کی روش همه بازیکنان ملی پوش را زیر نظر داشت/ با مهدوی کیا مذاکره می کنیم اگر نشد او را جایگزین می کنیم – کمپ خبر خوش


به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از گروه ورزشی خبرگزاری آنا، مهدی محمدنبی درباره شرایط فدراسیون فوتبال و الزامات تیم ملی گفت: هفته گذشته جلسه هیات رئیسه فوتبال برگزار شد. فدراسیون برگزار شد و همه. اعضا در آن جلسه حضور داشتند. در جلسه هیئت مدیره موضوعات مختلفی از جمله تیم ملی و فعالیت تیم های فوتبال استان مورد بحث و بررسی قرار گرفت. بخشی از ارتقای پیشرفت فدراسیون فوتبال، تجدید قوانین و مقررات توسط هیئت استانی در داخل فدراسیون است. چرا که تیم استان همیشه یکی از ارکان فوتبال کشور بوده است.

نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال با اشاره به گزارش پایگاه خبری اخبار خوب به نقل از کمیته فنی فدراسیون فوتبال درباره کادر فنی تیم ملی گفت: کادر فنی تیم ملی باید تغییر کند. آهسته آهسته این تغییر با توجه به حضور قطر در جام جهانی ۲۰۲۲ نیز یک مشکل اساسی است که این موضوع و در مورد کادر فنی تیم ملی مورد ضرب و شتم اعضای هیات مدیره قرار گرفت و در نهایت طبق نظر اکثریت اعضا، کارلوس کی روش را به پایان رساند. روز سه شنبه هفته گذشته که این موضوع در هیات رئیسه مطرح شد، به من و تاج که رئیس فدراسیون هم هست، ماموریت داده شد تا این موضوع را رصد کنیم و به سرعت نیمکت نشینی تیم ملی را مشخص کنیم. . کاری که با کی روش انجام دادیم بر سر هدایت تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به توافق رسیدیم.

نبی در خصوص اینکه رئیس جدید فدراسیون فوتبال کی روش را انتخاب کرده است، گفت: ما به آینده تیم ملی نگاه کردیم و تصمیمی در این خصوص گرفته نشد. در این بین با تمام احترامی که برای دراگان اسکوچیچ قائل هستیم، با او صحبت کردیم تا جایگزین جدیدی به جای او انتخاب کنیم. ما تصمیم خاصی در این خصوص نگرفته ایم و نظر عمومی بر این است که تغییر روی نیمکت تیم ملی انجام شود و به همین دلیل هدف خود را رسما به رئیس فدراسیون اعلام کرده ایم و در نهایت به نتیجه رسیدیم. تصمیم ما تمام شده است

رئیس فدراسیون در پاسخ به این سوال که آیا با کی روش قرارداد می بندد یا هیئت حاکمه فدراسیون، توضیح داد: در جلسه ای که با هیئت حاکمه فدراسیون فوتبال داشتیم، قراردادی را که با آن منعقد شده بود نیز بررسی کردیم. کی روش و دستیارش و همانطور که مشخص شد تعداد قراردادها و مدت قرارداد سرمربی تیم ملی، سرپرست فدراسیون و خزانه دار مجاز به امضای قرارداد کارلوس کی روش شدند.

نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال درباره زمان ورود مربی تیم ملی فوتبال به کشورمان نیز گفت: قرار بود کی روش روز دوشنبه وارد ایران شود که به دلیل مراحل اخذ ویزا، با تاخیر یکی شد. روز چهارشنبه و کی روش صبح چهارشنبه وارد ایران می شود. اما این را هم باید اضافه کنم که دستیاران خارجی کیروس همان دوشنبه وارد ایران می شوند.

نبی در خصوص سوال کی روش مبنی بر اینکه اگر می خواست دستیار ایرانی داشته باشد با نکونام همکاری می کرد، گفت: آقای کی روش به دلیل تجربه حضور نکونام روی نیمکت تیم، ملی و همچنین کاربرد آن، او را به خوبی می شناسد. .خوب بود که شرکت کنیم. پس از اظهارات کی روش، این اقدام را انجام دادیم و با مدیرعامل باشگاه فولاد مذاکره کردیم، اما به گفته گرشاسبی این انتقال غیرحرفه ای تلقی شد، او به عنوان مدیرعامل باشگاهش از حقوق کامل برخوردار است اما رئیس فدراسیون فوتبال ادامه داد. مذاکره با مدیرعامل باشگاه فولاد ادامه خواهد داشت.

نایب رئیس فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: اگر نکونام را نتوانیم در تیم ملی داشته باشیم، وحید هاشمیان با کی روش که حدود سه سال در این تیم حضور دارد صحبت می کند -شهروندان کشورمان و با کی روش صحبت خواهند کرد. به نظر کی روش مثبت، وحید هاشمیان کادر فنی تیم ملی می ماند. انتخاب اصلی فدراسیون فوتبال نکونام است و وحید هاشمیان زمانی است که نکونام این سمت را نمی پذیرد. هدف فدراسیون فوتبال قرار دادن دستیار ایرانی روی نیمکت تیم ملی است. ما می خواهیم این کار را انجام دهیم تا تیم ملی فوتبال کشورمان که حقش یک مربی ایرانی است.

وی در خصوص لیست تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: اسامی بازیکنان بومی و دعوت شده به اردوی تیم ملی فردا ظهر اعلام می شود. در بعد از ظهر این افراد با نظر مستقیم سرمربی تیم ملی به اردو دعوت شدند. چون کی روش از نظر بدنی از فوتبال ایران فاصله گرفت اما از نظر فنی تمام ملی پوشان را زیر نظر داشت. همچنین در خصوص لژیونرهای حاضر در تیم ملی، وی هنوز لیست فدراسیون را اعلام نکرده است و مسلم است که تا چند روز دیگر پس از بررسی دقیق این اتفاق خواهد افتاد.

نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال درباره استعفای حمید استیلی، سرپرست تیم ملی فوتبال کشورمان نیز گفت: وی از طریق مطبوعات استعفای خود را اعلام کرد یا استیلی فقط در مطبوعات است و نامه ای برای استعفا ارسال نکرده است. خطاب به فدراسیون، تا الان که با شما صحبت می کنم نامه ای وجود دارد که من ندیده ام و نمی توانم در مورد آن اظهار نظر قطعی کنم.

نبی در پاسخ به برنامه های تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: اردوی تیم ملی کشورمان از بعدازظهر چهارشنبه آغاز می شود. این برنامه از قبل طراحی شده بود، اما به دلیل تاخیر در برنامه، چند روز به تعویق افتاد. همچنین تیم ملی برای اتلاف وقت و خسته نشدن از تهران مستقیما به اتریش پرواز می کند که سفر تیم ملی را یک روز به تاخیر انداخته و روز یکشنبه ۶ شهریور تیم ملی عازم می شود. . برای اتریش با توجه به ورود سرپرست تیم ملی به اینجا در روز چهارشنبه، تمرینات تیم ملی تا روز جمعه ادامه دارد و ملی پوشان با روزهای تعطیل راهی اردوی اتریش خواهند شد. تیم ملی باید با سرمربی اردو بزند، اینکه استیلی به تیم می آید یا نه، تصمیم با رئیس فدراسیون است.

وی در خصوص اینکه هدایت تیم ملی امید به اسکوچیچ واگذار شده است، تصریح کرد: من خودم با اسکوچیچ در این باره صحبت کردم و با توجه به درخواستی که از فدراسیون فوتبال داشت این پیشنهاد به او داده شد اما او قبول نکرد که این یک پیشنهاد است. پیشنهاد از ما و بر این اساس در آینده برای تیم ملی امید تصمیم گیری خواهیم کرد.

نبی خاطرنشان کرد: دستمزد اسکوچیچ به طور کامل پرداخت شده و او فقط ۱۸ روز در شهریور به فدراسیون بدهکار است. مشکل قرارداد اسکوچیچ این است که اگر تیم ملی فوتبال کشورمان از مرحله گروهی جام جهانی خارج شود، او هم سود می برد.

نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال همچنین درباره اینکه مهدوی کیا در تیم ملی امید به کار خود ادامه می دهد یا خیر، گفت: مهدوی کیا یکی از مربیان خوب ایران است اما با توجه به پایان ‘قراردادی که بسته بود پیش بینی می کردیم. که برای تیم ملی امید یک جایگزین انتخاب کنید. با مهدوی کیا هم بحث خواهیم کرد، اگر به نتیجه نرسیدیم قطعا فرد جدیدی را جایگزین او می کنیم.

انتهای پیام/