۴ نکته مهم در مورد تغییر سبک مراقبت از پوست – خبر خوب


کسانی که عادات مراقبت از پوست خود را تغییر می دهند، اهمیت خرید محصولات جدید را می دانند، اما همچنین می دانند که احساس پوست همیشه همان چیزی است که شما انتظار دارید. ما آفریده نشده ایم. این امر به ویژه برای افرادی که پوست حساس دارند صادق است. وقتی سبک مراقبت از پوست خود را تغییر می دهیم واقعاً چه انتظاری داریم؟

۱. واکنش های طبیعی پوست مانند واکنش های آلرژیک نیست

چه پوست با محصول جدید سازگار باشد یا نه، واکنش های پوستی خاصی وجود خواهد داشت. از سوزش و خارش گرفته تا قرمزی پوست، تورم پوست و تاول. تحریکات خفیف پوست مانند سوزش و قرمزی پوست، به ویژه در تماس با تونرهای اسیدی، محصولات لایه بردار یا رتینوئیدهای موضعی نادر است.

اما تحمل واکنش های پوستی می تواند دردناک و طولانی مدت باشد. در صورت مواجه شدن با چنین مشکلاتی حتما استفاده از محصول جدید را قطع کرده و سریعا با متخصص پوست مشورت کنید. اگر پوست شما پس از تماس با محصول جدید واقعاً خارش و سوزش داشته باشد، پوست شما کاملا شسته می شود.

۲. به پوست فرصت دهید تا با محصول جدید سازگار شود

هنگامی که سبک مراقبت از پوست خود را تغییر می دهید، باید پوست و رنگ بدن خود را بررسی کنید و تغییراتی مانند پوست خشک، پوسته پوسته، قرمز و ظاهر آکنه را کنترل کنید. اگر از رتینوئیدهای موضعی یا کرم های آکنه استفاده می کنید و پوست شما خشک، پوسته پوسته، قرمز و تحریک می شود، تعداد دفعات استفاده از محصول کاهش می یابد. در ابتدا باید از این محصولات یک بار در هفته استفاده کرد و سپس می توان استفاده از آنها را به تدریج به دو یا سه بار در هفته افزایش داد.

۳. حداقل ۲ ماه طول می کشد تا مواد موثره عمل کنند

برخی افراد انتظار دارند با استفاده مکرر از محصولات به تغییرات قابل توجهی دست یابند که امکان پذیر نیست زیرا حداقل ۲ ماه طول می کشد تا اثربخشی مواد فعال را نشان دهد. این محصولات شامل آنتی اکسیدان های موضعی، رتینوئیدها و کرم های رفع رنگدانه های پوست می باشد. بنابراین داشتن صبر و حوصله برای به دست آوردن نتیجه از محصولات مراقبت از پوست بسیار مهم و حیاتی است.

۴. در برخی موارد، بثورات پوستی نشانه بدی نیست

هنگامی که برای اولین بار از یک محصول جدید استفاده می کنید، اغلب احساس سفتی یا سفتی روی پوست به این معنی است که محصول جدید واقعاً کار می کند. محصولات اسیدی یا لایه بردار و همچنین رتینوئیدهای موضعی بیش از هر محصول دیگری باعث ایجاد این عارضه می شوند.

بنابراین، اگر وضعیت پوست حساس بسیار ملایم است و پس از مدتی از بین می رود، به این معنی است که می توانید به استفاده از محصول مورد نظر خود ادامه دهید. اما اگر این مشکل ادامه پیدا کرد و با گذشت زمان بدتر شد، فراموش نکنید که استفاده از محصول جدید را متوقف کنید.