کلاهک انسولین ۳۵ دلاری مورد استقبال، محبوب و دو حزبی است. اما کنگره ممکن است به هر حال آن را تصویب نکند.


[UPDATED at 8:15 a.m. PT]

دموکرات‌های سنا در این ماه آماده هستند تا اولین تلاش خود را برای نجات یکی از محبوب‌ترین عناصر طرح متوقف‌شده جو بایدن، یعنی طرح محدود کردن هزینه‌های انسولین به ۳۵ دلار در ماه، انجام دهند.

ممکنه خوب پیش نره

این درست است، حتی اگر ایده کمک به میلیون‌ها آمریکایی مبتلا به دیابت یک داروی حیاتی را فراهم کند، از حمایت عمومی گسترده و حتی طرفداران دو حزبی برخوردار است. اما پس از آن، سیاست وجود دارد – البته بین دموکرات ها و جمهوری خواهان، اما همچنین در میان دموکرات ها.

سن رافائل وارنوک (D-Ga.) از لایحه ای حمایت می کند که انتظار می رود در ماه مارس یا اوایل آوریل ارائه شود و قیمت را محدود کند. اما پیگیری لایحه Warnock باعث حذف این ماده در لایحه Build Back Better خواهد شد.

شرکت‌های داروسازی اخیراً قیمت‌ها را در ایالات متحده افزایش داده‌اند و آمریکایی‌ها را بیش از ۱۰ برابر بیشتر از مردم سایر کشورها پرداخت کرده‌اند.

چاک شومر، رهبر اکثریت سنا، هنگامی که قبل از تعطیلات روز رئیس‌جمهور کنگره اعلام کرد که این موضوع در اولویت خواهد بود، نکات آشکار کاهش هزینه انسولین را برجسته کرد. شومر می‌گوید: «این که آمریکایی‌های مبتلا به دیابت گاهی بیش از ۶۰۰ دلار را فقط برای یک عرضه ۴۰ روزه انسولین می‌پردازند، بیش از حد مضحک است.»

او با دعوت از جمهوری خواهان برای مشارکت گفت: «علاقه زیادی در گروه ما برای پیگیری این پیشنهاد وجود دارد، بنابراین این یک اولویت برای دموکرات ها در هفته های آینده خواهد بود». این موضوع مدتهاست که یک موضوع دو حزبی بوده است: حدود ۲۰ ایالت در سراسر کشور – که بسیاری از آنها دارای قانونگذاران و فرمانداران جمهوری خواه هستند – سقف انسولین در سطح ایالت را تصویب کرده اند. دلیلی وجود ندارد که این امر در این بدنه دو حزبی نباشد.»

با این حال، پیچیدگی ها از سمت دموکرات شروع می شود، حتی اگر کاملاً قابل حل به نظر برسند.

اولین مورد این است که بایدن و بسیاری از دموکرات‌های مترقی در کنگره هنوز هم مایلند نسخه‌ای از طرح «بهتر بساز» را تصویب کنند. آن‌ها می‌خواهند برای ساختن بسته‌ای از مقررات عمومی مالیات، آب و هوا، و بهداشتی که می‌تواند با سناتور ویرجینیای غربی هماهنگ شود، تلاش دیگری داشته باشند. جو مانچین، یک دموکرات محافظه کار که لایحه جاه طلبانه تر را مسدود کرد. دموکرات ها می توانند نسخه جدید را با ۵۱ رای تحت قوانین تطبیق بودجه تسریع شده که قبلا تصویب کرده اند، سرعت بخشند.

بایدن در ماه گذشته در مورد ساختن بهتر و کاهش هزینه های انسولین صحبت می کرد – درست چند روز قبل از اینکه شومر برنامه انسولین وارناک را اعلام کند – و دوباره انسولین را در سخنرانی خود در اتحادیه مطرح کرد و به شانون دیویس و دختر ۱۳ ساله اش اشاره کرد. پسر، جاشوا، که مانند پدرش با دیابت نوع ۱ زندگی می کند.

«تصور کنید نگاه کردن به فرزندتان که به انسولین نیاز دارد و نمی‌داند چگونه می‌خواهید هزینه آن را بپردازید، چگونه است. بایدن با تاکید مجدد بر برنامه خود برای محدود کردن سطح انسولین به میزان ۳۵ دلار در ماه، گفت: چه کاری برای شأن شما انجام می دهد.

برداشتن معیار انسولین از Build Back Better این نقطه بحث قدرتمند را حذف می کند و به این معنی است که یک لایحه فقط انسولین برای تصویب در سنا به جای اکثریت ساده به ۶۰ رأی نیاز دارد.

رئیس جمهور در سخنرانی اول مارس خود به برنامه هزینه های بزرگتر خود اشاره نکرد. و استقبال شومر از لایحه وارناک نشان می دهد که دموکرات ها ارزش رهبری وارناک در یک موضوع محبوب را در حالی که او امسال با یک نبرد سخت برای انتخاب مجدد در جورجیا روبرو است، می دانند.

