۲ راه ساده برای تقویت علمی خانه، لوله کشی باید کجا قرار گیرد؟به گفته کارشناسان هواشناسی، قوانینی برای جلوگیری از گرمای بیش از حد و خواب بهتر در ماه های گرم وجود دارد، از جمله اینکه باید لوله کشی را در کجا قرار دهید و پنجره ها را باز کنید.

امواج گرمای اخیر که در بیشتر نیمکره شمالی رخ می دهد، مشکلات خواب بسیاری را ایجاد کرده است.

اطمینان از اینکه دمای اتاق خواب به حداقل می رسد با استفاده از پنکه یا تمیزکننده و خنک کننده می تواند به کاهش دمای بدن شما و در نتیجه کاهش مشکلات خواب کمک کند.

اما چیدمان مناسب اتاق خواب برای یک پنکه یا نظافتچی چیست؟

به گفته اندرو پریسلی، مهندس کیفیت هوای داخل ساختمان در مؤسسه ملی استانداردها و فناوری در مریلند، ایالات متحده، این کار را می توان با اطمینان از اینکه کیفیت هوا روی پوست شماست، هوای اتاق انجام داد.

او می‌گوید: «وقتی متوجه عرق نمی‌شویم، بدن ما همیشه کمی رطوبت آزاد می‌کند تا خنک بماند. بنابراین، حرکت هوا در بدن ما، چه از طرف هواکش ها و چه هوای پنجره ها، این فرآیند تبخیر را تسریع می کند و باعث می شود احساس سرما کنیم.

آیا پنجره را باز می گذاریم؟

یک راه امن و آسان برای خنک کردن اتاق و افزایش تهویه، باز کردن پنجره ها است. این ممکن است کمک کند اگر بیرون باد باشد. با این حال، از آنجایی که در ماه‌های گرم‌تر هوا گرم‌تر است، باز کردن پنجره‌ها باعث می‌شود هوای سردتر از اتاق شما خارج شود و هوای گرم‌تر وارد شود.

در این مثال، بهتر است فن خود را بگذارید تا شما را منفجر کند، اما با یک پنجره بسته.

محل قرارگیری فن ها در اتاق

پنکه ها و پاک کننده ها معمولاً برای کار در یک اتاق یک نفره طراحی می شوند، بنابراین هنگام نصب دستگاه، از فاصله حداقل چند متری از هر طرف اطمینان حاصل کنید تا هوا بتواند به خوبی گردش کند.

اگر بیرون سردتر از داخل است، باید لامپ خود را نزدیک پنجره خود قرار دهید و آن را به داخل نشان دهید. به این ترتیب هوای سرد از بیرون به بدن شما دمیده شده و به دفع سریع عرق کمک می کند.

۱. در طول روز پرده ها و پرده ها را ببندید

ایوان استیونز، رئیس مراقبت‌های محیطی در Dyson، بستن پرده‌ها و پرده‌ها را در طول روز توصیه کرد تا مطمئن شوید که اشعه‌های خورشید آسیبی به آنها وارد نمی‌کند.

او گفت: “تا ۳۰ درصد گرمای ناخواسته از پنجره ها می آید.” بنابراین، پنجره‌ها، پرده‌ها یا موانع را در طول روز بسته نگه دارید تا میزان نور خورشید وارد خانه شود. “

وی افزود: در شب، دمای هوا در تابستان کاهش می‌یابد، بنابراین عادت کنید شب‌ها پنجره‌ها را باز کنید تا هوای خنک‌تر وارد شود.

۲. منبع گرما را در خانه کاهش دهید

دستگاه های الکترونیکی می توانند گرمای بیش از حد تولید کنند و به افزایش دما در اتاق کمک کنند.

استیونز می گوید: برای مثال لامپ های معمولی تا ۹۰ درصد از گرمای خود را برای تولید انرژی استفاده می کنند و تنها ۱۰ درصد آن به نور مرئی تبدیل می شود. بنابراین، بهتر است لامپ های کم مصرف را انتخاب کنید و به خاموش کردن و دور انداختن تمام وسایل الکترونیکی بلااستفاده عادت کنید.