کی مرد؟! | شلوار ژلی فیلتر نشده…محسن مهدیان – مدیرعامل موسسه همشهری وی نوشت: شهردار تهران و وزیر کشور پیش از اعلام رسمی سیل امامزاده داوود در صحنه حاضر شدند و مدیریت بحران را بر عهده گرفتند.

تا پایان مقاله با ما همراه باشید تا ببینیم نبرد در روایت به چه معناست.

اولین. سوالات ساده؛ چرا این خبر دشمن را عصبی کرد؟ دقت کردی؟ چرا مژده دشمن را به دندان در می آورد؟

نکات رسانه ای: از نبردهای روایی تا تجزیه و تحلیل تشکیلات دشمن. ببینید دشمن کجاست و چه مزایا و معایبی در این عملیات رسانه ای دارد وگرنه غافلگیر و گمراه خواهید شد.

برگردیم به سوال اصلی؛ خشم دشمن چیست؟

کار می کند. هر خبر خوشی از سوی دولت که موجب اعتماد اجتماعی به انقلاب شود، مانند زلزله بر دیوار رسانه های ضعیف شیطان است.

با این اطلاعات خود را جای دشمن بگذارید. واکنش شما به این خبر چگونه خواهد بود؟ لطفا آن را امتحان کنید.

دومین. بذار کمکت کنم. در گذشته که خبری در شبکه‌های اجتماعی نبود و رسانه‌ها زیر سلطه فراعنه رسانه‌ها بودند، چنین خبری پایانی نداشت: «بایکوت کامل». مراسم اربعین چند سال پیش را به خاطر دارید؟ بی بی سی در اوج رسوایی یک خط هم ننوشت و گذشت.

اما اکنون با کمک شبکه های اجتماعی، هیچ پنهانکاری وجود ندارد.

سوم. دشمن با لباس گل آلود افسران ما در سیل چه کند؟ آیا باید بنویسد که این حضور در میدان لازم نیست؟ مخاطب مخالف است. نوشتن درد داشت؟ بله، خنده دار است. بی فایده بنویسید؟ کار نکرد، اما نترسیدند.

این جماعت با مژده چه خواهد کرد؟ آیا حقوق باید حلال باشد یا خیر; حداقل بدی او را پر کنید.

بهترین راه چیست؟ تمسخر و تمسخر.

این روش بر خلاف روش های دیگر، اموال و عموم مردم را هدف قرار نمی دهد. طنز هم سرگرمی و سرگرمی است و هم رقابت و فریب. به سرعت گسترده و اجتماعی شد.

به نبرد روایات برگردیم; در جنگ روایات، شلوار را نمی توان سانسور کرد. حتی نمی توان تحلیل نادرستی ارائه کرد. پس باید چه کار کنند؟ روایت نادرست؛ تحریف حقایق؛ زشتی زیبایی و بالعکس; پرتاب برق کثیف است. یادتان هست که رهبری فرمودند قاتل را با شهید جایگزین کنید؟ همان

بیایید ادامه دهیم دشمن دشمن است. اما از بداخلاقی، لجاجت و مقداری حسادت در درون محفوظ است.

درک انقلابی از نیستی؛ آنها مدارک خود را از کجا به دست آوردند و با چه مدرکی آنها را متهم به نفاق کردند؟ بیا همین راهو بریم؛ مواظب باشیم در جنگ، سرزمین جنگ روایی، گم نشویم.