۵ شرکت تصفیه هوا با شرایط نگهداری آسان | فرمول ناسا برای تعداد گلدان های مورد نیاز خانه شما – سایت خبر خوب


بسته شدن در و پنجره ها نه تنها مشکلی را در روزهای کثیف حل نمی کند، بلکه طبق آمار، آلودگی محیط داخلی مانند خانه یا محل کار می تواند بیش از پنج برابر بیشتر از بیرون باشد، بنابراین لازم است. اقدامات پیشگیرانه برای کاهش خطر آلودگی هوا انجام شود. استفاده از راهکارهایی مانند استفاده از گیاهان در خانه می تواند اثرات آلودگی هوا را کاهش دهد.

در سال ۱۹۸۹، ناسا مطالعه ای انجام داد که نشان داد برخی از گیاهان قادر به جذب آلاینده ها هستند، به خصوص در محیط های محدود و کم هوا. این مطالعه مبنای بسیاری از مطالعات جدید بر روی گیاهانی است که به پاکسازی هوا کمک می کنند. با این حال، این گیاه به تنهایی به دلیل سرعت کم در تمیز کردن هوای اطراف موثر نیست.

ناسا دو یا سه گلدان ۲۰ تا ۲۵ سانتی متری در هر ۳۰ متر مربع ارائه می دهد.

این گیاه علاوه بر پاکسازی هوای اطراف دارای خواصی مانند افزایش بهره وری و ایجاد حس مثبت نسبت به محیط، افزایش تمرکز، کاهش استرس و خستگی است.

ناسا دو یا سه گلدان ۲۰ تا ۲۵ سانتی متری در هر ۳۰ متر مربع ارائه می دهد. در همین حال، برخی از گیاهان در حذف آلاینده های محیطی بهتر عمل می کنند. آلاینده های موجود در محیط داخلی مانند خانه یا محل کار عبارتند از: مو و رنگ، اجاق گاز، پاک کننده های شیمیایی، محصولات چوبی و تزئینات، باکتری ها، قارچ ها و ویروس ها، در حالی که در واقع به استفاده از گیاهان مختلف برای از بین بردن این نوع آلودگی کمک می کند.

اگر حیوانات خانگی مانند گربه یا سگ را در خانه نگهداری می کنید، بهتر است در خرید دستگاه تصفیه هوا تجدید نظر کنید، زیرا گیاهانی که استفاده می کنید می توانند برای سلامتی آنها خطرناک باشند. هنگام خرید گیاهان جدید، حتماً از فروشنده در مورد این خطرات و همچنین قابل تحمل بودن آنها سؤال کنید.

علاوه بر این، استفاده زیاد از گیاهان می تواند رطوبت محیط را افزایش داده و باعث کپک زدن شود. برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی باید دقت کرد که آب در گلدان زیاد نباشد و آن مقدار آب از گلدان جمع شود.

در ادامه به معرفی بهترین دستگاه های تصفیه هوا می پردازیم که شرایط نگهداری آسانی دارند، زیرا برای کسانی که به تازگی تصمیم به خرید دستگاه های تمیز کننده دارند، ارزان نگه داشتن آنها می تواند بسیار مهم باشد. اگرچه گیاهان زیر نیازی به مراقبت روزانه ندارند، اما کوددهی ماهیانه به آنها باعث بهبود رشد و افزایش کارایی آنها می شود.

گیاهان عنکبوتی

گیاه عنکبوتی یکی از موثرترین گیاهان برای تمیز کردن هوای اطراف است. این گیاه به سرعت رشد می کند و استفاده از آنها در سبدهای آویزان ظاهر بسیار جذابی به این گیاه می دهد. بیش از ۲۰۰ گونه وجود دارد و بیشتر آنها از فراموشی کوچک ما جان سالم به در می برند و نیازی به مراقبت خاصی ندارند. هفته ای دو یا سه بار به آب نیاز دارید.

5 شرکت تصفیه هوا با شرایط نگهداری آسان |  فرمول ناسا برای تعداد گلدان های مورد نیاز در خانه شما

گیاهان دراسنا

دراسنا گیاهی بسیار پرطرفدار است و این نوع گیاه تنوع زیادی دارد و در رنگ ها، شکل ها و اندازه های مختلف موجود است. یکی از محبوب ترین انواع آن شکل رنگین کمانی است که به رنگ بنفش روشن یافت می شود. زمین را مرطوب نگه دارید، اما به آن دست نزنید. آبیاری زیاد این گیاه باعث از بین رفتن آن می شود.

5 شرکت تصفیه هوا با شرایط نگهداری آسان |  فرمول ناسا برای تعداد گلدان های مورد نیاز در خانه شما

گیاهان پتوس

گلدن پوتوس یکی دیگر از تصفیه کننده های هوا است که به آن دلبر نیز می گویند. مهمترین ویژگی این گیاه جاودانگی آن در هر شرایطی است و گیاه پوتوس در هر شرایطی رشد می کند و ارتفاع آن پس از گل دهی به ۵/۲ متر می رسد. پوتوس به عنوان یکی از موثرترین گیاهان تصفیه کننده هوا شناخته می شود. زمانی که گیاهان خشک شدند آبیاری کنید.

5 شرکت تصفیه هوا با شرایط نگهداری آسان |  فرمول ناسا برای تعداد گلدان های مورد نیاز در خانه شما

گیاه ارک

گیاه آرک یکی دیگر از گیاهانی است که ما شامل آن می شویم. این گیاه در فضای باز بهتر رشد می کند، اما اگر جای مناسبی در خانه اختصاص دهید و نور مورد نیاز آن را تامین کنید، علاوه بر بهبود محیط، به آلودگی محیط نیز کمک می کند. خوشبختانه این گیاه هیچ مزاحمتی برای حیوانات خانگی شما ایجاد نمی کند. این گیاه برای رشد به آب زیادی نیاز دارد، هرچند که زمستان کمتر باشد.

5 شرکت تصفیه هوا با شرایط نگهداری آسان |  فرمول ناسا برای تعداد گلدان های مورد نیاز در خانه شما

گل داودی

گل داوودی با قابلیت جذب ناخالصی هایی مانند آمونیاک، موثرترین گیاه برای تصفیه هوا محسوب می شود. این گیاه تنها به مدت شش هفته شکوفا می شود و پس از آن باید منتظر بمانید تا گل های جدید در بهار آینده کاشته شوند. با این حال، نداشتن گل هیچ تاثیری در تصفیه هوا ندارد و خرید گل های دیگر ممکن است گزینه بهتری نسبت به انتظار باشد. سطح رطوبت خاک را هر روز بررسی کنید و خاک را مرطوب نگه دارید.