گزارش تصویری مونتاژ ریل راه آهن تهران-اهواز ساخت ۳ قایق برای دسترسی به ۶ روستای منطقه ۱۷همشهری آنلاین _ مریم قاسمی: معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه ۱۷ در این باره توضیح داد: سال گذشته در راستای خدمات رسانی مطلوب به ساکنان شریف و شهید پرور منطقه ۱۷ تهران، پروژه ترافیکی در این منطقه اجرا شد. راه آهن تهران-اهواز تحت عنوان زیرگذر خط آهن تهران-اهواز پیشنهاد و تصویب شد. این پروژه دارای سه دهانه زیرزمینی می باشد. بزرگراه ۲ به صورت دایره ای رو به شرق و دیگری در ضلع غربی مرز ریلی تهران-اهواز خواهد بود.

محمدامین مرتضوی ادامه داد: رفع معارضین و اجرای شمع ها در حال حاضر به پایان رسیده است و هم اکنون روند جمع آوری ریل ها و راه اندازی شاسی ریلی برای ادامه خدمت رسانی شرکت راه آهن تهران به قطار در حال انجام است. مسافران.”

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۱۷ با بیان اینکه این پروژه بسیار حساس و مهم است، افزود: پس از اخذ مجوزهای لازم از راه آهن استان تهران، مجوز توقف هر مسیر تهران – اهواز صادر شد. هر روز. همچنین گفته شده است با توجه به شروع این پروژه و به منظور حفظ امنیت در محل، مسئولان راه آهن تهران از بروز حوادث مختلف جلوگیری کنند.

مرتضوی در خصوص مشکلات فنی و روند اجرای این پروژه جامعه مدنی گفت: پس از برداشتن ریل، نصب شاسی و حفاری تا قسمت هایی که برای ایجاد کیسه های بزرگ نیاز داریم، ریل ها در جای خود قرار می گیرند. . گفتنی است در غرب راه آهن تهران – اهواز در منطقه ۱۷ نیز همین اتفاق خواهد افتاد و مرحله بعدی نصب ساب های تولیدی پیمانکار و آماده کار و حفاری و تونل سازی است. زیر راه آهن و ساخت ورودی و خروجی در مرحله اول است.

«رضا شعاری» مدیر روابط عمومی منطقه ۱۷ نیز در خصوص بزرگترین پروژه احداث راه آهن در محدوده راه آهن تهران-اهواز گفت: تاکنون برای دسترسی مناسب به جمعیت بین شمال و جنوب تهران-اهواز. راه آهن و حذف ضلع جنوبی منطقه ۱۷. به دلیل خاموشی و امکان تردد ایمن و آسان از جمله مطالبات اساسی و منصفانه شهروندان، مسئولان این منطقه اقدامات سختگیرانه ای را انجام داده و در حال همکاری با مسئولان هستند. راه‌آهن در استان تهران، یکی از حساس‌ترین و مهم‌ترین پروژه‌های عمرانی در استان تهران است که اهواز را آغاز کردند.

وی با بیان اینکه در دو سال گذشته طرح های مورد نیاز برای احداث ۳ راه در این محدوده جغرافیایی تکمیل شده است، گفت: این پروژه در سال گذشته تعطیل شد که بنا به دلایلی ۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشت و در حال حاضر این اتفاق افتاده است. . پس از حذف مخالفان پروژه نصب شد.”

شهری درباره اهمیت این پروژه برای ساکنان منطقه ۱۷ پایتخت گفت: منطقه پایین دست شامل زمزم و ذهتابی و همچنین منطقه مرتفع گلچین، مقدم، امام سجاد(ع) و وصافنرد و در به طور کلی ساکنان ۶ روستا در محور جغرافیایی و مختصات منطقه به طور مستقیم از این امکانات جنوب ۱۷ بهره مند می شوند. فراموش نکنیم که این کانال های زیرزمینی برای سایر ساکنان تهران که بنا به دلایلی در این منطقه تردد می کنند نیز موثر خواهد بود. سهولت دسترسی و کاهش زمان سفر امروزه بازار کاشی و سرامیک در محدوده راه آهن تهران-اهواز که بازاری منطقه ای و فرامنطقه ای است شهروندان ساکن در نقاط مختلف تهران را به خود جذب می کند.