رفتن به نوشته‌ها

10 علامتی که نشان می دهد شما به گلوتن حساس هستید


مجموعه ای از محصولات بدون گلوتن

اگر به فکر سرزنش گلوتن برای همه مشکلات معده ، نفخ ، افزایش سردرد و مه مغزی بوده اید ، تنها نیستید. اکثر بزرگسالان به همین شکل فکر می کنند.

اگر به گلوتن حساسیت دارید ، این بدان معنا نیست که به گندم یا بیماری سلیاک حساسیت دارید. اکثر افراد بدون قرار گرفتن در معرض گلوتن حساسیت دارند. به همین دلیل است که باید با پزشک مشورت کنید و در مورد علائم خود صحبت کنید ، بنابراین آزمایش مناسب برای تعیین علت این مشکلات انجام می شود.

در اینجا 10 نشانه حساسیت به گلوتن وجود دارد که به شما در تشخیص علائم کمک می کند. این می تواند منجر به انواع مختلفی مانند بیماری سلیاک و حساسیت به گندم شود. با این حال ، علائم ممکن است بلافاصله پس از خوردن آن ظاهر نشوند ، اما بعد از خوردن گلوتن یک یا دو روز طول می کشد.

نفخ

نفخ یک نشانه همه جا حساسیت به گلوتن است که به احساس زمانی که معده پر از گاز است ، اشاره دارد. در نتیجه ، خط روده کوچک آسیب می بیند ، در نتیجه روده غذا را هضم نمی کند.

تغییرات غیرمنتظره در وزن

اگر فردی به گلوتن حساسیت دارد ، این می تواند منجر به افزایش یا کاهش وزن غیر منتظره شود. مانند حساسیت به گلوتن ، بدن برای جذب گلوتن موجود در چاودار ، جو و گندم مشکل دارد ، که منجر به مشکلات گوارشی می شود و افزایش وزن یکی از آنها را شامل می شود. همچنین می تواند منجر به کمبود ویتامین و التهاب شود که می تواند باعث بیماری های خود ایمنی شود.

مشکلات پوستی

علائمی مانند بثورات پوستی ، آکنه و خشکی پوست همه مشکلات شناخته شده ای هستند که در صورت حساسیت فرد به گلوتن رخ می دهد. شکل تبخال و کراتوز پیلاریس دو مشکل مراقبت از پوست هستند که مستقیماً با حساسیت به گلوتن ارتباط دارند. بثورات خارش دار می توانند روی صورت ، دست ها ، باسن و تنه شما ظاهر شوند. بیماران مبتلا به آکنه نیز با روده مشکل دارند.

مه مغزی و سردرد

مه مغزی زمانی رخ می دهد که فرد نمی تواند به وضوح فکر کند و علامت رایج عدم تحمل گلوتن است. افراد مبتلا به میگرن اغلب با حساسیت به گلوتن و بیماری سلیاک سروکار دارند.

علائم افسردگی و اضطراب

از آنجا که گلوتن نفوذپذیری و التهاب را در روده افزایش می دهد ، این می تواند منجر به اضطراب ، افسردگی ، خستگی و بی خوابی شود. اگر ارتباط شما بین مغز و روده ضعیف باشد ، خوشحال نخواهید بود ، که منجر به تغییر خلق و خو می شود.

درد و التهاب مفاصل

افزایش درد مفاصل یکی دیگر از علائم رایج حساسیت به گلوتن است. درد مفاصل در بیماران مبتلا به آرتریت روماتوئید هنگامی که فاقد گلوتن هستند کاهش می یابد.

مشکلات گوارشی

اکثر افراد مبتلا به عدم تحمل گلوتن مشکلات گوارشی از جمله اسهال ، یبوست و گاز دارند. اگر کسی این علائم را بلافاصله پس از خوردن گلوتن تجربه کرد ، این نگران کننده است و باید مستقیماً آزمایش شود.

بیماری خودایمنی

افراد مبتلا به بیماری های خود ایمنی نیز با حساسیت به گلوتن مرتبط هستند. بیماری سلیاک نمونه ای است که در آن روده ها توسط سیستم ایمنی مورد حمله قرار می گیرند ، در نتیجه شرایط بیشتری در طول زمان ایجاد می شود مانند دیابت ، آرتریت روماتوئید و غیره.

دندانها در وضعیت بدی قرار دارند

علامت دیگر وضعیت نامناسب دندان ها به دلیل عدم جذب مواد معدنی و عناصر لازم توسط روده است. این می تواند منجر به پوسیدگی و حفره دندان شود. اگر فردی از دندان های خود مراقبت می کند ، اما هنوز مشکلاتی ظاهر می شود ، ممکن است به گلوتن حساس باشد

کمبود آهن

یکی از علل بیماری سلیاک کمبود آهن است. علائم شامل تنگی نفس ، خستگی و سردرد است.

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *