کووید-۱۹: واکسن‌های خانگی کوبا تعداد مبتلایان را به شدت کاهش داده است


چهار ماه پس از فروپاشی بیمارستان‌ها در کوبا به دلیل افزایش سرسام‌آور تعداد مبتلایان به کووید-۱۹، این کشور واکسن‌های خود را تولید کرده است و موارد ابتلا به این بیماری به ۵ نفر به ازای هر ۱۰۰۰۰۰ نفر کاهش یافته است.

سلامتی


۲۳ دسامبر ۲۰۲۱

نشانه ای از کاندیدای واکسن کوبایی ابدالا علیه کووید-19 در ماشینی در هاوانا، در 1 ژوئیه 2021 دیده می شود. - کوبا در حال آماده شدن برای نشان دادن چراغ سبز در چند روز دیگر به یکی از واکسن های کروناویروس خود است، اولین واکسن ساخته شده در آمریکای لاتین و امیدی برای منطقه ای که با موج جدیدی از همه گیری مواجه است.  (عکس از YAMIL LAGE / AFP) (عکس از YAMIL LAGE/AFP از طریق Getty Images)

ابدالا یکی از واکسن های کوبا کووید-۱۹ است

YAMIL LAGE/AFP از طریق گتی ایماژ

چهار ماه پس از آنکه کوبا بالاترین میزان سرانه ابتلای روزانه به کووید-۱۹ در جهان و بیش از ۹۰۰۰ مورد در روز را گزارش کرد، با واکسن‌های خود میزان موارد جدید را به دو رقمی کاهش داده است.

این جزیره ۶۱ عفونت روزانه جدید را در ۲۱ دسامبر گزارش داد – ۰.۵۴ به ازای هر ۱۰۰۰۰۰ نفر – در حالی که موارد برای چهارمین ماه کاهش یافت.

کارشناسان پیش‌بینی کرده بودند که بحران اقتصادی کوبا باعث ایجاد بستری مناسب برای شیوع ویروس کرونا می‌شود، زیرا محصولات اولیه پزشکی مانند کووید-۱۹…


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/