رفتن به نوشته‌ها

10 نشانه دارچین برای سلامتی تعیین شده || 10 فایده دارچین برای سلامتی


دارچین بر اساس شواهد علمی کاملاً 10 فایده دارد و بر اساس آن می توان نتیجه گرفت که استفاده از آن می تواند برای سلامتی مفید و م effectiveثر باشد. دارچین یک ادویه بسیار خوشمزه است. هزاران سال است که این گیاه به دلیل خواص دارویی خود ارزش گذاری شده است. امروزه علم مدرن آنچه را که مردم از دیرباز می دانستند تأیید کرده است. در این مقاله ، 10 فایده دارچین برای سلامتی وجود دارد که توسط تحقیقات علمی تأیید شده است.

10 فایده دارچین: حاوی ماده ای است که خواص دارویی دارد

دارچین ادویه ای است که از پوست داخلی درختان تهیه می شود و از نظر علمی به آن دارچین می گویند.این ماده در طول تاریخ مورد استفاده قرار گرفته و به مصر باستان بر می گردد. این نادر و ارزشمند بود و هدیه ای از طرف پادشاه محسوب می شد. دارچین این روزها ارزان است ، در هر سوپر مارکت موجود است و به عنوان عنصری در غذاها و دستور العمل های مختلف یافت می شود.

دارچین با بریدن ساقه درختان دارچین تهیه می شود. سپس پوست داخلی استخراج شده و قسمت های چوبی آن برداشته می شود. وقتی خشک می شوند ، نوارهای نوردی به نام چوب دارچین ایجاد می کنند. این چوب ها را می توان آسیاب کرد تا پودر دارچین درست شود. عطر و طعم متمایز دارچین به دلیل قسمت چربی آن است که حاوی درصد بسیار بالایی از سینامالدئید است. دانشمندان معتقدند که این ترکیب مسئول بیشتر تأثیرات قوی دارچین بر سلامتی و متابولیسم است. دارچین یک ادویه محبوب است. سرشار از دارچین آلدئید است که تصور می شود مسئول بیشتر فواید دارچین برای سلامتی است.

همین حالا با مشاوران پزشک خود به صورت آنلاین مشورت کنید

10 فایده دارچین: دارچین حاوی آنتی اکسیدان است

10 فایده سلامت مبتنی بر شواهد پزشک دارچین

آنتی اکسیدان ها بدن شما را در برابر اکسیداسیون ناشی از رادیکال های آزاد محافظت می کنند. دارچین سرشار از آنتی اکسیدان های قوی مانند پلی فنول است. در تحقیقی که فعالیت آنتی اکسیدانی 26 ادویه را مقایسه کرد ، دارچین برنده واضحی بود ، حتی از “غذاهای فوق العاده” مانند سیر و پونه کوهی پیشی گرفت. در واقع ، آنقدر قوی است که می توان از دارچین به عنوان یک نگهدارنده طبیعی غذا استفاده کرد.

خواص ضدالتهابی دارچین

التهاب بسیار مهم است. این به بدن شما در مبارزه با عفونت ها و ترمیم آسیب بافتی کمک می کند. با این حال ، التهاب زمانی می تواند مشکل ساز شود که مزمن باشد و بر علیه بافت های بدن باشد. دارچین ممکن است در این زمینه سودمند باشد. مطالعات نشان می دهد که این ادویه و آنتی اکسیدان دارای خواص ضد التهابی قوی است

کاهش خطر بیماری های قلبی

دارچین با کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی ، شایع ترین علت مرگ زودرس در جهان ارتباط دارد. برای افراد مبتلا به دیابت نوع 2 ، یک گرم یا حدود نیم قاشق چایخوری دارچین در روز اثرات مفیدی بر نشانگرهای خون دارد. کلسترول تام ، کلسترول LDL “بد” و تری گلیسیرید را کاهش می دهد ، در حالی که کلسترول “خوب” HDL ثابت می ماند. اخیراً ، یک مطالعه مروری بزرگ به این نتیجه رسید که دوز دارچین به میزان 120 میلی گرم در روز می تواند این تأثیرات را داشته باشد. در این مطالعه ، دارچین همچنین سطح کلسترول HDL “خوب” را افزایش داد.

