروش ایر ایندیا بدست آمده است

تا کنون ، دولت حدود 18000 روپیه از فروش ایر ایر دریافت کرده است. که فقط در این ماه تکمیل شد. به غیر از این ، حدود 8،369 کرور روپیه از فروش سهام Axis Bank ، NMDC و HUDCO دریافت شد. به این ترتیب ، در مجموع 26،369 کرور روپیه به حساب دولت واریز شده است.

با نگاهی به اعداد و ارقام تاکنون ، دولت از هدف واگذاری خود در سال مالی جاری فاصله زیادی دارد. تا کنون ، هدف حدود 16 درصد از طریق واگذاری به دست آمده است که بسیار کمتر است. برای رسیدن به هدف ، دولت باید مبلغ 1.50 کرور روپیه از واگذاری در شش ماه آینده جمع آوری کند.

این شرکت ها در صف واگذاری هستند

با این حال ، دولت ادعا می کند که در ماه های باقی مانده از سال مالی جاری ، واگذاری به سرعت انجام می شود. دولت قصد دارد بیش از 6 شرکت را خصوصی یا واگذار کند. دولت قصد دارد خصوصی سازی شرکت نفت بهارات (BPCL) را در این سال مالی به پایان برساند. جدا از این ، مقدمات راه اندازی IPO LIC نیز در حال انجام است. در صورت موفقیت در هر دو جبهه ، دولت به هدف واگذاری نزدیک می شود.

قابل ذکر است که هدف واگذاری در سال مالی گذشته نیز محقق نشده است. دولت هدف افزایش 2.10 میلیون کرور روپیه از واگذاری در طول سال مالی (21-2020) را تعیین کرده است. اما به دلیل همه گیری کرونا ، دولت از هدف دور بود.

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *