گزارش رسانه های روسی از دیدار روسای جمهور دو کشور تقدیر پوتین از رهبر انقلاب.به گزارش همشهری آنلاین، سایت خبرگزاری ریانوفستی امروز گزارش داد که ولادیمیر پوتین و آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری اسلامی ایران.

به گزارش اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین گفت: روابط ایران و روسیه در همه زمینه ها در حال توسعه است و کار بر روی توافقنامه همکاری بین دو طرف رو به اتمام است و روابط دو طرف را به سطح جدیدی ارتقا می دهد.

پوتین در این نشست گفت: برای عضویت کامل ایران در سازمان همکاری شانگهای هر کاری لازم باشد انجام خواهیم داد. مراسم پایانی باقی می ماند.

دیدار مهم رئیسی و پوتین در حاشیه کنفرانس شانگهای روابط ما غیرقانونی است ایران به هیچ وجه تحریم روسیه را نمی پذیرد.

خبر بزرگ پوتین از ایران هیئتی متشکل از ۸۰ شرکت روسی عازم ایران می شود

ایشان ضمن تجلیل از حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب گفتند که حمایت ایشان باعث پیشرفت بسیاری از پروژه های مشترک ایران و روسیه شده است. وی ابراز علاقه کرد که روسیه در آینده از حمایت مقام معظم رهبری برخوردار باشد.

پوتین با بیان اینکه تجارت بین روسیه و ایران در سال گذشته ۸۱ درصد و در ۵ ماهه نخست سال جاری ۳۰ درصد افزایش یافته است، خاطرنشان کرد: هیئتی از روسیه به همراه نمایندگان ۸۰ شرکت بزرگ روسی هفته آینده به ایران سفر خواهند کرد.
به گفته رئیس جمهور روسیه، هفته آینده هیئت بزرگی از مقامات روسی به همراه نمایندگان ۸۰ شرکت در این کشور به ایران خواهند رفت. وی خاطرنشان کرد: یک هیئت بزرگ روسی در ماه می گذشته (بهار) به ایران سفر کردند و از سطح توسعه بخش فناوری پیشرفته ایران ابراز شگفتی کردند.

ایشان با آیت الله رئیسی صحبت کردند و گفتند: در واقع انتظار نداشتند، من شخصاً این موضوع را به شما تبریک می گویم.

پوتین گفت: روابط بین منطقه ای در حال توسعه است. ما در همکاری‌های بین‌المللی فعال هستیم و اغلب مکان‌های ما نزدیک به یکدیگر یا به گفته دیپلمات‌ها با هم سازگار هستند.

رئیس جمهور روسیه در این دیدار قول داد که برای عضویت کامل ایران در سازمان همکاری شانگهای هر کاری که در توان دارد انجام دهد.

پوتین گفت: آخرین تشریفات باقی مانده و ایران به این سازمان بزرگ، مهم و قدرتمند بین المللی خواهد پیوست و همه ما از این بابت بسیار خوشحالیم.