۷ رکورد جهانی «پیاده روی اربعین» – پایگاه خبری اخبار خوب


گروه تاریخ خبرگزاری فارس – امین رحیمی: از سال ۲۰۱۴ جمعیت اربعینی به ۲۰ میلیون نفر رسیده است و چشم جهانیان به پدیده ای عظیم در جهان امروز باز شده است که رکورد جدیدی را به ثبت رسانده است. سال بعد به این صورت اتفاق افتاد: «در سال ۲۰۱۴ تعداد زائران اربعین ۲۲ میلیون نفر برآورد شد، اما مقامات عراقی جمعیت را ۲۶ میلیون نفر اعلام کردند. از این رو، در سال های اخیر، موکب کربلا «بزرگ ترین اجتماع سالانه جهان» نامیده شده است. از نگاه مردم محلی تنها رقیب مراسم اربعین مراسم «کوم میلا» در هند است که آن هم رقیب نیست; هر ۳ سال یک بار برگزار می شود و یک مراسم سالانه نیست و هر بار حدود ۲ ماه طول می کشد و در مناطق جغرافیایی مختلف در حاشیه رودخانه گنگ برای غسل دادن بدن در آب برگزار می شود.

پیاده روی اربعین علاوه بر تعداد نفرات، رکوردهای دیگری نیز دارد که این مراسم را به بزرگترین مجموعه رکوردهای جهان تبدیل کرده است. در ادامه نگاهی به مهمترین رکوردهای اربعین می اندازیم.

طولانی ترین راهپیمایی جهان

جاده نجف به کربلا که حدود ۸۰ کیلومتر طول دارد، مسیر تاریخی زیارت اربعین محسوب می شود، اما مسیر اصلی زائران به کربلا بیش از ۶۴۰ کیلومتر طول و دنیای پیاده روی است. . سوابق.

بین المللی ترین جنبش مذهبی

پیاده روی اربعین از حدود ۷۰ کشور جهان زائر دارد. نه تنها شیعیان ایران، عراق، خاورمیانه و آسیا، و به این ترتیب: «هر ساله زائرانی از کشورهای قاره های مختلف از جمله اتریش، فنلاند، استرالیا، سوئد، دانمارک، آمریکا، انگلیس، آرژانتین، کلمبیا، روسیه و غیره را در راهپیمایی اربعین می توان یافت».

بزرگترین جشن غذاخوری در جهان

تعداد زائران کربلا در دهه اخیر به طور میانگین بین ۱۴ تا ۲۷ میلیون نفر متغیر است و در سال های اخیر تعداد وعده های غذایی توزیع شده بین زائران با احتساب صبحانه، ناهار و شام بیش از ۷۰۰ میلیون نفر برآورد شده است. این غذای رایگان از کجا می آید؟ نیازی به بودجه دولتی یا بین المللی ندارد و توسط مردم عراق و ساکنان مناطق اطراف کربلا و همچنین داوطلبان کشورهای همسایه تامین می شود.

دعای بزرگترین کلیسای جهان

در روز اربعین نماز جماعت در مسیر جاده نجف به کربلا اقامه می‌شود و این نماز که گاهی یک صف کیلومتری دارد و با میلیون‌ها نمازگزار بیش از ۳۰ نفر از کشور اقامه می‌شود، بزرگ‌ترین نماز محسوب می‌شود. دعای رایج (شکسته) در دنیا.

حداکثر میزان کار داوطلبانه برای یک رویداد

در سالهای اخیر بیش از ۱۷۰۰۰ موکب و موکب در مسیر موکب کربلا برپا شده است که صفر تا صد این مهمان نوازی بزرگ حاصل کار داوطلبانی است که عشق به حسین (ع) را در دل دارد. نام حسین (ع) بر زبانش و یاد حسین (ع) در دل اوست.

محبوب ترین دین در جهان

نه تنها شیعیان به اربعین می روند، بلکه ادیان و مذاهب دیگر نیز به زیارت حسین (ع) می آیند. شاید کمتر کسی بداند که شیعه، سنی، مسیحی، کلیمی، زرتشتی، بودایی، ایزدی و غیره برای حضور در این راهپیمایی عظیم در کنار هم هستند. «شور حسین چه می کند»!

انتهای پیام/