مطالعات روی حیوانات نشان داده است که دارچین فشار خون را کاهش می دهد. وقتی همه این عوامل را با هم ترکیب کنید ، می توانید خطر بیماری های قلبی را به میزان قابل توجهی کاهش دهید. دارچین ممکن است برخی از عوامل خطر اصلی برای بیماری های قلبی ، از جمله کلسترول ، تری گلیسیرید و فشار خون بالا را بهبود بخشد.

سطح قند خون را کاهش می دهد و دارای اثر ضد دیابت قوی است

10 فایده سلامت مبتنی بر شواهد پزشک دارچین

دارچین به دلیل خواص کاهش قند خون شناخته شده است و فارغ از اثرات مفید آن بر مقاومت به انسولین ، دارچین می تواند قند خون را با چندین مکانیسم دیگر کاهش دهد. اول ، ثابت شده است که دارچین میزان گلوکز ورودی به خون را بعد از غذا کاهش می دهد. این کار با تداخل با چندین آنزیم گوارشی که کربوهیدرات ها را در سیستم گوارش تجزیه می کنند ، انجام می دهد. دوم ، ترکیب دارچین می تواند با تقلید از انسولین بر سلول ها تأثیر بگذارد.

این امر توانایی سلولهای شما در جذب گلوکز را بسیار افزایش می دهد ، اگرچه بسیار کندتر از خود انسولین است. چندین مطالعه روی انسان اثرات ضد دیابت دارچین را تأیید کرده و نشان داده است که می تواند سطح قند خون ناشتا را 10 تا 29 درصد کاهش دهد. دوز موثر معمولاً 1 تا 6 گرم یا حدود 0.5 تا 2 قاشق چایخوری دارچین در روز است. برای اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی کاهش سطح قند خون ، 15 راه آسان برای کاهش طبیعی قند خون را بررسی کنید. ثابت شده است که دارچین سطح قند خون ناشتا را کاهش می دهد و دارای اثر ضد دیابتی قوی 1-6 گرم یا 0.5 بیشتر است. تا 2 قاشق چایخوری در روز.

افزایش حساسیت به هورمون انسولین

10 فایده سلامت مبتنی بر شواهد پزشک دارچین

انسولین یکی از هورمون های اصلی تنظیم کننده متابولیسم و ​​مصرف انرژی است. همچنین برای انتقال قند خون از جریان خون به داخل سلول ها لازم است. مشکل این است که بسیاری از مردم در برابر اثرات انسولین مقاوم هستند. این به عنوان مقاومت به انسولین شناخته می شود. خبر خوب این است که دارچین می تواند مقاومت انسولین را به میزان قابل توجهی کاهش دهد و به این هورمون مهم در انجام وظیفه خود کمک کند. با افزایش حساسیت به انسولین ، دارچین می تواند سطح قند خون را کاهش دهد ، همانطور که در فصل بعدی مورد بحث قرار گرفت.

در درمان بیماریهای عصبی مثر است

بیماریهای عصبی با از دست دادن تدریجی ساختار یا عملکرد سلولهای مغزی مشخص می شوند. بیماری آلزایمر و پارکینسون دو نوع شایع هستند.

به نظر می رسد که دو ترکیب موجود در دارچین از تجمع پروتئینی به نام تاو در مغز جلوگیری می کند ، که یکی از علائم بارز بیماری آلزایمر است. در مطالعه ای روی موش های مبتلا به بیماری پارکینسون ، دارچین به محافظت از نورون ها ، عادی سازی سطح انتقال دهنده های عصبی و بهبود عملکرد حرکتی کمک کرد. این اثرات نیاز به مطالعه بیشتر در انسان دارد. در مطالعات متعدد روی حیوانات نشان داده شده است که دارچین منجر به بهبودهای مختلف در بیماری آلزایمر و پارکینسون می شود. با این حال ، تحقیقات انسانی کمیاب است.

حفاظت از سرطان

سرطان یک بیماری جدی است که با رشد غیرقابل کنترل سلول ها مشخص می شود. دارچین به دلیل استفاده بالقوه از آن در پیشگیری و درمان سرطان به طور گسترده مورد مطالعه قرار گرفته است. به طور کلی ، شواهد به مطالعات لوله آزمایش و حیوانات محدود می شود ، که نشان می دهد عصاره دارچین ممکن است در برابر سرطان محافظت کند. این دارو با کاهش رشد سلول های سرطانی و تشکیل عروق خونی در تومورها عمل می کند و به نظر می رسد برای سلول های سرطانی سمی بوده و باعث مرگ سلول ها می شود.

مطالعه ای روی موش های مبتلا به سرطان روده بزرگ نشان داد که دارچین فعال کننده موثر آنزیم های سم زدایی روده بزرگ است و از رشد سرطان محافظت می کند. این یافته ها با آزمایش لوله آزمایش نشان می دهد که دارچین پاسخ های آنتی اکسیدانی محافظتی را در سلول های روده بزرگ انسان فعال می کند. آیا دارچین بر زندگی تأثیر می گذارد ، تنفس انسان باید در مطالعات کنترل شده تأیید شود.

مبارزه با عفونت های باکتریایی و قارچی

10 فایده سلامت مبتنی بر شواهد پزشک دارچین

سینامالدئید ، یکی از اصلی ترین مواد فعال دارچین ، ممکن است به مبارزه با انواع عفونت ها کمک کند. روغن دارچین به طور موثر عفونت های قارچی دستگاه تنفسی را درمان می کند. همچنین می تواند از رشد برخی از باکتری ها از جمله لیستریا و سالمونلا جلوگیری کند.

با این حال ، شواهد محدود است و ثابت نشده است که دارچین می تواند التهاب سایر قسمت های بدن را کاهش دهد.

اثرات ضد میکروبی دارچین همچنین ممکن است به جلوگیری از پوسیدگی دندان و کاهش بوی بد دهان کمک کند.

10 فایده دارچین: مبارزه با HIV

HIV ویروسی است که به تدریج سیستم ایمنی بدن شما را از بین می برد ، که در صورت عدم درمان در نهایت می تواند منجر به ایدز شود. اعتقاد بر این است که دارچین استخراج شده از ارقام کاسیا به مبارزه با HIV-1 ، رایج ترین نوع HIV در انسان کمک می کند.

یک مطالعه آزمایشگاهی بر روی سلول های آلوده به HIV نشان داد که دارچین م effectiveثرترین درمان 69 گیاه مورد مطالعه است. برای تأیید این اثرات به آزمایشات انسانی نیاز است.

اخرین حرف

مطالعات نشان داده است که دارچین می تواند به مبارزه با HIV-1 ، نوع اصلی HIV در انسان کمک کند. بهتر است از دارچین “واقعی” استفاده کنید. همه انواع دارچین برابر نیستند. کاسیا حاوی مقادیر زیادی ترکیبی به نام کومارین است که تصور می شود در دوزهای بالا مضر است.

همه انواع دارچین باید فواید سلامتی داشته باشند ، اما کاسیا ممکن است در دوزهای بالاتر به دلیل محتوای کومارین مشکل ایجاد کند.

دارچین “واقعی” از این نظر بسیار بهتر است. مطالعات نشان می دهد که مقدار کومارین بسیار کمتر از کاسیا است. متأسفانه بیشتر دارچین در سوپرمارکت ها ارزان ترین نوع دارچین است.

در پایان روز ، دارچین یکی از خوشمزه ترین و سالم ترین ادویه جات روی زمین است. این می تواند سطح قند خون را کاهش دهد. کاهش عوامل خطر بیماری های قلبی. فواید بی شمار دیگری برای سلامتی دارد.

منبع: https://www.healthline.com/nutrition/10-proven-benefits-of-cinnamon#TOC_TITLE_HDR_1

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *