کودکان ایالات متحده هنوز از سرنگونی تلویزیون و مبلمان می میرندتوسط رابرت پرید


خبرنگار HealthDay

جمعه، فوریه ۴، ۲۰۲۲ (HelthDay News) – قبل از اینکه چشمان شما به سوپر بول یا بازی‌های المپیک زمستانی بچسبد، مطمئن شوید که تلویزیون و مبلمان شما به دیوار متصل شده‌اند تا از بچه‌های کوچک در برابر واژگونی‌های مرگبار بالقوه محافظت کنید.

طبق گزارش کمیسیون ایمنی محصولات مصرفی ایالات متحده (CPSC) بین سال های ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۰، به طور متوسط ​​۲۲۵۰۰ آمریکایی در سال برای آسیب های ناشی از واژگونی نیاز به درمان بخش اورژانس داشتند و تقریباً ۴۴ درصد آنها زیر ۱۸ سال بودند.

از سال ۲۰۰۰، نزدیک به ۶۰۰ مورد مرگ ناشی از واژگونی اثاثیه، تلویزیون یا لوازم خانگی رخ داده است و ۸۱ درصد از این قربانیان کودکان ۱۷ ساله و کمتر بودند.

الکس هوهن ساریچ، رئیس CPSC می گوید: «مردم یا از خطرات آن اطلاعی ندارند، یا فکر می کنند زمانی که یک فرد بالغ در نزدیکی است، این اتفاق نمی افتد.

طبق گزارش جدید CPSC، ۷۱ درصد از کل مرگ و میر کودکان مربوط به تلویزیون بوده است. ۶۲ درصد از مرگ و میرها در تمام گروه های سنی مربوط به تلویزیون بود. ۵۵ درصد از مرگ و میرها مربوط به له شدن مردم بود. و ۶۶ درصد از مرگ و میر ناشی از ضربه به سر.

در سال ۲۰۱۵، CPSC کمپینی به نام AnchorIt! برای آموزش آمریکایی ها در مورد خطرات انصراف. بین سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۲۰، کاهش ۵۵ درصدی آسیب‌های ناشی از واژگونی در اورژانس‌های ایالات متحده، عمدتاً به دلیل واژگونی تلویزیون کمتر بود.

هوهن ساریچ در بیانیه خبری کمیسیون گفت: «ما از اینکه شاهد کاهش جراحات ناشی از واژگونی در طول زمان هستیم، خرسندیم.

او گفت که محافظ ارزان است و نصب آن آسان است.

هوهن ساریچ گفت: «اکثر کیت‌های ضد واژگونی کمتر از ۲۰ دلار قیمت دارند و می‌توانند در کمتر از ۲۰ دقیقه نصب شوند. ما از والدین و مراقبان می‌خواهیم که از فرزندان و خانواده‌های خود محافظت کنند و برای ایمن کردن وسایل سنگین در خانه‌های خود وقت بگذارند.»

CPSC این پیشنهادات را ارائه می دهد:

  • تلویزیون ها و مبلمانی مانند قفسه کتاب و کمد را محکم به دیوار بچسبانید.
  • تلویزیون ها باید روی یک پایه محکم و کم قرار داشته باشند و تا جایی که ممکن است عقب قرار بگیرند، به خصوص اگر نمی توان آنها را لنگر انداخت.
  • اقلامی مانند اسباب‌بازی‌ها و ریموت‌ها را در جایی که بچه‌ها وسوسه می‌شوند بالا بروند و به آن‌ها برسند، نمایش یا نگهداری نکنید.
  • اقلام سنگین‌تر را در قفسه‌های پایین یا در کشوهای پایین‌تر نگهداری کنید.
  • وقتی تلویزیون جدیدی می خرید، به بازیافت تلویزیون قدیمی خود فکر کنید. اگر تلویزیون قدیمی را به اتاق دیگری منتقل می کنید، مطمئن شوید که به درستی به دیوار متصل شده است.
  • تلویزیون و سیم های کابل را از دسترس کودکان دور نگه دارید.
  • حتی زمانی که تلویزیون و مبلمان لنگر انداخته اند، کودکان همچنان باید توسط یک بزرگسال نظارت شوند.


اطلاعات بیشتر

Safe Kids Worldwide اطلاعات بیشتری در مورد جلوگیری از حوادث ناگوار دارد.

منبع: کمیسیون ایمنی محصولات مصرفی ایالات متحده، انتشار خبری، فوریه. ۳، ۲۰۲۲اخبار WebMD از HealthDayحق نشر © HealthDay 2013-2022. تمامی حقوق محفوظ است.
رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/