رفتن به نوشته‌ها

10 نکته برای سبز شدن در خدمات غذا


با این 10 نکته برای سبز شدن در خدمات غذا ، خدمات غذایی پایدارتری را اعم از رستوران ، کافه تریا ، بیمارستان یا مدرسه تبلیغ کنید.

سبز گرم است ، و اینجا برای ماندن است. اگر می خواهید در جریان آخرین روندهای مصرف کننده و تجاری باشید ، باید سواد زیست محیطی را به رزومه خود اضافه کنید. بر اساس نظرسنجی اخیر گالوپ ، 90 Americans آمریکایی ها بازیافت می کنند ، 83 use مصرف انرژی را کاهش می دهند ، 83 water از آب کمتر استفاده می کنند ، 83 products از محصولات مضر برای محیط زیست اجتناب می کنند و 73 buy محصولات مفید برای محیط زیست را خریداری می کنند. به لطف انعکاس گسترده رسانه های سطح بالا در مورد بیماری های سیاره ما ، از محل های دفن زباله و بقایای آفت کش ها تا انتشار گازهای گلخانه ای و گرم شدن کره زمین ، عموم مردم علاقمند هستند تا سهم خود را در درمان زمین انجام دهند. برای شرکت ها و متخصصانی که در سیستم غذایی کار می کنند ، زمینه های زیادی برای ایجاد تغییر وجود دارد. اما مردم بسیار بیشتر از اقدامات دوستدار محیط زیست مانند بازیافت قوطی های آلومینیومی انتظار دارند. آنها می خواهند رد پای کربن یک سازمان (اندازه گیری تأثیر فعالیت های انسانی بر محیط زیست از نظر میزان تولید گازهای گلخانه ای اندازه گیری شده در واحد دی اکسید کربن) و مایل غذا (تعداد مایل هایی که غذا برای رفتن به بشقاب شام). برای پیشروی در مسیر سبزتر ، این نکات را امتحان کنید.

10 نکته برای سبز شدن در خدمات غذا

با دقت فکر کن!

1. سبز فکر کنید. با هم تیمی های خود همراه شوید و یک برنامه سبز ایجاد کنید ، فرصت ها ، شیوه ها و اهداف دوستدار محیط زیست را مشخص کنید که می تواند در کوتاه مدت و بلند مدت به دست آید.

تا جایی که ممکن است از ظروف قابل استفاده مجدد استفاده کنید.

2. بدون کاغذ بروید. استفاده از محصولات کاغذی را در دفتر یا کف آشپزخانه به حداقل برسانید. تا حد امکان از مکاتبات الکترونیکی و ضبط ها استفاده کنید. هنگام استفاده از کاغذ ، به دنبال محصولات بازیافتی باشید.

3. کاهش مصرف انرژی و منابعبه اگر در خدمات غذایی کار می کنید ، از قبل می دانید که می تواند یک سازمان فوق العاده انرژی و منابع باشد. سعی کنید شیوه ها و تجهیزات را برای کاهش مصرف انرژی و آب بهبود بخشید. دستگاههای جدیدی را که مصرف انرژی و آب را کاهش می دهند ، کاوش کنید ، روشهای حمل و نقل جایگزین را بررسی کنید ، کارکنان را در زمینه حفاظت آموزش دهید و در منابع جایگزین انرژی تحقیق کنید.

4. استفاده مجدد و کاهش ضایعات. در صورت امکان از وسایل قابل استفاده مجدد استفاده کنید (ظروف چینی و نقره ای را روی پلاستیک در نظر بگیرید). از استفاده از پلی استای فوم که تجزیه شدن آن در محل دفن زباله حدود 500 سال طول می کشد ، خودداری کنید. اگر باید از اقلام یکبار مصرف استفاده کنید ، منابع تجزیه پذیر جایگزین را امتحان کنید. کاهش ضایعات غذا ، زیرا حدود 20 درصد از تمام غذاهای آماده تجاری مستقیماً به سطل زباله می روند. بازیافت ، بازیافت ، بازیافت.

از فروشندگان محلی خرید کنید.

5. پشتیبانی محلی. از مسدود کردن بازار کشاورزان گرفته تا خرید از منابع محلی ، اولین انتخاب خود را محلی کنید. نه تنها می توانید از مشاغل کوچک در جامعه خود حمایت کنید ، بلکه می توانید تعداد مایل هایی را که کالاها و خدمات برای رسیدن به تجارت خود نیاز دارید ، کاهش دهید.

حمایت از تدارکات بهتر برای تولید غذا.

6. ترویج منابع غذایی پایدار. کشاورزی تجاری سهم عمده ای در آلودگی هوا ، آلودگی آب و تخریب زیستگاه دارد. حمایت از شیوه های تجارت ارگانیک ، پایدار ، انسانی و آزاد در هر فرصتی. منوها را به صورت فصلی برنامه ریزی کنید و از خود بپرسید که آیا واقعاً نیاز دارید در ماه ژانویه انواع توت ها را سرو کنید.

ترویج سفرهای سبز با حمایت از سیستم های غذایی محلی.

7. سفر سبز. تاثیر خود را بر انتشار گازهای گلخانه ای در هنگام مسافرت ، از استفاده از حمل و نقل با صرفه جویی در مصرف انرژی گرفته تا هتل های سبز و مکانهای کنفرانس ، کاهش دهید.

8. ساخت محیط زیست هوشمند. اگر در حال طراحی ساختمان جدید برای پروژه تاسیسات آینده هستید ، به مصالح و سیستمهای ساختمان پایدار و کم مصرف بروید.

9. تیم جمع کنید. به گروه های محلی سازگار با محیط زیست مانند گرسنگی و تغذیه محیطی (HEN) یا Slow Food USA بپیوندید. خدمات خود را در فهرستهای سبز مانند رستورانهای سبز لیست کنید.

10. حفظ محیط زیست خود را ارتقا دهید. به خاطر شیوه های سازگار با محیط زیست به خودتان اعتبار دهید. شیوه ها و وابستگی های سبز خود را در وب سایت و مطالب سازمان خود فهرست کنید. ارزش حفاظت از محیط زیست را برای جامعه خود افزایش دهید.

سورگوم تند ، سبزیجات و سیب زمینی شیرین

اهداف دوستدار محیط زیست

منبع: شبکه اجتماعات پایدار

  • نجات درختان
  • بهبود خاک
  • کاهش ضایعات
  • ایجاد یک انجمن
  • بهبود اقتصاد محلی
  • صرفه جویی در مصرف آب و انرژی
  • حمایت از مزارع و کشاورزان محلی
  • کاهش مشارکت در گرمایش زمین

نوشته شده توسط شارون پالمر ، MSFS ، RDN ، 7 فوریه 2011 ؛ به روز شده در 27 آوریل 2021.

برای سایر نکات سازگار با محیط زیست ، موارد زیر را بررسی کنید:

مزایای بیشمار باغ های جامعه
11 نکته مهم برای تغذیه پایدار
اثر کیلومترهای غذا

عکس: کاسه برنج Jade Edamame Brussels Sprout

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *