۱۰۵ گاری تولید داخلی برای راه آهن شهری/گسترش راه آهن سراسری امسال – کمپ خبر خوب


گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، راه آهن سراسری یک پروژه بزرگ ملی است که بیش از ۸۵ درصد این طرح داخلی است و گام بزرگی در رفع انحصار تولید ریلی توسط شرکت های خارجی برداشته شده است.

طراحی و ساخت پیشرانه ها، باد، ریل، بوژی، ترمز، راهروهای بین خودروها، درب ها، دکوراسیون داخلی و هوشمندسازی سیستم اطلاعات در داخل خودرو از مهم ترین اقدامات شرکت های داخلی برای تولید است. قطار ملی مترو

راه اندازی راه آهن سراسری با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و همکاری با شرکت های مختلف داخلی از جمله ۱۸ شرکت دانش بنیان و ۴ شرکت صنعتی به نام های شرکت واگن سازی تهران، جهاد دانقی، مپنا و ایریکو بر اساس تجربه ۲۰ سال گذشته در استفاده از واگن های ۳ نسل Finished. تست حرارتی این قطار قبلا به اتمام رسیده و به تولید انبوه می رسد.

در فاز بعدی پس از کسب منابع لازم، تولید خط سراسری مترو که نمادی از اعتماد و خلاقیت نیروی متخصص داخلی است، در چارچوب برنامه خواهد بود.

بسیاری از واگن های مترو نیاز به تعمیر و تعمیر دارند. از دیگر برنامه ها می توان به ساخت قطارهای تولید داخل اشاره کرد. گاری ملی تولید شده و وارد تولید انبوه می شود.

۱۰۵ گاری قرار است در کشور تولید شود/به دنبال تولید انبوه

مسعود درشتی، مدیرعامل شرکت متروی تهران و حومه درباره اقدامات انجام شده برای تولید انبوه راه آهن سراسری به خبرنگار فارس گفت: ۱۰۵ گاری باید در داخل تولید شود که البته باید استانداردهای لازم در این زمینه رعایت شود. .

مشاور بین المللی برای تولید قطارهای داخلی استخدام کردیم/ امسال تولید انبوه قطارهای خانگی را آغاز می کنیم.

وی ادامه داد: به دنبال تامین اعتبار در این زمینه هستیم. هشتاد و پنج درصد راه‌آهن‌های سراسری ساخته شده در داخل کشور ساخته می‌شوند و البته قطعات لازم استانداردهای لازم را دارند، بنابراین باید نزدیک به هم نصب شوند و روند تعمیر آن‌ها انجام شود. باید تایید شود. “

وی با بیان اینکه مشاوران بین المللی برای تولید ریلی استخدام کرده است، گفت: این مشاوران در ایران هستند و بر روند کار نظارت دارند و پس از اتمام کار به تولید انبوه می رسد. انتظار می رود تولید انبوه قطار تولید داخلی در سال جاری آغاز شود.

قرارداد خرید ۶۳۰ واگن با مدیریت شهری قبلی بسته شد اما کار در مرحله پیش قرارداد باقی ماند. در این دوران مدیریت شهری، مشکل خرید و نصب این قطارها در حال پیگیری است.
سیدجعفر تشری هاشمی رئیس کمیته حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: خرید ۶۳۰ گاری در ۸ سال دولت آقای روحانی مطرح شده که با شکست یک گاری به تاریخ پیوسته است. و در این عصر حکمرانی شهری مشکل دنبال می شود.

ایمنی تردد ریلی مهم است

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: واقعیت این است که تامین گاری برای راه آهن در حال حاضر بیشتر وظیفه شهر و مردم آن برای نان است.

تشری گفت: ایمنی حمل‌ونقل ریلی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و همانطور که همه می‌دانستند قطعاتی که می‌توان برای حمل‌ونقل شهری پایتخت استفاده کرد، طی چند سال در انبارهای مترو این شرکت استفاده شد و متاسفانه اقدامات موثری انجام شد. آورده برای خرید و پرداخت هزینه انبار مترو

تامین ۱۱۳ گاری از سایت سبد ملی با بدهی ۷۷ میلیون یورویی از دیگر برنامه های مرکز حمل و نقل عمومی است. مجتبی شفیعی، معاون ترافیک شهرداری تهران گفت: تهران از دهه ۵۰ با تراکم ترافیک و آلودگی هوا مواجه بوده و شرایط خوبی وجود نداشته است.

تعداد کل وسایل نقلیه مترو ۱۵۲۱ دستگاه است/توسعه حمل و نقل عمومی پاک و مدیریت تقاضا

وی با بیان تجربه جهانی در سه راه استراتژیک، بهبود حمل و نقل عمومی، توسعه حمل و نقل پاک و مدیریت تقاضا را سه راه موثر برای مدیریت ترافیک عنوان کرد.

معاون شهردار تهران با بیان اینکه تعداد کل وسایل نقلیه مترو ۱۵۲۱ دستگاه با ۲۶۰ دستگاه دوبل، ۶۶ دستگاه لکوموتیو و ۱۱۹۵ واگن تک واگن است، گفت: در حال حاضر مسافت خط ۳.۵ دقیقه است. .دو دقیقه دیگه صف میرسه ۱۴۶۷ گاری داریم. در حال حاضر ۲۴۴.۵ کیلومتر خط مترو با ۱۴۳ ایستگاه فعال است.

۶۳۰ دستگاه مترو به ارزش ۱۱۷ میلیون یورو برنامه ریزی شده است

به گفته معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، ۶۳۰ دستگاه مترو به ارزش ۱۱۷ میلیون یورو در نظر گرفته شده است. ارسال کنید تا از محل این قرارداد توسط وزارت نفت تامین شود.

وی همچنین قرارداد تامین ۱۱۳ گاری از سایت گاری ملی را به ارزش ۷۷ میلیون یورو از دیگر پروژه های این قرارگاه اعلام کرد و گفت: اعتبار این قرارداد با تصفیه نفت پیش بینی شده است.

مدیریت شهری در بودجه امسال توجه ویژه ای به توسعه حمل و نقل عمومی داشت. پرویز سروری نایب رئیس شورای شهر تهران گفت: در بودجه ۱۴۰۱ شهرداری تلاش کردیم چشم اندازی ایجاد کنیم که کمون و مدیریت شهری را تغییر دهد و بودجه را به گونه ای تغییر دهیم که نیازها را برآورده کند. اولویت بودجه در قسمت جنوبی تهران و این بدان معناست که بالاترین سطح خدمات ۱۴۰۱ کاهش فاصله شمال و جنوب تهران است و می‌توانستیم احساس کنیم در کوتاه مدت در این برنامه مهم بوده‌ایم.

تا سال ۱۴۰۱، طبق تعهد دولت، مشکلات حمل و نقل در بخش مترو، اتوبوس و تاکسی تشدید خواهد شد.

وی درباره سیستم حمل و نقل عمومی به فارس گفت: برای تهران که فاقد امکانات حمل و نقل و وسایل نقلیه است تا پایان سال ۱۰۰۰ اتوبوس اضافه کردیم و بنابراین برای سال ۱۴۰۱ با توجه به نقش دولت موضوع حمل و نقل در حوزه مترو و حمل و نقل عمومی و تاکسی و کاهش آلودگی و افزایش حمل و نقل عمومی در کشور رونق خواهد گرفت پایتخت است.

به گفته سروری با همت شورا و اقدامات کمون سالی پر از موفقیت و خدمت را به مردم عزیز تهران تقدیم خواهیم کرد و امید است در سال ۱۴۰۱ محقق شود زیرا نمایندگان شورای اسلامی شهر تصمیم به نظارت مستمر و راهنمایی دقیق گرفت. آنها بر حمایت جدی برای تحقق وعده های بودجه ۱۴۰۱ و شعار انتخابات اصرار داشتند.

بر اساس این گزارش، برای رفع آلودگی هوا و ترافیک باید سیستم حمل و نقل عمومی توسعه و برنامه ریزی های لازم در این زمینه انجام شود. تعمیر گاری به پایان رسیده است و اتوبوس های جدیدی در راه خواهند بود. از سوی دیگر مونتاژ قطار سراسری در دستور کار قرار دارد.

انتهای پیام/