۴۰۰ مکان تاریخی در اسپانیا در خطر ناپدید شدن هستند – اردوگاه های خبر خوب


یک سازمان غیرانتفاعی که برای ترویج و حفظ «میراث فرهنگی و ملی» اسپانیا فعالیت می‌کند، چهارصد بنای مذهبی در اسپانیا را نام‌گذاری کرده است که در خطر جدی نادیده‌گرفتن قرار دارند.

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از ایسنا، به نقل از آرت نیوز، موسسه «هیسپانیا نوسترا» فهرستی از آثار تاریخی، بناها و محوطه‌های مختلف با اهمیت باستان‌شناسی در سراسر کشور و مکان‌های آنها را هم‌اکنون منتشر می‌کند. در آخرین به روز رسانی، در بیانیه ای اعلام کرد که بسیاری از آثار تاریخی کشور به دلیل غارت ناپدید شده اند.

در این بیانیه آمده است: «صومعه‌ها، مقبره‌ها، کلیساها و بیمارستان‌ها رها شده‌اند، اگر تخریب نشده‌اند، تخریب و غارت شده‌اند، و ساختمان‌هایی با کتابخانه‌های ارزشمند و هنر مقدس روی هم انباشته شده‌اند. بارها سنگ و چوب این آثار تاریخی را برای ساختن خانه، حصار یا حتی گاوخانه تخریب می کردند، اما با ارزش ترین این آثار از جمله سرستون ها، ستون ها و حتی کل صومعه گاهی به برخی فروخته می شد. خریداران خارجی

در ادامه این گزارش مکان هایی مانند زیارتگاه ویرجین گریس که در سال ۱۷۹۵ و در شرق اسپانیا ساخته شده است و اکنون دیوارها و طبقات باقی مانده و نقاشی هایی که آن را زینت می دهند، آمده است که گذشته به مرور زمان پاک شده است. بسیاری از سایت های ذکر شده در این لیست دارای عناصر تزئینی مانند نقاشی روی دیوارها و محراب ها هستند که به دلیل رطوبت و عدم نگهداری خراب می شوند.

هرمیتاژ سن خورخه در نزدیکی کاسرس که چندین مجسمه زیبا را در خود جای داده است نیز مکانی است که نیاز به توجه فوری دارد وگرنه مجسمه ها برای همیشه گم خواهند شد.

اسپانیا دارای ۴۹ مکان در فهرست میراث جهانی یونسکو است که ۴۳ مکان تاریخی، ۴ مکان طبیعی و ۲ مکان ترکیبی (تاریخ طبیعی) هستند.

انتهای پیام