رفتن به نوشته‌ها

کمبود سلنیوم و مسمومیت


کمبود سلنیوم باعث تغییرات بیوشیمیایی در افراد می شود به طوری که این افراد در معرض استرس زیادی هستند و از بیماری های خاصی رنج می برند. به عنوان مثال ، کمبود سلنیوم ، همراه با استرس ثانویه ناشی از عفونت ویروسی ، منجر به کشان می شود. این یک عارضه کاردیومیوپاتی (بیماری عضله قلب است که در آن توانایی قلب برای پمپاژ خون به اندام های مختلف بدن مختل می شود) که در بخشی از چین قبل از شروع برنامه مکمل سلنیوم توسط دولت در اوایل دهه 1970 رخ داد. بابا
کمبود سلنیوم با ناباروری مردان ارتباط دارد و ممکن است در بیماری کاشین بک نقش داشته باشد ، شکلی از پوکی استخوان که در مناطق چین ، تبت و سیبری با سطوح پایین تر رخ می دهد. کمبود سلنیوم می تواند کمبود ید را بدتر کرده و خطر ابتلا به کرتینیسم (کوتوله گرایی) را افزایش دهد.
آجیل برزیل حاوی مقدار زیادی سل (91-68 میکروگرم) است که اگر به طور منظم مصرف شود ، می تواند باعث مسمومیت شود.

مسمومیت با سلنیوم:

مسمومیت حاد به دلیل استفاده از محصولات بدون نسخه و فرمولاسیون نامطلوب که حاوی مقادیر زیادی سیتاتین هستند رخ می دهد. به عنوان مثال ، در سال 2008 ، 201 نفر از مصرف مکمل مایع حاوی 200 برابر مقدار روی برچسب ، عوارض جانبی شدیدی را تجربه کردند. مسمومیت حاد می تواند باعث علائم شدید گوارشی و عصبی ، سندرم دیسترس حاد تنفسی ، سکته قلبی ، ریزش مو ، ضعف عضلانی ، لرزش ، سبکی سر ، گرگرفتگی ، نارسایی کلیه ، نارسایی قلبی و در موارد نادر مرگ شود.

FNB میزان سلنیوم را از طریق غذا و مکمل ها بر اساس میزان سلنیوم مرتبط با ریزش مو و شکنندگی ناخن ها تعیین کرد.
جدول 3: حد بالایی برای مصرف فی نفسه
سن شیردهی باردار
نوزادان تا 6 ماه 45 میکروگرم 45 میکروگرم
7-12 ماه 60 میکروگرم 60 میکروگرم
1-3 سال 90 میکروگرم 90 میکروگرم
4-8 سال 150 میکروگرم 150 میکروگرم
9-13 سال 280 میکروگرم 280 میکروگرم
14-18 سال 400 میکروگرم 400 میکروگرم 400 میکروگرم 400 میکروگرم
19 سال تا 400 میکروگرم 400 میکروگرم 400 میکروگرم 400 میکروگرم
شیر مادر ، شیر خشک و غذا باید تنها منابع سلنیوم برای نوزادان باشند.

در مورد (به دست آوردن ، به دست آوردن) فناوری های فعلی که از Selenium Health آمده است ، بیاموزید

سلنیوم

سلنیوم برای سلامتی

در این بخش ، ما بر روی چهار بیماری که ممکن است نقش داشته باشند تمرکز می کنیم. این چهار بیماری شامل سرطان ، بیماری های قلبی عروقی ، از دست دادن حافظه و بیماری تیروئید است.

سرطان

سلنیوم به دلیل اثرات آن بر ترمیم DNA ، آپوپتوز ، سیستم غدد درون ریز و سیستم ایمنی و سایر مکانیسم ها ، از جمله خواص آنتی اکسیدانی آن ، می تواند در پیشگیری از سرطان نقش داشته باشد.
مطالعات اپیدمیولوژیک رابطه معکوس بین وضعیت سرطان روده بزرگ و خطر سرطان روده بزرگ ، پروستات ، ریه ، مثانه ، پوست ، مری و معده نشان داده است.

بیماری قلب و عروقی

پروتئین سلنو به جلوگیری از اصلاح اکسیداتیو لیپیدها ، کاهش التهاب و جلوگیری از تجمع پلاکت ها کمک می کند. به همین دلایل ، کارشناسان پیشنهاد کرده اند که مکمل se ممکن است خطر بیماری های قلبی عروقی یا مرگ ناشی از بیماری را کاهش دهد.

از دست دادن حافظه

سرم با افزایش سن کاهش می یابد. کمبود سلنیوم ممکن است با کاهش عملکرد مغز در ارتباط با سن مرتبط باشد ، احتمالاً به دلیل کاهش فعالیت آنتی اکسیدانی است.

بیماری تیرویید

میزان se در غده تیروئید بیشتر از سایر بافتهای بدن است و سلنیوم مانند ید عملکردهای مهمی در تولید و متابولیسم هورمون تیروئید دارد.

مرتب سازی بر اساس: دوستداران گل
منبع: ods

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *