رفتن به نوشته‌ها

20 ویتامین و مکمل غذایی برای مبارزه با کرونا || مکمل های لازم برای مبارزه با کرونا چیست؟


20 مولتی ویتامین و مکمل برای مبارزه با بیماری عروق کرونر قلب وجود دارند. مردم می توانند از آن برای تقویت سیستم ایمنی بدن در برابر بیماری عروق کرونر قلب استفاده کنند. با این حال ، شیوع جهانی بیماری کروناویروس یا کووید -19علائم و نشانه های زیادی را در بیماران ایجاد می کند. این علائم شامل تب و سرفه خشک است ، تا علائم شدیدتری که نیاز به مراقبت فوری پزشکی دارند ، مانند مشکل تنفس و سرگیجه.

متأسفانه ، در حال حاضر ، هیچ داروی ضد ویروسی وجود ندارد که بتواند به طور خاص کووید -19 برای درمان یا مدیریت ، وجود ندارد. بنابراین ، درمان این اختلال معمولاً شامل مدیریت علائم با درمانهای حمایتی است. واکسن کووید -19 در حال حاضر برای کمک به مبارزه با ویروس در دسترس است.

چه کسانی از مولتی ویتامین ها در مبارزه با بیماری عروق کرونر قلب سود می برند؟

اگر علائم ظاهر شود کووید -19 اختلالات نسبتاً خفیفی دارید و هیچ اختلال پزشکی دیگری شما را در معرض خطر بالای عوارض قرار نمی دهد کووید -19 (بالای 65 سال ، دیابت ، بیماری مزمن انسداد ریویبیماریهای قلبی ، آسم ، سرطان و بیماریهای کلیوی. ویروس نقص ایمنی انسانیبرخی ویتامین ها و مکمل ها ممکن است به تقویت سیستم ایمنی بدن در برابر بیماری های قلبی کمک کنند.

همین حالا با مشاوران پزشک خود از مشاوره آنلاین برخوردار شوید

توجه به این نکته ضروری است که هیچ ویتامین یا مکمل نمی تواند این بیماری را درمان کند کووید -19 برای درمان همچنین هیچ شواهد محکمی وجود ندارد که نشان دهنده ویتامین ها یا مکمل های تأیید شده باشد سازمان غذا و دارو هو ، نمی تواند تاثیری روی آن داشته باشد کووید -19 شما دارید.

اثرات حمایتی مصرف مکمل ها و ویتامین ها در مبارزه با ویروس کرونا نظری است. ویتامین ها و مکمل ها ممکن است با بدن شما یا داروهای تجویزی یا بدون نسخه تداخل داشته باشند. در مورد تمام داروها و مکمل هایی که مصرف می کنید به پزشک خود اطلاع دهید و بدون مشورت با وی رژیم غذایی حاوی ویتامین را شروع نکنید.

چه مولتی ویتامین هایی می توانند از بیماری عروق کرونر قلب جلوگیری کنند؟

تاثیر ویتامین D بر ویروس کرونا ، پزشک

به دلیل بیماری کووید -19، باعث علائم شبیه آنفولانزا می شود ، ویتامین ها را مصرف کنید NS، NS و دکترعلاوه بر روی ، آنها ممکن است به تقویت سیستم ایمنی بدن و مبارزه با بیماری ها کمک کنند. بنابراین ، می توانید با مشورت پزشک مصرف کنید.

ویتامین C و بیماری عروق کرونر قلب

به طور کلی ، ویتامین ها NS اگر قبل از تشدید بیماری مصرف شود ، می تواند به شما در مبارزه سریعتر با سرماخوردگی یا تسکین علائم سرماخوردگی کمک کند. ویتامین NS به عنوان یک آنتی اکسیدان ، می تواند به کاهش التهاب کمک کند. خوب است بدانید که ذات الریه یکی از جدی ترین علائم است کووید -19 او هست. حتی می تواند منجر به تنگی نفس یا حتی مرگ شود. بنابراین اگر هنوز سالم هستید. شروع به مصرف ویتامین کنید NSبعد از مشورت با پزشک مشکلی نیست.

ویتامین D و بیماری عروق کرونر قلب

عملکرد اصلی ویتامین ها دکتربه بدن کمک می کند سطح کلسیم و فسفر را در خون حفظ کند. شما می توانید با قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش خورشید ، یا با مصرف مکمل ها و غذاهایی که می خورید ویتامین D دریافت کنید.

ویتامین کافی دریافت کنید دکترهمچنین می تواند شما را در برابر عفونت های تنفسی محافظت کند. مکمل ویتامین بر اساس مطالعات بالینی منتشر شده در مجله فارماکولوژی و فارماکولوژی دکتر خطر عفونت های تنفسی را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

ویتامین های کمپلکس B و بیماری عروق کرونر قلب

20 ویتامین و مکمل غذایی برای مقابله با کرونا ، پزشک

ویتامین بخور ب 6برای حفظ سلامت سیستم ایمنی بدن انسان ضروری است. اطمینان حاصل کنید که به اندازه رژیم غذایی روزانه ویتامین کافی دریافت می کنید NS به اندازه کافی دریافت می کنید. به راحتی می توانید میزان ویتامین ها را پیدا کنید با مصرف غلات غنی شده ، B مورد نیاز خود را دریافت کنید. همچنین مصرف ویتامین ها می تواند گزینه مناسبی باشد.

روی و بیماری عروق کرونر قلب

مصرف قرص روی یا داروهای سرماخوردگی بدون نسخه که حاوی روی هستند (در شربت یا قرص) می تواند به کاهش مدت زمان سرماخوردگی رینوویروس کمک کند. مصرف روی همچنین به کاهش علائمی مانند احتقان بینی ، آبریزش بینی ، گلودرد و سرفه که زودتر برطرف می شود ، کمک می کند.

و همچنین روی برای تولید و فعال سازی سلول ها تی لنفوسیت ها تی) کمک. این سلول ها بدن را تحریک می کنند تا به عفونت پاسخ دهد.

برای بهبود سریعتر ، مصرف مکمل روی را برای درمان بیماری خود در 24 ساعت اول پس از بروز علائم آغاز کنید. دوز مناسب روی 75 میلی گرم است. اما مراقب باشید. مصرف بیش از 150 میلی گرم روی در روز می تواند باعث مسمومیت روی شود. همچنین مصرف زیاد روی بر سیستم ایمنی بدن شما تأثیر منفی می گذارد.

اگر بیش از یک داروی حاوی روی مصرف می کنید ، قبل از مصرف مکمل روی با پزشک خود مشورت کنید. برای جلوگیری از عوارض احتمالی.

بهترین مکمل های غذایی برای استفاده در شیوع بیماری کووید -19 چیست؟

مکمل های زیر ، به صورت جامد یا قرص مصرف می شوند ، ممکن است به شما در سالم ماندن و تقویت سیستم ایمنی بدن برای مبارزه با بیماری عروق کرونر کمک کنند. بار دیگر ، ما اشاره می کنیم که مزایای این محصولات نظری است.

اسب سیاه

Elderberry مملو از خواص ضد ویروسی و ضد التهابی است. به عنوان دارویی برای سرماخوردگی ، آنفولانزا و عفونت های سینوسی باکتریایی استفاده می شود. ساقدوش این اثرات خود را با کاهش تورم در غشاهای مخاطی دارد.

برخی از مطالعات نشان می دهد که عصاره این گیاه زمان بهبودی ناشی از آنفولانزا را کاهش می دهد. به همین دلیل ، برخی معتقدند که این محصول گیاهی ممکن است سیستم ایمنی بدن شما را در برابر عفونت با کرونا محافظت کند (کووید -19) نیز کمک کند

قارچ

قارچ های حاوی سلنیوم و ویتامین NS، مانند ریبوفلاوین و نیاسین ، که برای یک سیستم ایمنی خوب و قوی ضروری هستند. قارچ ها همچنین حاوی قندهای زیادی هستند. پلی ساکاریدها مولکول هایی هستند که عملکرد سیستم ایمنی بدن را تقویت می کنند.

گونگ

گون گیاهی است که از ریشه آن در پزشکی استفاده می شود. این گیاه معمولاً برای تقویت سیستم ایمنی بدن ، درمان سرماخوردگی ، عفونت های دستگاه تنفسی فوقانی ، حساسیت های فصلی ، آنفولانزای خوکی و همچنین مبارزه با باکتری ها و ویروس ها استفاده می شود.

اثربخشی این گیاه در برابر بیماریهای مختلف با تحقیقات زیادی تأیید نشده است ، اگرچه در درمان حساسیت های فصلی ، 160 میلی گرم عصاره ریشه (Lectranal توسط Milsing doo) روزانه ، به صورت خوراکی ، به مدت 3-6 هفته برای بهبود علائم مانند آبریزش بینی ، خارش و عطسه.

سلنیوم

سلنیوم یک ماده معدنی است که کاربردهای مختلفی از جمله جلوگیری از آنفولانزای پرندگان و آنفولانزای خوکی دارد. سلنیوم به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی می تواند عملکرد سیستم ایمنی بدن را تقویت کند. به جز افرادی که دارای اختلالات خود ایمنی هستند. این می تواند بر سیستم ایمنی بدن شما تأثیر منفی بگذارد.

سیر

خواص ضد ویروسی سیر ممکن است شدت علائم سرماخوردگی ، آنفولانزا یا عفونت ها را کاهش دهد کووید -19 کمک کننده باشد در یک مطالعه ، افرادی که در فصل سرما مکمل سیر مصرف می کردند ، نسبت به افرادی که قرص دارونما مصرف می کردند ، سرماخوردگی کمتری داشتند.

همچنین ، مصرف سیر ممکن است زمان بهبود سرماخوردگی را کوتاه کند. اگرچه می توانید سیر تازه بخورید. حتی می توانید از آن به عنوان مکمل غذایی استفاده کنید.

آندروگراف ها

آندروگرافی یک گیاه دارویی است که برای درمان انواع بیماری ها استفاده می شود. این گیاه اغلب به عنوان ضد درد و ضد تب و همچنین برای درمان سرماخوردگی و آنفولانزا استفاده می شود. مصرف عصاره آندروگرافیا به همراه جینسنگ سیبری ممکن است علائم سرماخوردگی را ظرف 72 ساعت پس از شروع بیماری بهبود بخشد.

طبق مطالعه دیگری ، بیماران مبتلا به آنفلوانزا که عصاره خاصی از آندروژنیک را با جینسنگ سیبری مصرف کردند. سریعتر از بیمارانی که از آمانتادین استفاده می کنند ، دارویی که توسط سازمان غذا و دارو (FDA) تجویز شده استسازمان غذا و داروتایید شده ، مورد استفاده ، درمان آنفولانزا.

آنها همچنین عوارض کمتری پس از بهبودی از آنفولانزا داشتند. عوارضی مانند درد سینوس ، مشکلات تنفسی و سرفه (برونشیت) در این افراد کمتر شایع بود.

ریشه شیرین بیان

20 ویتامین و مکمل غذایی برای مقابله با کرونا ، پزشک

ریشه شیرین بیان ، وقتی به عنوان محلول غرغره استفاده می شود ، می تواند برای تسکین گلو درد و علائم شایع ویروس کرونا و به طور کلی برای تسکین درد استفاده شود. علاوه بر این ، ریشه شیرین بیان می تواند احتقان را سرکوب کرده و التهاب را کاهش دهد. برای بهره مندی از اثرات دارویی این گیاه ، می توانید یک تکه ریشه شیرین بیان را بجوید یا آن را به صورت چای بنوشید.

سیلوئیدهای پلارگونیوم

سیلوئیدهای پلارگونیوم این در نام است آنها را نگه دار همچنین به عنوان شناخته می شود. معمولاً به صورت خوراکی برای درمان و مدیریت عفونت های دستگاه تنفسی فوقانی از جمله برونشیت ، سینوزیت ، گلو درد ، لوزه و سرماخوردگی استفاده می شود. این گیاه دارای خواص دارویی است.

به نظر می رسد مصرف عصاره مخصوص تهیه شده از سیدروئیدهای پلارگونیوم پس از 10 روز درمان با این گیاه به کاهش علائم و از بین بردن سرماخوردگی کمک می کند. همچنین ، مصرف این گیاه در بزرگسالان علائم برونشیت را در مدت 48 ساعت پس از احساس بیماری کاهش می دهد.

کورکومین

20 ویتامین و مکمل غذایی برای مقابله با کرونا ، پزشک

کورکومین از گیاه زردچوبه بلند گرفته شده. کورکومین معمولاً زردچوبه نامیده می شود. کورکومین به دلیل فعالیت ضد درد ، ضد التهابی و ضد عفونی کننده در طب آیورودا و آیورودا استفاده می شود. کورکومین می تواند به مبارزه با التهاب و بهبود پاسخ ایمنی بدن کمک کند.

اکیناسه

از اکیناسه برای درمان علائم سرماخوردگی در اولین ساعت ظهور علائم استفاده می شود. اما تحقیقات علمی در مورد اثربخشی آن نتایج متفاوتی را نشان داده است. برخی تحقیقات نشان می دهد که مصرف اکیناسه می تواند خطر ابتلا به سرماخوردگی را بین 45 تا 58 درصد کاهش دهد. اما تحقیقات دیگر نشان می دهد که مصرف اکیناسه هنگام قرار گرفتن در معرض ویروس های سرماخوردگی از سرماخوردگی جلوگیری نمی کند.

تحقیقات اولیه نشان می دهد که مصرف یک محصول خاص ساخته شده با اکیناسه (اکیناسه مونو، PharmExtracta، جوهر، ایتالیا) روزانه به مدت 15 روز ، ممکن است پاسخ به واکسن آنفولانزا را در افرادی که دارای مشکلات تنفسی مانند برونشیت یا آسم هستند بهبود بخشد.

به طور کلی مطالب مختلفی در مورد این گیاه دارویی در مجامع علمی گفته می شود. تحقیقات بیشتری برای دستیابی به نتایج خاص تر مورد نیاز است.

اخرین حرف

از زمان شیوع بیماری عروق کرونر قلب ، بسیاری از محققان در سراسر جهان سعی کرده اند راه هایی را برای درمان ، کنترل ، مدیریت و پیشگیری از این بیماری پیدا کنند. برخی از پزشکان مصرف ویتامین ها و مکمل های گیاهی را برای تقویت سیستم ایمنی فرد توصیه می کنند.

به طور کلی ، قبل از استفاده از هرگونه محصول گیاهی یا شیمیایی باید با پزشک مشورت کرد. او می تواند به سوالات شما در مورد بیماری عروق کرونر قلب پاسخ دهد.

منبع:

https://www.medicinenet.com/covid_19_supplements/article.htm

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *