رفتن به نوشته‌ها

10 دروغ بزرگ مشترک در مورد تغذیه!


دروغ تغذیه رایج است

10 دروغ بزرگ مشترک در مورد تغذیه!

اطلاعات غلط زیادی در زمینه تغذیه وجود دارد. مقاله بدترین نمونه ها را لیست می کند ، اما باید بدانید که اینها تنها چند نمونه از کوه اطلاعات غلط است. در اینجا 10 مورد از بزرگترین دروغ های غذایی ذکر شده است.

 1. تخم مرغ یک غذای ناسالم است.

تنها چیزی که باعث موفقیت بسیاری از افراد شده است ، زیان رساندن به غذاهای بسیار سالم است. بدترین مثال در این مورد تخم مرغ است که گفته می شود به دلیل داشتن کلسترول بالا خطر بیماری های قلبی را افزایش می دهد. اما اخیراً ثابت شده است که کلسترول موجود در رژیم غذایی کلسترول خون را افزایش نمی دهد. در حقیقت ، تخم مرغ در درجه اول کلسترول “خوب” را افزایش می دهد و با افزایش خطر بیماری قلبی مرتبط نیست.

حقیقت این است که تخم مرغ یکی از مغذی ترین غذاهای روی زمین است. تخم مرغ سرشار از بسیاری از مواد مغذی و آنتی اکسیدان ها است که از چشم ما محافظت می کند.

مهمتر از همه ، اگرچه تخم مرغ یک غذای “چرب” است ، اما خوردن تخم مرغ برای صبحانه در مقایسه با شیرینی های صبحانه باعث کاهش وزن قابل توجهی می شود.

 1. چربی های اشباع شده برای سلامتی مضر هستند.

چند دهه پیش ، تصمیم گرفته شد که استفاده بیش از حد از چربی های اشباع شده منبع بیماری همه گیر قلبی محسوب شود. این بر اساس مطالعات بسیار ناقص و تصمیمات سیاسی بود که اکنون کاملاً اشتباه ثابت شده است. یک مقاله مروری جامع که در سال 2010 منتشر شد ، 21 مطالعه اپیدمیولوژیک آینده را با 347،747 نفر بررسی کرد. نتایج: هیچ ارتباطی بین چربی اشباع شده و بیماری قلبی وجود ندارد.

این ایده که چربی های اشباع شده خطر بیماری های قلبی را افزایش می دهند یک نظریه اثبات نشده است که تا حدودی ارتدوکس شده است. خوردن چربی اشباع شده سطح کلسترول HDL (“خوب”) را در خون بالا می برد و LDL را از LDL کوچک ، متراکم (بسیار بد) به LDL بزرگ تبدیل می کند که خوش خیم است. هیچ دلیلی برای ترس از خوردن گوشت ، پنیر ، کره و روغن نارگیل وجود ندارد.

 1. همه باید قرص بخورن

این ایده که یک فرد باید رژیم غذایی خود را به دانه ها و دانه ها وابسته کند منطقی نیست. انقلاب کشاورزی به تازگی در تاریخ تکامل انسان اتفاق افتاده است و ژن های ما تغییر چندانی نکرده است. مواد مغذی غلات در مقایسه با سایر غذاهای طبیعی مانند سبزیجات نسبتاً کم است. آنها همچنین سرشار از ماده ای به نام اسید فیتیک هستند که مواد معدنی ضروری را در روده متصل کرده و از جذب آنها جلوگیری می کند. رایج ترین غلات در رژیم غذایی مناطق مختلف جهان گندم است … گندم می تواند مشکلات جزئی و جدی برای سلامتی ایجاد کند.

گندم حاوی مقدار زیادی پروتئین به نام گلوتن است ، اما شواهدی وجود دارد که نشان می دهد بخش زیادی از مردم به آن حساسیت دارند. خوردن گلوتن می تواند به روده ها آسیب برساند و باعث درد ، نفخ ، اسهال ، یبوست و خستگی شود. مصرف گلوتن همچنین با اسکیزوفرنی و آتاکسی مخچه ، هر دو اختلال جدی مغز همراه است.

 1. خوردن بیش از حد پروتئین برای استخوان ها و کلیه های شما مضر است.

رژیم غذایی با پروتئین بالا با پوکی استخوان و بیماری های کلیوی ارتباط دارد. درست است که مصرف پروتئین باعث افزایش دفع کلسیم از استخوان ها در کوتاه مدت می شود ، اما مطالعات طولانی مدت نتیجه معکوس را نشان می دهد. در دراز مدت ، پروتئین با ارتقاء سلامت استخوان و کاهش خطر شکستگی ارتباط قوی دارد. علاوه بر این ، مطالعات نشان می دهد که بین مصرف زیاد پروتئین و بیماری کلیوی در افراد سالم ارتباطی وجود ندارد.

