رفتن به نوشته‌ها

کمبود ویتامین چگونه می تواند بر شدت عروق کرونر تأثیر بگذارد؟


تاثیر کمبود ویتامین بر کرونا

موج دیگر کرونا تقریبا به پایان رسیده است ، اگرچه برخی از شهرهای ایران شاهد افزایش ناگهانی موارد کرونر هستند. موج دوم کشور را ویران کرد و از نظر مادی یا معنوی یا هر دو ، همه را تحت تأثیر قرار داد.

اما ما اکنون به مرحله ای رسیده ایم که موارد کمی وجود ندارد. اما این بدان معنا نیست که ما هنوز ایمن هستیم. نبرد هنوز تمام نشده است. MHA و بسیاری از دانشمندان درباره احتمال ورود موج سوم کرونا در اکتبر هشدار داده اند. هیچ ایده روشنی از این که این موج چه خواهد بود ، آیا خطرناک تر از موج دوم و برای چه مدت است وجود ندارد.

هنوز وقت آن نرسیده است که احتیاط را کنار بگذاریم و مانند قبل از شیوع کووید -19 زندگی کنیم. در واقع زمان آن فرا رسیده است که خود را آماده کرده و هر کاری از دستمان بر می آید انجام دهیم تا موج سوم متوقف شود.

ارتباط بین بیماری عروق کرونر و کمبود ویتامین

با پیشرفت همه گیر همه چیز جدید در حال ظهور است. نشان داده شده است که بین شدت COVID-19 و سطح ویتامین D رابطه مستقیمی وجود دارد. ویتامین D معمولاً در غذاها یافت نمی شود و منبع اصلی این ویتامین نور خورشید است.

اما متأسفانه ، همه گیری همه ما را مجبور کرده است که در خانه بمانیم. مردم فقط می توانند برای خرید وسایل خانه بیرون بروند و نه همیشه در طول روز. این بدان معناست که اکثر ما برای قرار گرفتن در معرض نور خورشید مشکل داریم. این منجر به کاهش سریع ویتامین D در بسیاری از افراد شد.

همچنین مشخص شده است که افرادی که کمبود ویتامین D دارند علائم شدیدتری از COVID دارند. یکی از دلایل این امر می تواند این واقعیت باشد که ویتامین D برای ایمنی بدن بسیار مهم است و در صورت عدم وجود ویتامین D کافی ، بدن نمی تواند به شدت به ویروس کرونا واکنش نشان دهد.

به همین ترتیب ، کمبود ویتامین B12 با عفونت های جدی تر با ویروس کرونا همراه است. کمبود ویتامین B12 می تواند باعث کم خونی ، ضعف و مشکلات عصبی شود.

برخی از محققان همچنین پیشنهاد می کنند که ویتامین B12 می تواند به پروتئین های ویروسی متصل شود و تکثیر ویروس را کند کند.

بنابراین ، اگر به اندازه کافی این ویتامین را در سیستم خود ندارید ، ممکن است به شدت بیمار شوید. افرادی که از داروهای ضد تشنج استفاده می کنند ، دیابت دارند یا سوزش سر دل دارند ، سطح ویتامین B12 پایینی دارند.

کمبود ویتامین D و B12 به ویژه ناراحتی تنفسی را در بیماران مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب افزایش می دهد.

چگونه سطح ویتامین D و ویتامین B12 را افزایش دهیم؟

خبر خوب این است که افزایش سطح این دو ویتامین واقعاً آسان است.

هنوز بیرون آمدن از خانه ایمن نیست مگر اینکه دلیل خوبی برای این کار داشته باشید. اما شما هنوز هم می توانید به اندازه کافی نور خورشید دریافت کرده و ذخایر ویتامین D خود را دوباره پر کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که هر روز صبح به بالکن خانه یا آپارتمان خود بروید و حدود سی دقیقه زیر نور آفتاب باشید.

آیا ویتامین D می تواند از تاجگذاری جلوگیری کند؟

سه منبع اصلی ویتامین D عبارتند از:

 • یک تخم مرغ
 • پنیر
 • غلات غنی شده با ویتامین D
 • ماهی چاق

همچنین ممکن است مجبور شوید از مکمل ویتامین D استفاده کنید.

مواد غذایی حاوی ویتامین B12 عبارتند از:

 • شیر نر
 • پنیر
 • ماهی
 • گوشت

اکثر مردم علائمی مانند خستگی ، مشکلات حافظه ، اضطراب ، افسردگی ، درد استخوان و مفاصل و گرفتگی عضلات پا را تجربه می کنند ، اما شواهدی از کمبود عمده ویتامین وجود ندارد که ممکن است علت آن باشد. شما می توانید از یک آزمایش خون ساده برای بررسی میزان نرمال بودن میزان ویتامین خود استفاده کنید.

برای ایمن ماندن چه کار دیگری می توانید انجام دهید؟

علاوه بر افزایش سطح ویتامین D و ویتامین B12 ، باید موارد زیر را نیز انجام دهید تا از موج سوم COVID-19 در امان باشید

 • واکسینه شدن
 • پروتکل COVID را دنبال کنید
 • مدیریت دیابت
 • ایمنی خود را تقویت کنید

فقط به دلیل موارد کمتر گزارش شده ، نمی توانیم باور کنیم که همه گیری تمام شده است. امواج بعدی ممکن است در راه باشد. نحوه عمل ما در حال حاضر تعیین می کند که چقدر خطرناک است. همه ما باید مراقب خود و رفاه عزیزانمان باشیمبه


بیشتر بدانید:

فشار خون بالا و واکسن کرونا ، خطرناک یا بی ضرر
آیا ماساژ محل تزریق واکسن کرونا خوب است؟
با سه ویژگی متمایز دلتا کرونا آشنا شوید

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *