رفتن به نوشته‌ها

10 ماده غذایی برتر برای افزایش حجم عضلات


10 ماده غذایی برتر برای افزایش حجم عضلات

معرفی 10 ماده مغذی برتر برای افزایش حجم ماهیچه ها به شما کمک می کند تا بهترین غذاها را برای دوره حجیم شدن خود تشخیص دهید. در ورزشکاران ، توده عضلانی با تغذیه مناسب همراه با ورزش افزایش می یابد. ورزش و رژیم مداوم 30 درصد پیشرفت شما را تشکیل می دهد. به این منظور تنورها این ماده بهترین مواد مغذی را برای افزایش حجم ماهیچه ها برای شما جمع آوری کرده است. بقیه این مقاله را بخوانید و رژیم غذایی خود را تنظیم کنید.

آیا به دنبال افزایش عملکرد و قدرت عضلانی خود هستید؟ غذاهایی برای عضله سازی و افزایش اندازه این به شما کمک می کند با ورزش کمتر نتایج خوبی بگیرید. زمان را از دست ندهید و خود را برای یک غذای فوق العاده و مقوی آماده کنید.

10 ماده مغذی برای افزایش توده عضلانی

1. گوشت گاو

در جستجوی افزایش توده عضلانی آیا خود شما گوشت گاو را فراموش نکنید. این غذا سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز برای افزایش اندازه است. آهن ، روی و ویتامین های گروه B تنها برخی از این موارد هستند. پروتئین های غذایی ارزش یکسانی ندارند. اما گوشت گاو بدون چربی پروتئین با کیفیت بالا را برای ماهیچه های شما فراهم می کند. همچنین سطح بالای آمینو اسیدها با کمک انسولین باعث رشد ماهیچه ها می شود.

ما همچنین خبرهای خوبی برای افرادی داریم که به دنبال کاهش وزن هستند. خوردن 85 گرم از این گوشت تقریباً به اندازه 1/5 فنجان لوبیا پروتئین برای شما فراهم می کند. اما حاوی نیمی از کالری است. علاوه بر گوشت ، از انواع سبزیجات نیز استفاده کنید.

به من دریافت شد برنامه رژیم غذایی آنلاین برای افزایش وزن و اندازه از مربیان تنورها کلیک.

2. مرغ بدون پوست

مرغ بدون پوست مانند گوشت گاو ، در رژیم غذایی و افزایش توده عضلانی نقش مهمی ایفا می کند. این غذا منبع عالی پروتئین با کیفیت بالا است. خوردن مرغ بدون پوست برای بهبود ، حفظ وزن ماهیچه ها و سلامت استخوان ها مهم است. از انواع روش های پخت برای این پروتئین منحصر به فرد استفاده کنید. امکان خرید قطعات مختلف مرغ در فروشگاه ها وجود دارد. مرغ طعم دار نیز گزینه مناسبی خواهد بود.

3. پنیر خامه ای یا پنیر خامه ای

پنیر کلوچه منبع تقریباً خالص پروتئین کازئین است. کازئین یک پروتئین سریع هضم است که منبع کامل و غنی از نگهداری ماهیچه ها است. در نتیجه ، برای افرادی که در دراز مدت از خوردن غذا خودداری می کنند بسیار مفید خواهد بود. پنیر کلوچه (روستیک) منبع عالی ویتامین B12 ، کلسیم و سایر مواد مغذی ارزشمند است. این غذای بی نظیر را از دست ندهید.

افزایش توده عضلانی

4 عدد تخم مرغ

شکی نیست که تخم مرغ به دلیل داشتن پروتئین بالا ، یک انتخاب غذایی خوب برای افزایش حجم ماهیچه ها در ورزشکاران است. این غذا حاوی 9 آمینو اسید ضروری ، کولین ، یک نوع چربی خوب و ویتامین D است. همچنین برای سلامتی بی ضرر است

5. پنیر پروتئینی (پروتئین آن)

و شما می دانید، پروتئین این رایج ترین نوع مکمل پروتئینی است. همچنین منبع غنی و مناسبی از این درشت مغذی است. وزنه برداران معمولاً پس از بیدار شدن از خواب پروتئین وی را مصرف می کنند. یک پیمانه از این مکمل برای ماهیچه ها بسیار مفید است. به یاد داشته باشید که ابتدا رژیم غذایی خود را غنی کنید. سپس از پروتئین خود به عنوان مکمل استفاده کرد. هرگز مکمل ها را جایگزین نکنید.

6. ماهی تن و ماهی های دیگر

در رژیم غذایی برای افزایش حجم عضلاتاین غذا را فراموش نکنید. ماهی سرشار از پروتئین ، کم چرب و غنی از اسیدهای چرب امگا 3 است. همانطور که می دانید اسیدهای چرب برای بدن بسیار مهم هستند. آنها به کاهش سطح چربی و تنظیم عملکرد مناسب فرایندهای بدن مانند متابولیسم کمک می کنند.

