۳ نوشیدنی شگفت انگیز برای آبرسانی و کاهش وزنبه گزارش همشهری آنلاین به نقل از سلامت، نوشیدن مایعات کافی در فصل تابستان یکی از مهم ترین توصیه ها برای حفظ سلامت بدن است. البته برخی نوشیدنی ها علاوه بر تامین رطوبت بدن، به چربی سوزی نیز کمک می کنند که در کنار یک رژیم غذایی متعادل و ورزش منظم، راهی عالی برای تناسب اندام خواهد بود. در ادامه این مطلب به معرفی نوشیدنی هایی می پردازیم که علاوه بر تامین آب بدن در کاهش وزن موثر هستند. این نوشیدنی ها عبارتند از:

زنجبیل و لیمو

دو قاشق چای خوری زنجبیل رنده شده را با چند برگ نعناع، ​​یک لیتر آب، دو قاشق چایخوری عسل و دو فنجان آب لیموی تازه مخلوط کنید، اما قبل از پختن آن را بردارید و بگذارید خنک شود. گرما باعث موثرتر شدن زنجبیل می شود. این نوشیدنی در طول روز با یخ نوشیده می شود. به جای نعنا می توانید از سبزیجات معطر دیگر نیز استفاده کنید. زنجبیل و لیمو نه تنها آب بدن را تامین می کنند، بلکه به عنوان یک ماده غذایی با طراوت و چربی سوزی به حساب می آیند. زنجبیل به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند و اثرات زنجبیل با تسهیل متابولیسم چربی همراه است. خوردن این نوشیدنی به مدت ۱۰ روز در روزه داری به کاهش وزن و گرفتگی معده کمک می کند.

آناناس و چای آبی

دو لیوان آب روی آتش بگذارید و چای سبز را روی حرارت نزدیک به جوش اضافه کنید و بگذارید دم بکشد. بعد از ۱۰ دقیقه از روی حرارت بردارید و یک لیوان آب تازه، کمی آبلیمو، کمی لیموترش و زغال اخته خرد شده اضافه کنید و با یخ میل کنید. این نوشیدنی بسیار کم کالری است و یک میان وعده خواهد بود. آناناس به تسهیل هضم غذا کمک می کند، لیمو دارای خواص آنتی اکسیدانی است و متابولیسم را در بدن افزایش می دهد و زغال اخته نیز به عنوان غذاهای ضد گرسنگی شناخته می شود.

چای کیوی

سه عدد کیوی را با یک قاشق غذاخوری آب تازه در مخلوط کن بریزید. پس از خنک شدن، یک لیوان چای سبز را به مخلوط کیوی اضافه کنید و کمی عسل به مخلوط اضافه کنید تا طعم آن شیرین شود. همچنین می توانید از گیاهانی مانند رزماری، نعناع و ریحان در این نوشیدنی استفاده کنید. کیوی به دلیل داشتن ریزمغذی های فراوان به ویژه ویتامین C و کلسیم به تقویت استخوان ها کمک می کند و خوردن آن در رژیم غذایی متعادل می تواند در کاهش وزن موثر باشد.