۴۵۷۶۵۵ خدمات حقوقی مختلف به مشتری ارائه شد – کمپ گود نیوز


علی اصغر رفاهی در تصدی سمت مدیرکل روابط عمومی دیوان از تیرماه ۱۴۰۰ و دو ماهه اول سال ۱۴۰۱ گفت: از تیرماه ۱۴۰۰ لغایت اوایل خرداد ۱۴۰۱ از طریق کانال ارتباطی در دفتر. بر اساس احکام دیوان به درخواست مردم با ۱۶۵ هزار و ۷۲۱ پرونده از طریق سایت اداره کل روابط عمومی قوه قضائیه، ۵۲ هزار و ۳۰۱ فقره از طریق مراجعان خصوصی، ۸۸ جلسه، ۱۷۹ هزار و ۶۳۲ نامه و پست، ۳۸ هزار و ۵۲۸ فقره چک تلفنی، ۸ هزار و ۱۳ مورد وصول شد. بازدید مردم در حوزه مدیریت و رؤسای ادارات، ۱۳ هزار و ۲۵۵ نامه سفر و بازدید استانی بوده و تعداد کل پرونده های انجام شده توسط اداره کل ارتباطات ۴۵۷ هزار و ۶۵۵ مورد بوده است.

وی افزود: از تیرماه ۱۴۰۰ تا اوایل خرداد ۱۴۰۱، قضات سابق و فعلی تورهای دولتی و همچنین بازدیدهای دولتی از محاکم استان تهران انجام دادند که شامل ۱۳۲۵۵ نامه و درخواست بود.

مدیرکل مرکز روابط عمومی دادگستری اعلام کرد: سفرهای روسای سابق و فعلی قوه قضاییه از جمله ایلام، قزوین، گلستان، خراسان رضوی، اصفهان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان و همچنین بازدید از دادگستری بهارستان، امامزاده. صالح، شهر قدس، دادگستری قرچک، ندامتگاه دماوند، شهرری، دادسرای سعادت آباد از زندان ساری و همچنین درخواست های کانون های انتخاباتی و گروه دفاع بازدید کردند.

رفاهی همچنین گفت: ۳۷ جلسه مردمی تا پایان سال ۱۴۰۰ و دو ماه در ابتدای سال ۱۴۰۱ با مقامات ارشد دولتی در اداره کل ارتباطات بین الملل در دیوان تشکیل شد که متشکل از ۴۴۳ نفر بود.

مدیرکل مرکز روابط عمومی دادگستری با اعلام آمار گزارش دیدارهای مردمی مسئولان قضایی در سراسر کشور گفت: با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی در اجلاس سران انقلاب اسلامی در ۲۸ تیر ۱۴۰۰ از جمله ارتباط با رئیس جمهور بود. دادگستری استان از اعلام تعداد و فعالیت های مربوط به جلسات عمومی استادان وظیفه کشوری در استان با مردم خبر داد و مدیرکل روابط عمومی قوه قضائیه دریافت آمار ماهانه جلسات عمومی را متوقف کرد. آنها نزد رئیس قوه قضائیه خواهند رفت.

وی همچنین گفت: در مرداد، شهریور، مهر، آبان، آذر، دی، بهمن و اسفند ۱۴۰۰ و دو ماه اول سال ۱۴۰۱ تعداد یک میلیون و ۳۱۶ هزار و ۱۸۷ جلسه عمومی توسط مقامات دولتی در سراسر کشور برگزار شد که ۹۹ هزار و ۷۳۶ مورد آن موارد روسای منطقه قضات استانی و ۷۱۰۲۱ پرونده متعلق به دادستان کل و انقلاب در ستاد استان است.

رفاهی در خصوص آمار درخواست های مردمی واصله در نماز جمعه گفت: بنا به دستور رئیس کل دادگستری برای ارائه خدمات به نمازگزاران در تهران از ابتدای بهمن ماه ۱۴۰۰ هر هفته با هماهنگی ستاد برگزاری نماز جمعه تهران پذیرای نمازگزاران است. درخواست های عمومی از هیات وزیران در سایت مصلی امام خمینی (ره) قرار می گیرد و هر هفته دو یا سه نفر از کارشناسان اداره مرکزی در دفتر خدمات برای دریافت درخواست ها و راهنمایی متقاضیان فعالیت می کنند. درخواست ها در روز بعد مورد ارزیابی و رسیدگی قرار گرفت و در نتیجه مخبر مطلع شد که در پایان سال ۱۴۰۰ و دو ماه اول ۱۴۰۱-۵۱۰، ۵۱۰ درخواست مردمی دریافت شده است.

انتهای پیام/