در واقع ، دو عامل خطر اصلی برای نارسایی کلیه دیابت و فشار خون بالا است که هر دو با رژیم غذایی با پروتئین بالا تقویت می شوند. با این حال ، رژیم غذایی با پروتئین بالا می تواند از نارسایی کلیه و پوکی استخوان جلوگیری کند.

 1. رژیم های کم چرب برای شما مفید است.

آیا می دانید وقتی چربی از غذا حذف می شود چه طعمی دارد؟ خوب ، طعم آن شبیه مقوا است. هیچ کس طعم آن را دوست نخواهد داشت. تولیدکنندگان مواد غذایی این را می دانند ، بنابراین چیزهای دیگری را به رژیم غذایی خود اضافه می کنند تا کمبود چربی را جبران کنند. شیرین کننده هایی مانند شکر ، شربت ذرت با فروکتوز بالا یا شیرین کننده های مصنوعی مانند آسپارتام اغلب با چربی جایگزین می شوند. اما فراموش نکنید که شیرین کننده ها ، اگرچه کالری نیستند ، اما بهتر از قندها نیستند.

در واقع ، چندین مطالعه مشاهده ای نشان داده است که یک ارتباط ثابت و شگفت انگیز از شیرین کننده ها با انواع بیماری ها ، از جمله چاقی ، سندرم متابولیک ، دیابت ، بیماری های قلبی ، زایمان زودرس و افسردگی وجود دارد. در این محصولات کم چرب ، چربی های طبیعی سالم جایگزین مواد بسیار مضر می شوند.

 1. شما باید در طول روز مقدار زیادی وعده غذایی کوچک بخورید.

این ایده که شما باید مقدار زیادی وعده غذایی کوچک در طول روز بخورید تا “میزان متابولیسم خود را حفظ کنید” یک باور رایج است که منطقی نیست. درست است که خوردن غذا میزان سوخت و ساز بدن را در حین غذا اندکی افزایش می دهد ، اما این مقدار کل غذا است که میزان مصرف انرژی را تعیین می کند ، نه تعداد وعده های غذایی.

این مسئله قبلاً چندین بار آزمایش و رد شده است. در یک مطالعه کنترل شده ، هر دو گروه مقدار مساوی غذا را با وعده های غذایی زیاد و کم مصرف کردند ، اما هیچ تفاوتی در متابولیسم وجود نداشت.

نتایج یک مطالعه روی مردان چاق نشان داد که شرکت کنندگان در گروه 6 وعده غذایی نسبت به گروه 3 وعده ای احساس سیری کمتری داشتند. این رژیم غذایی نه تنها برای برخی افراد بی فایده است ، بلکه برای برخی افراد نیز مضر است.

تغذیه مداوم بدن انسان طبیعی نیست.

وقتی مدتی غذا نخورده ایم ، یک فرآیند سلولی به نام اتوفاژی مواد زائد را از سلول های ما خارج می کند. خوب است که هر از گاهی روزه بگیرید یا غذا نخورید. چندین مطالعه مشاهده ای نشان داده است که 90 risk خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ (چهارمین سرطان شایع که بیشترین مرگ و میر را ایجاد می کند) در افرادی که چهار وعده غذا در روز در مقایسه با دو وعده غذایی مصرف می کنند ، افزایش می دهد.

 1. کربوهیدرات ها باید منبع اصلی انرژی در رژیم غذایی باشند.

فرض اساسی این است که همه باید از رژیم غذایی کم چربی پیروی کنند که در آن کربوهیدراتها 60-50 از کل کالری را تشکیل می دهند. این نوع رژیم غذایی حاوی مقدار زیادی غلات و قندها و غذاهای چرب بسیار کمی مانند گوشت و تخم مرغ است. این نوع رژیم ممکن است برای برخی افراد ، به ویژه افرادی که به طور طبیعی لاغر هستند ، خوب عمل کند. اما برای کسانی که از چاقی ، سندرم متابولیک یا دیابت رنج می برند ، این مقدار کربوهیدرات بسیار خطرناک است. این موضوع به طور گسترده مورد مطالعه قرار گرفته است.

در یک مطالعه کنترل شده ، رژیم غذایی کم چرب و پر کربوهیدرات با رژیم غذایی پرچرب و کم کربوهیدرات مقایسه شد. نتایج به طور مداوم رژیم غذایی پرچرب و کم کربوهیدرات را ترجیح می دهد.

 1. روغن های گیاهی و دانه های امگا 6 برای شما بسیار مفید هستند.

چربی های اشباع نشده به عنوان غذاهای سالم در نظر گرفته می شوند زیرا برخی از مطالعات نشان می دهند که خطر بیماری های قلبی را کاهش می دهند. اما انواع مختلفی از چربی های اشباع نشده وجود دارد و همه آنها یکسان نیستند. مهمتر از همه ، ما اسیدهای چرب امگا 3 و اسیدهای چرب امگا 6 داریم.