2. دو سر طناب

جو دوسر منبع غنی کربوهیدرات است و به دلیل داشتن شاخص قند پایین ، دیر هضم می شود. مزایای رژیم غذایی با شاخص گلیسمی پایین عبارتند از:

  • کاهش گرسنگی
  • افزایش سیری
  • کاهش سطح چربی
  • حاوی خواص خوب ریز مغذی ها و فیبر بیشتر است
  • کاهش مصرف انرژی ثانویه (وعده غذایی دوم)

در نتیجه ، غذاهای با شاخص گلیسمی پایین روند چربی سوزی را تسریع می کنند. همچنین منبع خوبی از کربوهیدرات ها برای حفظ ماهیچه است.

8. غلات کامل

همانطور که تا کنون اشاره کردیم ، رژیم غذایی و عضله سازی ارتباط مستقیمی با هم دارند. غلات کامل در هضم م effectiveثر هستند و مواد مغذی بیشتری را نسبت به غلات تصفیه شده در اختیار بدن قرار می دهند. این باعث افزایش سطح انرژی پایدار و سلامت کلی می شود. برنج قهوه ای به افزایش سطح هورمون رشد شما کمک می کند. این کار باعث افزایش رشد ماهیچه ها ، کاهش چربی و افزایش قدرت ماهیچه ها می شود.

9. میوه و سبزیجات

میوه ها و سبزیجات به طور کلی منابع غنی از آنتی اکسیدان ها هستند. همچنین برای عملکرد سالم سیستم ایمنی ضروری است. سایر مواد مغذی مانند ویتامین C ، ویتامین E و بتاکاروتن توسط این غذاها تأمین می شود. بدن خود را به یاد داشته باشید فیبر و سبزیجات برای هضم مناسب و جذب مواد مغذی لازم است.

افزایش توده عضلانی

10. چربی های سالم

اگر به دنبال افزایش حجم عضلات هستید ، چربی را فراموش نکنید. اگر چربی های سالم برای رشد عضلات شما ضروری هستند تعجب نکنید. در واقع ، این درشت مغذی نقش عمده ای در تولید تستوسترون و هورمون رشد دارد. تولید کافی این هورمون ها به رشد و نگهداری ماهیچه ها کمک می کند.

چربی های غیر اشباع خوب هستند. شما می توانید آن را در ماهی آزاد و انواع دیگر ماهی ، آجیل ، سبزیجات ، روغن هایی مانند کتان و آووکادو و غلات مختلف پیدا کنید. همچنین سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 است.

راهکارهایی برای دستیابی به توده عضلانی و رسیدن به بالاترین سطح تناسب اندام

  • سه استراتژی تغذیه ای که هر ورزشکار به آن احتیاج دارد

به بیان ساده ، رویکرد شما در مورد تغذیه کلید تغییر مثبت پایدار در سلامتی و عملکرد شما است.

  • آیا عمل قطره به عضله سازی کمک می کند؟

یکی از دلایل طولانی بودن ست های ست این است که بسیار موثر هستند. گروه های قطره ای میزان افزایش وزن ماهیچه ها را بهبود می بخشند.

  • غذای کافی بخورید تا انرژی داشته باشید و قوی باشید

تغذیه نقش مهمی در بهبود ترکیب بدن دارد. اما به عنوان یک ورزشکار قوی ، برای حفظ زیبایی نیازی به خوردن غذا ندارید. قدرت بدنی حرف اول را می زند.

  • آیا برای افزایش حجم ماهیچه ها زیاد غذا می خوریم؟

کاهش چربی یا افزایش وزن دو فرایند وابسته به انرژی است. افزایش توده عضلانی در نتیجه ترکیبی از ورزش و محرک های تغذیه ای مانند افزایش وزن و مصرف پروتئین است.

  • محدودیت کالری کار نمی کند

محدودیت دراز مدت کالری و حذف وعده غذایی کار نمی کند. رژیم غذایی خود را متناسب با نیازهای خود تنظیم کنید تا به نتایج دلخواه برسید.

نتیجه

تغذیه نقش مهمی در افزایش حجم ماهیچه ها دارد. برای این کار تنوع غذایی خود را افزایش دهید. با ورزش از منابع غذایی غنی استفاده کنید. هیچ یک از درشت مغذی ها را از پروتئین ، چربی های سالم و کربوهیدرات ها حذف نکنید. خوردن تخم مرغ ، مرغ ، گوشت گاو ، ماهی و صدف به افزایش حجم ماهیچه ها کمک می کند. همچنین سبزیجات و میوه ها را در رژیم غذایی خود قرار دهید تا فیبر و ویتامین کافی دریافت کنید.

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (2 رای)
دانلود…


نویسنده:

تنورها (برگرفته از مقاله ای از breakmuscle.com)

اگر از این مقاله استفاده می کنید ، نام و عنوان دوره ها را به عنوان منبع ذکر کنید.

عضو کانال تلگرام و اینستاگرام ما شوید. برای عضویت روی تصویر زیر کلیک کنید.


N: 1695منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *