کلاه های شگفت انگیز را بررسی کنید – اخبار خوب جدید


کلاه ایمنی های به جا مانده در دوره های مختلف تاریخ دارای طرح های چشمگیر و گاه ترسناکی است که گاه تنها با هدف حفاظت طراحی و استفاده می شد.

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از ایسنا، به نقل از Ancient Origins، باستان شناسان با کاوش در نقاط مختلف جهان به آثار تاریخی جذابی دست یافته اند که از آن جمله می توان به سلاح ها، کلاه ایمنی و نقاب های مختلف نظامی اشاره کرد که در دوره های مختلف تاریخی مورد استفاده قرار می گرفته است.

در ادامه با کلاه هایی با طرح های شگفت انگیز که در دوره های مختلف تاریخی و در نقاط مختلف دنیا ساخته شده اند آشنا خواهید شد.

تصویر بالا کلاه و ماسک سامورایی ژاپنی است. کلاه ایمنی سامورایی برای ترساندن دشمن طراحی شده بود. آنها کلاه خود را مانند روح شیطان یا کوه بر سر می گذاشتند. این کلاه ها از قسمت های مختلفی ساخته شده اند، به عنوان مثال از فلز تزئین شده با شاخ گوزن، عاج، پر، پر و طلا ساخته شده اند.

  به کلاه های شگفت انگیز نگاه کنید

شما در حال مشاهده کلاه ریبچستر هستید. این کلاه که از آلیاژ برنز و یک ماسک انسان نما ساخته شده است متعلق به قرن اول یا دوم پس از میلاد است. این کلاه در شهر ریبچستر در شمال غربی انگلستان پیدا شده است. این کلاه خود در میدان جنگ مورد استفاده قرار نگرفت، بلکه در مراسم استفاده می شد و اکنون در موزه بریتانیا نگهداری می شود.

  به کلاه های شگفت انگیز نگاه کنید

کلاهخود مسکالادوگ پادشاه کیش. این کلاه در سال ۱۹۲۴ در عراق و در “مقبره پادشاهان اور” پیدا شد. این کلاه خود با استفاده از ورق طلای ۱۸ عیار ساخته شده و دارای کتیبه و جزئیاتی نیز بر روی آن است. این کلاه در موزه پن در دانشگاه پنسیلوانیا نگهداری می شود.

  به کلاه های شگفت انگیز نگاه کنید

تصویر بالا یک کلاه گلادیاتور مورمیلو است. مورمیلو گروهی از گلادیاتورها در امپراتوری روم بود. این نوع کلاه ها با لبه های پهن ساخته می شدند و روی آن ها یک رج که اغلب با موی اسب تزئین می شد، ساخته می شد.

  به کلاه های شگفت انگیز نگاه کنید

این کلاه متعلق به یک گلادیاتور است که در پمپئی (ایتالیا) یافت شده است. این کلاه تاریخی که دارای حکاکی هایی از داستان اساطیری است در مجموعه موزه لوور نگهداری می شود.

  به کلاه های شگفت انگیز نگاه کنید

این کلاه شاخی متعلق به هنری هشتم بود. مورخان بر این باورند که این کلاه ایمنی عجیب به عنوان هدیه ای از ماکسیمیلیان اول امپراتور روم در سال ۱۵۱۴ میلادی برای هنری هشتم فرستاده شده است. این کلاه در موزه سلطنتی اسلحه در لیدز انگلستان نگهداری می شود.

  به کلاه های شگفت انگیز نگاه کنید

این کلاه ایمنی میسینایی ساخته شده از دندان گراز در یک مقبره پیدا شد. این نوع کلاه در «ایلیاد» اثر «هومر» نیز آمده است. این کلاه اکنون در موزه ملی باستان شناسی آتن (یونان) نگهداری می شود.

  به کلاه های شگفت انگیز نگاه کنید

کلاه ایمنی که در عکس بالا می بینید کلاه ایمنی سه هزار ساله عصر برنز است که در سال ۱۹۴۲ در دانمارک کشف شد. خود کلاه با شاخ های بلند و منحنی گاو نر، چشم های پرنده و منقار تزئین شده است.

  به کلاه های شگفت انگیز نگاه کنید

این یک کلاه رژه سلتیک است که قدمت آن به ۳۵۰ سال قبل از میلاد می رسد. این اثر تاریخی در غاری در غرب فرانسه پیدا شد. تمام قسمت های این کلاه با طلا تزئین شده است.

انتهای پیام