یکی دیگر از ویژگی های جدید در WhatsApp جلوگیری از حذف پیام هابه گزارش همشهری آنلاین و به نقل از WABetaInfo، آپدیت اخیر واتس اپ در اردیبهشت ماه سال جاری تایید کرد که آن ها مانند بسیاری از اپلیکیشن های پیام رسان دیگر روی ذخیره پیام ها کار می کنند.

اکنون این پروژه به طور رسمی در این شرکت در حال توسعه است و قرار است در به روز رسانی نرم افزاری جدید، قابلیت «پیام های ذخیره شده» را برای کاربران به ارمغان بیاورد.

این منبع توضیح می دهد: «این [پیام حفظ شده] پیام‌های ناپدید شده به طور موقت به پیام‌های معمولی واتس‌اپ تبدیل می‌شوند، بنابراین می‌توان آن‌ها را حتی پس از انقضا در چت نگه داشت.

کاربران همچنین باید بتوانند پیام ها را از طریق بخش های خصوصی مشاهده و نگهداری کنند.

WABetaInfo می‌گوید: «پیام‌های بایگانی‌شده را می‌توان در اطلاعات چت در بخش جدیدی به نام «پیام‌های بایگانی‌شده» پیدا کرد و هر کسی در مکالمه می‌تواند این بخش را باز کند.

با این حال، هنگامی که ویژگی دیگری به نام “پیام های مخرب” در چت فعال می شود، این پیام ها فقط می توانند نگه داشته شوند و مانند سایر چت ها ستاره ای به آنها داده نشود.

بیشتر بخوانید:

این هشدار در مورد تغییرات نشان می دهد: می توان پیام های مضر را ذخیره کرد تا از حذف خودکار آنها برای همه افراد حاضر در مکالمه (گروه) جلوگیری شود، اما همه می توانند پیام را غیرقابل نجات کنند.

وقتی این ویژگی منتشر شد، مدیران گروه همچنان اختیار نهایی را بر این ویژگی خواهند داشت.