۱۰ دقیقه بیشتر فعالیت روزانه می تواند زندگی را نجات دهد


سه شنبه، ۲۵ ژانویه ۲۰۲۲ (هیلث دی نیوز) — آمریکایی ها، از روی این صندلی برخیزید و حرکت کنید.

یک مطالعه بزرگ گزارش می دهد که اگر همه افراد بین ۴۰ تا ۸۵ سال ۱۰ دقیقه بیشتر در روز فعال باشند، می توانند سالانه جان بیش از ۱۱۰۰۰۰ آمریکایی را نجات دهند.

پدرو سان موریس، محقق ارشد از شاخه اپیدمیولوژی متابولیک در موسسه ملی سرطان ایالات متحده در بتسدا، مریلند، گفت: “پیش بینی های ما بر اساس ۱۰ دقیقه فعالیت بدنی متوسط ​​تا شدید است.” اگر پیاده روی سریع باشد، این مهم است. . “

و محققان دریافتند که ورزش اضافی برای همه – سفیدپوستان، سیاهپوست، آسیایی و اسپانیایی، مردان و زنان مفید است.

برای این مطالعه، محققان داده‌های بیش از ۴۸۰۰ بزرگسال میانسال و مسن را که بخشی از یک مطالعه دولتی بهداشت و تغذیه بین سال‌های ۲۰۰۳ و ۲۰۰۶ بودند، بررسی کردند. شرکت‌کنندگان به مدت هفت روز، برای ثبت فعالیت‌های خود از مانیتور استفاده می‌کردند. محققان سپس داده های مرگ و میر در سراسر کشور را بررسی کردند تا ببینند چه تعداد تا پایان سال ۲۰۱۵ جان خود را از دست داده اند.

خط آخر: ورزش نتیجه زیادی دارد.

افزودن ۱۰ دقیقه ورزش خطر مرگ شرکت کنندگان در این دوره را تا ۷ درصد کاهش داد. ۲۰ دقیقه اضافی خطر را تا ۱۳ درصد کاهش می دهد. نتایج نشان داد که نیم ساعت بیشتر فعالیت متوسط ​​تا شدید خطر مرگ را تا ۱۷ درصد کاهش می دهد.

به عبارت دیگر، ۲۰ دقیقه ورزش اضافی می تواند از حدود ۲۱۰۰۰۰ مرگ در سال جلوگیری کند و ۳۰ دقیقه دیگر می تواند منجر به بیش از ۲۷۰۰۰۰ مرگ شود.

دکتر دیوید کاتز – رئیس Real Health Initiative، یک سازمان غیرانتفاعی که زندگی سالم را به عنوان بهترین راه برای پیشگیری از بیماری ترویج می‌کند – یافته‌های مطالعه را بررسی کرد.

کاتز خاطرنشان کرد که این مطالعه علت و معلولی را ثابت نمی کند که ورزش اضافی از مرگ زودهنگام جلوگیری می کند. اما، او افزود، “حتی بخشی از این مزایا از اهمیت قابل توجهی برای سلامت عمومی برخوردار است.”

در حالی که این مطالعه علل خاصی از مرگ را بررسی نکرد، سنت موریس خاطرنشان می کند که برخی از شایع ترین علل در ایالات متحده – بیماری قلبی، دیابت، و برخی از انواع سرطان – “ممکن است در بزرگسالان فعال تر قابل پیشگیری باشند.”
رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/