گام بعدی دولت در اصلاح اقتصاد کشور تعیین شده است


به گزارش همشهری آنلاین، محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور با احیای ۵۴۶ گروه اقتصادی ایستاده و غیرفعال طی این عملیات، خاطرنشان کرد: در کشورهای پیشرفته ۸۰ درصد سرمایه گذاری-سرمایه گذاری ها و برنامه ریزی ها برای خانه ها و مشاغل کوچک انجام می شود. : ۵۴۶ پروژه معلق و نیمه فعال با ۶ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری و ایجاد بیش از ۸ هزار شغل انسانی و بازگشت ۶ هزار میلیارد تومانی به اقتصاد کشور تنها در ۸ ماه احیا و به چرخه اقتصاد کشور بازگشته است. بعد از روی کار آمدن دولت صورت گرفت و اگر بخواهیم این گروه ها را احیا کنیم، به جز طرح احیای گروه های اقتصادی در دولت سیزدهم، حداقل سه سال طول می کشد تا این گروه ها به چرخه اقتصاد ملی بازگردند. .

معاون اول رئیس جمهور از همه نهادهای انقلابی و مردم نهاد از جمله سازمان بسیج مستضعفین، بنیاد مستضعفان و مرکز اجرایی امام خمینی (ره) خواست تا دولت را در راستای احیای اقشار مستضعف یاری کنند. بزرگترین کار او را اولویت بندی کنید. بیشتر به چرخه اقتصادی کشور بازمی گردد.

وی ادامه داد: دولت مصمم است با تمام حمایت های مالی و قانونی از طرح احیای گروه های اقتصادی حمایت کند.

مخبر در بخشی دیگر از سخنان خود اشتغالزایی را از اولویت های دولت و همچنین وعده های بزرگ رئیس جمهور و انتظارات مردم از دولت دانست و گفت: دولت در کشور به دنبال یک میلیون شغل است. هر سال. احیای گروه های معلق و نیمه رکود می تواند به دولت در رسیدن به این هدف کمک کند.

معاون اول رئیس‌جمهور همچنین افزود: یکی از مشکلات سال‌های اخیر ناتوانی کشور در سرمایه‌گذاری در اقتصاد بوده است، به طوری که نرخ تورم بیش از سرمایه‌گذاری بوده و در کنار هم، افزایش قیمت و سرمایه و همچنین ناتوانی در مدیریت نقدینگی در تولید و سرمایه گذاری در سال های اخیر از جمله موضوعاتی است که دولت به دنبال برنامه ریزی مناسب برای اتخاذ تدابیر لازم و برنامه ریزی برای رفع آنها است.

وی درباره نقش جنگ اوکراین در افزایش قیمت کالاهای اساسی و برخی مواد غذایی در سراسر جهان گفت: کشورهای اروپایی و کشورهای اروپایی هرگز چنین تورمی را تجربه نکرده‌اند، آمریکا در ۴۰ سال گذشته ضرر کرده است. بلیط و قیمت سوخت به مردم اتحادیه اروپا داده می شود. چرا؟ ” آنها همچنین در تامین کالاهای مورد نیاز شهروندان و قیمت آنها با مشکلات جدی مواجه بودند.

این مخبر در ادامه با بیان اینکه اصلاح نظام توزیع اولین حلقه اصلاحات اقتصادی دولت است، ادامه داد: اگر اجرای این طرح الزام قانونی مجلس شورای اسلامی نبود، دولت این طرح را اجرا می کرد. به شیوه ای متفاوت و با برنامه ای خاص.

معاون اول رئیس جمهور خاطرنشان کرد: دولت باید در زمینه تامین لوازم دامی اقدامات لازم را انجام دهد چرا که قیمت ها به شدت افزایش یافته و کشور برای این عرضه ها یارانه پرداخت کرده و منجر به فساد و صادرات و صادرات دام شده است. طعم و مزه

وی با اشاره به اینکه از یک سو در شعاع ۳۰۰ کیلومتری کشورهای همسایه جمهوری اسلامی از کمک های دولت ایران برای کالاهای اساسی استفاده کرده اند، گفت: برای بهره برداری از این مزیت در این جمهوری اسلامی از کمک های دولت ایران استفاده می کنند. هستند. عوارض واردات کالاهای اساسی ایرانی را لغو کرد و پس از اجرای این طرح، این کشورها با مشکلات جدی مواجه شدند.

مخبر با تاکید بر اینکه کمیت کالاها و ثبات قیمت ها از اولویت های دولت در اجرای طرح مردم سالاری و توزیع عادلانه کمک ها است، گفت: قبل از اجرای آن با اقلامی مانند آرد یا ماکارونی برنامه ریزی کنید. بالغ بر ۳۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان یارانه صادر و یا قاچاق شده است که کاملا غیر قابل قبول است.

وی ادامه داد: اقدامات بعدی دولت اصلاح اقتصاد کشور، افزایش ارزش پول ملی، سرمایه گذاری، کاهش هزینه های زندگی و مدیریت و مدیریت مستقیم اقتصاد، نقدینگی در کشور است.

وی از برنامه جدی دولت برای افزایش سرمایه گذاری در کشور، سرمایه گذاری در بنگاه های کوچک، متوسط ​​و متوسط، بنگاه های دانش بنیان و همچنین اقتصاد دیجیتال و دریا عنوان کرد و گفت: دولت به دنبال این است که صنعت پایین آمده است. پتروشیمی در حداقل ۳۰ شهر ساحلی.

معاون اول رئیس جمهور همچنین درباره برنامه دولت برای آبرسانی به مناطق کم آبی گفت: قبلاً از مرکز به روستاهای ساحلی منتقل می شد، آب دریاها، اما اکنون طرح های کاهش آب و احداث کانال های آب وجود دارد. خطوط، آب آشامیدنی و سایر مصارف از دریا به مرکز منتقل می شود.

وی افزود: با احداث ۵ خط انتقال و آبرسانی، به زودی آب سالم، آب آشامیدنی و بهداشتی و کشاورزی به استان‌های سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی و جنوبی، کرمان، یزد و اصفهان وارد می‌شود.

در این مراسم ۵۴۶ گروه اقتصادی در حال رشد و غیرفعال حضور داشتند و اتاق نظارت شهرستان با حضور معاون اول رئیس جمهور و به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح و افتتاح شد.

اتاق کنترل شهری که توسط معاونت توسعه روستایی در مناطق محروم کشور راه اندازی شده است، متشکل از ۴ سامانه اصلی و جامع وضعیت جغرافیای روستایی، سامانه ای پر از داده، اعداد و اطلاعات شهر، سامانه های داشبورد مدیریتی است. و همچنین سیستم های احیا واحدهای تولیدی معلق و نیمه راکد. .

همچنین برای ادامه این مراسم، مشارکتی بین جنبش بیداری گروه اقتصادی و کانون بسیج مستضعفین، بنیاد مستضعفان علوی و بنیاد برکت مرکز اجرایی امام خمینی(ره) منعقد شد. احیای ۳۰۰۰ گروه جدید تولیدی و اقتصادی.