۴ اشتباه رایج سشوار که به موهای شما آسیب می رساند – خبر خوب۴ اشتباه رایج سشوار که به موهای شما آسیب می رساند – خبر خوب – خبر خوب

4 اشتباه رایج سشوار که به موهای شما آسیب می رساندزمان انتشار: ۱۳۰۱/۰۴/۳۰ – ۰۶:۳۵

به گزارش پایگاه خبری اخبار خوب به نقل از همشهری آنلاین به نقل از سلامت، احتمالاً می دانید که رنگ کردن موها و استفاده از ابزارهای داغ برای مراقبت از موهایتان می تواند به سلامت موهایتان آسیب برساند. اما آیا می‌دانستید انجام کارهای اشتباه در فرآیند کلی خشک کردن مو (چه از سشوار استفاده کنید یا نه) می‌تواند باعث آسیب مو شود؟ در ادامه این مقاله به شما خواهیم گفت که هنگام شستن موهایتان چه کارهایی به آن آسیب می رساند.

شما به اشتباه از سشوار استفاده می کنید

استفاده از بالاترین حرارت سشوار، نزدیک نگه داشتن سشوار به سر، یا خاموش نکردن سشوار در هنگام خشک شدن مو، همگی اقداماتی هستند که می توانند به پیوندها و پروتئین های نهفته در مو آسیب برسانند. این امر مستقیماً باعث شکنندگی و ضعیف شدن موها می شود و خطر دو شاخه شدن یا دو شاخه شدن موها را افزایش می دهد. همچنین باید به عدم حالت، خشکی و تیرگی مو کمک کند.

برای مقابله با این آسیب باید همیشه دمای سشوار را در محدوده کم تا متوسط ​​قرار دهید، سشوار را حداقل ۳۰ سانتی متر از موها دور نگه دارید و پس از جدا شدن موها حتماً موها را از بین ببرید. خشک استفاده از یک اسپری محافظ حرارت قبل از روشن کردن سشوار، یک راه عالی برای محافظت از موهای شما است.

حوله را به موهایتان فشار می دهید

فشار دادن یک حوله زبر روی مو می تواند به کوتیکول آسیب برساند. بنابراین کسانی که عادت دارند حوله درشت را هنگام خشک کردن موها فشار دهند، هم باعث وز می شوند و هم رطوبت طبیعی مو را از بین می برند. کشیدن بیش از حد مو با حوله می تواند ساقه مو را ضعیف کند. پس سعی کنید بیشتر آب جمع شده از موها را با دست بگیرید و سپس از یک حوله نرم برای خشک کردن آنها استفاده کنید.

در هوای سرد خانه را ترک می کنید

اگر در تابستان با موهای خیس از خانه خارج شوید، سلامت موها مشکلی ندارد اما انجام این کار در هوای سرد پاییز و زمستان برای سلامتی خوب نیست.خود مو چون موهاست. به هوای سرد مانند پوست صورت و بدن حساس است. در این شرایط مو در برابر خشک شدن مقاومت می کند و برای مدت طولانی تری در حالت شکننده باقی می ماند و در نتیجه خطر شکنندگی و خشکی مو افزایش می یابد. اگر ساعت‌ها با موهای خیس در هوای سرد و باز بماند، مو ممکن است یخ بزند و حتی بشکند.

موهایتان را در حالی که خیس است شانه می کنید

از آنجایی که تارهای مو در هنگام خیس شدن شکننده و شکننده هستند، به راحتی می شکنند. بنابراین، اگر موها شانه شده است، ابتدا صبر کنید تا بند ناف خیلی خشک شود. اگر مجبور هستید موهای کمی مرطوب را شانه کنید، باید از یک شانه دندانه پهن برای این کار استفاده کنید. اسپری گره‌گشایی نیز گزینه خوبی برای شانه کردن موهای مجعد است.


خبر خوب خبر خوب کمپ جدید خبر خوب کمپ جدید خبر خوب خبر خوب خبر خوب


ایکس

این مطالب را نیز بررسی کنید!
به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از همشهری آنلاین، راه های باستانی بسیاری…