گزارش می گوید که منبع اصلی ورود فنتانیل به آمریکا در مکزیک


فوریه ۸، ۲۰۲۲

طبق گزارش جدید دولت، مکزیک جایگزین چین به عنوان “منبع غالب” فنتانیل و مواد افیونی مصنوعی شده است که وارد ایالات متحده می شود.

طبق گزارش کمیسیون مبارزه با قاچاق مواد افیونی مصنوعی، از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۹، بیشتر فنتانیل خالصی که مقامات ایالات متحده کشف و ضبط کردند، از جمهوری خلق چین (PRC) بود.

در این گزارش آمده است: «از آن زمان، منبع اصلی فنتانیل غیرقانونی مکزیک بوده است. این دارو در آزمایشگاه‌های غیرقانونی با استفاده از پیش‌سازهای آسیایی – عمدتاً جمهوری خلق چین – تولید می‌شود و عمدتاً از طریق زمین به ایالات متحده قاچاق می‌شود.»

در این گزارش آمده است که فنتانیل از مرز ایالات متحده و مکزیک به صورت بسته‌ها، وسایل نقلیه و افراد قاچاق می‌شود. این گزارش می‌گوید: از آنجایی که این دارو سود بسیار قدرتمندی دارد، «ممنوع آن دشوار است، زیرا فقط مقدار فیزیکی کمی از این داروی قوی برای برآورده کردن تقاضای ایالات متحده کافی است و آن را برای قاچاقچیان و فروشندگان بسیار توانمند می‌کند».

فنتانیل یک ماده افیونی مصنوعی قوی است که برای درمان دردهای شدید تجویز می شود. با این حال، مردم از آن به دلیل توانایی آن در ایجاد هیجان قوی و احساس سرخوشی سوء استفاده می کنند.

این کمیسیون یک گروه دو حزبی متشکل از قانونگذاران، کارشناسان و مقامات ادارات و آژانس های فدرال ایالات متحده است.

در یادداشتی نگران‌کننده، این گزارش می‌گوید کارتل‌های دارویی مکزیکی گاهی اوقات دارو را در قرص‌های تقلبی با نام‌های تجاری مانند Adderall و Xanax تولید می‌کنند، به این معنی که برخی از افرادی که فنتانیل مصرف می‌کنند در ابتدا به دنبال آن نیستند.

در نامه ای که همراه با گزارش سناتور ایالات متحده ارائه شده، آمده است که حدود ۱۰۰۰۰۰ آمریکایی در یک دوره ۱۲ ماهه اخیر، بیشتر به دلیل فنتانیل و داروهای مصنوعی مشابه، بیش از حد دوز مصرف کرده و جان خود را از دست داده اند. تام کاتن از آرکانزاس و نماینده آمریکا دیوید ترون از مریلند.

«بحران اوردوز در ایالات متحده سالانه بیشتر از تصادفات با سلاح گرم، خودکشی، قتل یا وسایل نقلیه موتوری جان خود را از دست می دهد. این یکی از مهم‌ترین چالش‌های امنیت ملی، اجرای قانون و سلامت عمومی ماست و ما باید به‌عنوان یک ملت و یک دولت برای محافظت از ارزشمندترین منبع خود، یعنی جان آمریکایی‌ها، تلاش بیشتری انجام دهیم.

در این گزارش توصیه هایی به ایالات متحده برای کاهش جریان فنتانیل ارائه شده است.

  • مدیر دفتر سیاست ملی کنترل مواد مخدر در دفتر اجرایی را به سمت کابینه ارتقا دهید.
  • اختلال در عرضه دارو از طریق نظارت و اجرای هدفمند، مانند ارائه کمک های مالی فدرال به سازمان های مجری قانون برای بررسی سریع مصرف بیش از حد مواد مخدر.
  • از سازمان های بهداشت عمومی برای آموزش مردم و کاهش تقاضا استفاده کنید.
  • همکاری با کشورهای درگیر در تولید و توزیع مواد افیونی مصنوعی.
  • نظارت و تجزیه و تحلیل داده ها را بهبود بخشید تا امکان مداخلات به موقع و بیشتر فراهم شود.

کمیسیون مبارزه با قاچاق مواد افیونی مصنوعی یک گروه دو حزبی متشکل از قانونگذاران و مقامات ادارات و آژانس های فدرال است.

در سال ۲۰۱۷، رئیس جمهور وقت ترامپ، بحران مواد افیونی را یک وضعیت اضطراری ملی اعلام کرد.


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/