امگا 3 ضد التهاب است و خطر بسیاری از بیماری های التهابی را کاهش می دهد. در حقیقت ، فرد باید نسبت خاصی از امگا 6 و امگا 3 دریافت کند ، اگر امگا 6 در این نسبت زیاد باشد ، می تواند مشکلاتی ایجاد کند. دانه ها و روغن های گیاهی مانند روغن سویا ، ذرت و آفتابگردان بزرگترین منبع امگا 6 در رژیم غذایی مدرن بوده اند. در طول تکامل ، انسان چنین چربی امگا 6 فراوانی نداشته است. این برای بدن انسان طبیعی نیست.

امگا 3 مصرف کنید و از مکمل های روغن کبد ماهی ماهی استفاده کنید ، اما از دانه های مصنوعی و روغن های گیاهی خودداری کنید.

 1. رژیم های کم کربوهیدرات خطرناک هستند.

رژیم های کم کربوهیدرات یک درمان بالقوه برای بسیاری از مشکلات سلامتی هستند که در کشورهای مختلف رایج است. رژیم های کم چرب مضر هستند و بدون آنها نمی توانید بسیاری از مواد مغذی را به درستی جذب کنید. به زبان ساده ، آنها کار نمی کنند. با این حال ، رژیم های کم کربوهیدرات (که توسط متخصصان تغذیه و متخصصان تغذیه استفاده می شود) نتایج بسیار بهتری را نشان می دهد.

نتایج تحقیقات کنترل شده در مورد رژیم های کم کربوهیدرات موارد زیر را نشان می دهد:

 • کاهش بیشتر چربی بدن در مقایسه با رژیم های کم کالری ، حتی در این رژیم ها هیچ محدودیتی در مقدار غذای خورده شده وجود ندارد.
 • فشار خون را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.
 • آنها قند خون را کاهش می دهند و علائم دیابت را بسیار بیشتر از رژیم های کم چرب بهبود می بخشند.
 • آنها کلسترول HDL (خوب) را بسیار بیشتر افزایش می دهند.
 • کاهش قابل توجه تری گلیسیرید در مقایسه با رژیم های کم چرب رخ می دهد.
 • این الگوی کلسترول LDL (بد) را از LDL کوچک ، متراکم (بسیار بد) به LDL بزرگ تغییر می دهد که خوش خیم است.
 • رعایت رژیم های کم کربوهیدرات بسیار ساده تر از رژیم های کم چرب است زیرا نیازی به محدودیت کالری ندارند و در طول روز احساس گرسنگی نمی کنید.

با این حال ، بسیاری از متخصصان بهداشت و متخصصان تغذیه معتقدند که این رژیم ها مضر هستند و رژیم های کم چرب و پر کربوهیدرات را توصیه می کنند ، اما حقیقت این است که رژیم های حاوی کربوهیدرات بیش از یک مزیت برای شما مفید است ، آنها به شما آسیب می رسانند.

 1. غذاهای چرب شما را چاق می کند.

به نظر می رسد خوردن چربی شما را چاق می کند. چربی هایی که در زیر پوست ما ایجاد شده و آن را صاف و چاق نشان می دهند ، سبوم هستند. خوب ، خوردن چربی قطعاً بدتر خواهد شد. اما به این سادگی ها هم نیست. با وجود این واقعیت که چربی ها کالری بیشتری در هر گرم نسبت به کربوهیدرات یا پروتئین دارند ، رژیم های پرچرب افراد را چاق نمی کند. مانند سایر موارد ، بستگی به شرایط دارد.

رژیم غذایی سرشار از کربوهیدرات و چربی می تواند شما را چاق کند ، اما ربطی به چربی ها ندارد. در حقیقت ، رژیم های پرچرب و کم کربوهیدرات نسبت به رژیم های کم چرب باعث کاهش قابل توجه چربی می شوند.

مشاور با شما صحبت می کند

در این مقاله که ترجمه آن در اختیار شما دوستان عزیز قرار می گیرد ، تنها به 10 مورد از بسیاری از اشتباهات رایج باور مشترک اشاره شده است. انتخاب و تصمیم گیری از طریق حجم عظیمی از اطلاعات موجود بسیار دشوار است. به ویژه اکنون که در زمینه تغذیه تفاوت های زیادی بین طب سنتی ، طب اسلامی و تغذیه مدرن وجود دارد. اما فراموش نکنید که بهترین گزینه ایجاد تنوع و تعادل در مصرف غذا است. امتحانات سالانه و ارجاع به متخصصان مربوطه را برنامه ریزی کنید. در این میان ، مشورت با متخصص تغذیه یا مشاور تغذیه ورزشی و همچنین مربی ورزشی ، بهترین گزینه برای داشتن اندامی کامل و مهمتر از همه ، سلامت جسمی و روحی شما خواهد بود.

مترجم: معصومه کریم نجات

منبع: healthline

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *