۲. پیشنهاد علم الهادی به فرمانده بسیجی ارتش نباید اجازه تعرض به حجاب و ارزش های اسلامی را به دشمن بدهد.به گزارش همشهری آنلاین، آیت الله سید احمد علم المهادی در خطبه نماز جمعه مشهد در بالکن امام خمینی (ره) حرم رضوی اظهار داشت: پرهیز از گناه بزرگترین تجلی تقوای عملی است. جامعه ای مذهبی است که در آن ترک تابو و نادیده گرفتن عمدی گناه به یک فرهنگ تبدیل شده است و اینجاست که خداوند متعال نتایج خوبی را برای مؤمنان نوید می دهد.

آیت‌الله علم‌هادی گفت: شکل‌گیری همه ظهور در زندگی دنیا به دلیل پیگیری نیازهای دنیا توسط انسان است. در زندگی دنیا اهداف بسیاری از مردم بر اساس خواسته ها و خواسته های مادی است و اینجاست که پستی و بلندی به وجود می آید، زیرا وقتی تصمیم می گیرند به آخر برسند وقتی انسان در اوج است، از آن نقطه به بعد، پیروزی برای او نهایت است و شکست برای او. برای او، آنها قبل از یائسگی در نظر گرفته می شوند و این چالش بی پایان تا پایان عمر او ادامه خواهد داشت. علاوه بر زندگی فردی، در زمینه توسعه زندگی اجتماعی نیز چنین است و برخی از افرادی که برای رسیدن به اهداف دنیوی دست به جنایت می زنند، در همان زمان شکست می خورند و در یک زمان پیروز می شوند. در نهایت هیچ یک از این افراد چه در زندگی شخصی و چه در جامعه نمی توانند به تمام اهداف خود برسند و به دلیل کمبود جا یا ثروت برای هیچکس، همین تناقضات است که افراد را طعمه پرندگان می کند. از خطر و در این میان فقط کسانی که به سعادت و صلح و رستگاری می رسند برای خدا کار می کنند، چه در جنگ و چه در صلح.

امام جمعه مشهد مقدس ضمن تشریح جایگاه عاقبت بخیر متقین خاطرنشان کرد: کسانی که در تلخی کامی استقامت کنند و راست و ریشه دار در عشق بمانند – دعای موفقیت کنید عاقبت یاران را گرفتار خواهید کرد. در پایان. حضرت نوح (علیه السلام) که با اینکه صدها سال درگیری او با اشقیا طول کشید، اما سرانجام نجات یافتند. همان گونه که گروه قوم موسی علیه السلام در برابر فرعون ایستادند و به سعادت رسیدند و در آخرالزمان نیز وضع به همین منوال خواهد بود.

وی با بیان اینکه ظهور امام زمان (عج) مظهر «ولاقیب برای اولیای الهی» است، ادامه داد: حضور حضرت بقیه الله (عج) در میدانی ظهور کرد و حکومت جهانی را ایجاد کرد که اولیای الهی در آنجا هستند. رهبر جامعه سکولار و مردمی که به دنبال امور دنیا هستند، هرگز به توفیق ظهور امام زمان (عج) نخواهند رسید. بنابراین به عنوان زمینه ساز ظهور امام زمان (عج) باید به ترویج تقوا توجه کرد، زیرا اگر در این دفاع قوی موفق شویم، ممکن است تقوا زمینه ساز تحقق خانواده شود. خانواده و بستگان تقوای عملی در جامعه در این زمینه توجه به این نکته ضروری است که برخی گمان می کنند نهی از منکر تنها به معنای راه رفتن در خیابان، نزدیک شدن به زنان بدون حجاب و تذکر دادن است، اما امر به معروف و نهی از منکر چنین نیست. تمام و بس و اگر دروغ فرزندانتان در خانواده یا شراکت با برخی از اقوام در مورد شخصی، برخاستید و تذکر دادید، این مصداق بارز نهی از منکر است.

امام جمعه مشهد تأکید کرد: نماز و روزه وقت خاص خود را دارد و حج نیز بر کسانی که می توانند انجام دهند واجب است، اما امر به معروف و نهی از منکر اصلاً از حدود زمان و مکان خارج است. زمان مومن زندگی نمی توان در دنیایی پر از لذت، شهوت، رفاه و زندگی با ایمان و بدون مشکل زندگی کرد، اما وقتی گرفتاری پیش آمد، باید دستان خود را به سوی بهشت ​​بلند کرد و برای رفع آن دعا کرد.

آیت الله علم الهادی گفت: پنجمین روز از آذرماه مصادف با سالروز صدور فرمان تشکیل سازمان بسیج مصطفین و ارتش ۲۰ میلیونی جوانان مشتاق تضمین آینده اسلام و انقلاب و مبنای تایید بود. پیروزی مؤمنان در این کشور.

امام جماعت مشهد القدس افزود: از منظر سیاسی، اجتماعی و انقلابی باید توجه داشت که غالباً برنامه هایی که از ائمه انقلاب صادر می شود و نظراتی که بیان می شود، مردم دنیا هستند که فکر می کنند رهبران عاقل و با اخلاق هستند. بر اساس بینش و بینش سیاسی خود راهنمایی کنند، اگر کافی نباشد رویه است و امام انقلاب به عنوان ولی فقیه و دو منبع. در تقلید کلام ایشان بر اساس دستورات خداوند و دستورات قرآن است و دستورات این دو امام بزرگوار را باید از واجبات شرعی صریح دانست.

نماینده ولی فقیه خراسان رضوی خاطرنشان کرد: بحث تشکیل بسیج مستضعفین فقط دستور مدیران سیاسی نیست. امام نه تنها لشکر ۲۰ میلیونی را برای تضمین آینده انقلاب تشکیل داد، بلکه بسیج یک سازمان قرآنی است که به امام دستور داد بسیج را در ایران به جای بازآفرینی معارف نبوی به عنوان بنیانگذار تشکیل دهد. دستور ایجاد اجماع با مخلص ترین مؤمنان همه زمان ها را به اسلام دادند.

آیت الله علم الهادی با اشاره به آیات ۱۷۲ و ۱۷۳ سوره آل عمران ادامه داد: بسیج شواهدی دارد که در قرآن آمده و بر اساس دستورات صریح آن در قرآن آمده است که خداوند متعال می فرماید کسانی که جواب این را دادند. ندای خدا علیرغم آسیب جدی و وجود آن به پاسداری از دین خدا وقف شده است، در آخرت پاداش بزرگی خواهند داشت. یعنی کسانی که در مقابل تهدیدهای مردم از قدرت دشمن و ترس گسترده در جامعه خود را به خدا متعهد کردند و به قدس الهی توکل کردند.

امام جمعه در مشهد مقدس با بیان تاریخچه شکل گیری نخستین مؤمنان مخلص به دستور پیامبر (ص) به عنوان الگوی تأسیس بسیج در جامعه اسلامی، فرمودند: در نبرد. مسلمانان در اوحد تلفات و خسارات فراوانی را متحمل شدند، بسیاری شهید و مجروح شدند و اقلیتی از مسلمانان بودند کسانی که با اتکال به قدرت امیرالمومنین (ع) از مرگ نجات یافتند. بسیاری از شهدا را در همان مکان دفن کردند و برخی نیز پس از بازگشت به مدینه بر اثر شدت جراحات وارده جان باختند. پس از این بحران، اصحاب تصمیم گرفتند با همان اجساد مجروح و مجروح اطراف خانه رسول خدا (ص) را نگهبانی کنند تا مبادا در تاریکی به کشتن پیامبر (ص) بپردازند.کافران و به دلیل آن. غیبت ضایعه بزرگ مسلمانان

آیت الله علم الهادی می فرماید: همان شب عبدالله بن عمرو عوفی با تلاش فراوان به خانه پیامبر (ص) آمد و به مسلمانان خبر داد که در اسد که در شش منزل مدینه است، کافران توطئه می کنند. تا دوباره به مسلمانان حمله کند.امیرمومنان علیه السلام و جماعت محدود مسلمانان مجروح را به کلی نابود کند. پس مسلمانان دوباره متحد شدند تا قریش کافر را آزار دهند. پرچم به دست علی بن ابی طالب (علیه السلام) داده شد و گروه محدودی که در جنگ مجروح شده بودند، قبل از حمله دوم کفار در مدینه، دوباره برای حمله به اردوگاه بندگان خدا جمع شدند. در داستان آمده است که در میان مجروحان اوحود دو برادر بودند که یکی پایش شکسته و دیگری چشمش از دست رفته بود، اما اخلاص این مؤمنان باعث شد که این معلول بر دوش برادر نابینای خود و پیامبر صلی الله علیه و آله سوار شود. . (ص) روی زمین نمی ماند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: این اظهارات اخلاص، الگوهای انگیزشی است که پیامبر اکرم در ابتدا به آن عمل کردند. مردم مؤمنی که به فرموده امام لشکر مخلص خدا هستند; این بدان معناست که این گروه متدین و آماده مانند لشکری، خود را در همه حال مخالف دشمنان خدا می‌دانند و در راستای این مبارزه مستمر، به بالاترین اخلاص پایبند هستند.

امام جمعه مشهد مقدس استقرار بسیج در چارچوب نظام جمهوری اسلامی ایران را از فضل الهی دانست و تاکید کرد: امام (ره) خود بسیجی است و بسیج نشان داد که نباید باشند. عدم واکنش به تحرکات دشمن بسیجی نباید تحمل کند که دشمن به حجاب و ارزش های اسلامی حمله کند و از این هجمه غافل شود.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی ابراز امیدواری کرد: دو پیشنهاد به فرماندهان سپاه و حوزه های مختلف بسیج دارم. یکی اینکه بسیجیان در همه عرصه های بسیج باید برای رسیدن به اوج تلاش کنند، مثلاً برجسته ترین قهرمانان ورزش، مشهورترین هنرمندان هنر و بهترین هستند. دانشمند در علم پیشنهاد دوم این است که مسجد که قدرتمندترین پایه انقلاب است، محل اجتماع بسیجیان باشد و اندیشه های سیاسی با ماهیت مذهبی مسجد آمیخته شود.