من یک کشیش هستم. من روی زمین هستم و بنابراین می دانم که همه افراد مبتلا به دیابت را می شناسند. “من از نزدیک دیده ام که دیابت چگونه بر مردم گرجستان تاثیر می گذارد.”

بر اساس اطلاعات پیشینه ارائه شده توسط دفتر وارناک، سناتور با شومر و روسای کمیته های مالی و بهداشت در مورد بهترین روش برای پیشبرد این اقدام کار کرده است. او همچنین با مراکز خدمات درمانی و مدیکید بایدن در مورد جزئیات فنی کار می کند و حداقل حمایت ضمنی از سوی کاخ سفید را پیشنهاد می کند.

کارکنان دموکرات هیل، که به صراحت در مورد چشم انداز Build Back Better صحبت می کردند، آن را کمتر به عنوان یک ماشین مسابقه ای توصیف کردند که فقط به یک پیت استاپ کشیده می شود و بیشتر به عنوان یک ماشین درهم و برهم روی بلوک های خاکستری. برخی از سناتورها اعلام کرده اند که دیگر وجود ندارد.

سایر کارمندان دموکرات می گویند که خروج اصلاحات نسخه از بسته Build Back Better ممکن است مفید باشد. مواردی که در فرآیند آشتی گنجانده شده است قرار است مستقیماً بر بودجه فدرال تأثیر بگذارد. ارائه انسولین بر امور مالی بیمه‌گران و داروسازان بسیار بیشتر از دولت فدرال تأثیر می‌گذارد و مقررات را در معرض چالش قانونی جمهوری‌خواهان قرار می‌دهد.

با شروع عملیات نجات با یک قطعه محبوب و جذب جمهوری‌خواهان کافی برای موفقیت، دموکرات‌ها می‌توانند از کلاه انسولین به عنوان الگویی برای دریافت چند تکه دیگر از Build Back Better در کنگره استفاده کنند.

با این حال، هیچ سیگنال روشنی مبنی بر همکاری سناتورهای جمهوری خواه وجود ندارد، حتی اگر حدود ۲۰ نفر از آنها قبلاً از اقدامات برای کنترل قیمت انسولین حمایت کرده اند. کارکنان وارناک گفتند که سناتور بازخورد مثبتی در مورد این پیشنهاد از سوی همکاران دموکرات و جمهوری خواه دریافت کرده است.

در پاسخ به سوالی درباره لایحه وارناک، چندین جمهوری خواه کلیدی، از جمله رهبر اقلیت میچ مک کانل و رئیس مشترک انجمن دیابت سنا، سناتور. سوزان کالینز از مین – پاسخی نداد.

جس اندروز، سخنگوی سن. جان کندی (R-La.)، که سه لایحه برای کاهش هزینه های انسولین ارائه کرده است، یکی از آنها در ماه سپتامبر که شامل سقف بود، گفت که این سیاستمدار در حال حاضر چیزی برای گفتن ندارد.

سن چاک گراسلی (R-Iowa)، که به طور گسترده با رئیس کمیته مالی، ران وایدن (D-Ore.) در تحقیقات و قوانین مربوط به هزینه های انسولین کار کرده است، هیچ نظری در مورد لایحه Warnock ارائه نکرد.

یک سخنگوی اشاره کرد که گراسلی رویکرد گسترده تری را ترجیح می دهد. تیلور فوی، سخنگوی گراسلی، گفت: «شکی نیست که انسولین یکی از داروهای ضروری است که کمتر و کمتر مقرون به صرفه شده است. پیشنهادات دو حزبی در کنگره، مانند قانون کاهش قیمت داروهای تجویزی Grassley-Wyden، به علل اصلی افزایش قیمت نه تنها انسولین، بلکه بسیاری از داروهای دیگر نیز می‌پردازد.

در واقع، تقریباً هر گروه از طرفدارانی که روی یک بیماری خاص کار می کنند، مایلند کنگره قیمت یک داروی ضروری را برای درمان یا درمان آن بیماری کنترل کند. اما کنگره تاکنون فاقد اراده یا ابزاری برای برخورد با این مشکل بوده است.

مک کانل در سال ۲۰۱۹، زمانی که جمهوری خواهان اکثریت سنا را در اختیار داشتند، لایحه گسترده گراسلی را اژدر کرد. اما اکنون شومر کنترل می‌کند که کدام صورتحساب‌ها به زمین می‌رسند.

اگر ۱۰ نفر از جمهوری‌خواهانی که می‌خواهند هزینه‌های انسولین را کنترل کنند، بخواهند خود را با یک دموکرات آسیب‌پذیر که با رقابتی نزدیک مواجه است، هماهنگ کنند، این لایحه می‌تواند این بار تصویب شود. در غیر این صورت، دموکرات‌ها جایزه تسلی خاطر را دریافت خواهند کرد که نشان می‌دهد چگونه حزب جمهوری‌خواه جلوی یک اصلاحات مردمی را که میلیون‌ها نفر خواستار آن بودند، گرفت.

این خبر توسط KHN (اخبار سلامت قیصر)، یک اتاق خبر ملی که روزنامه نگاری عمیقی در مورد مسائل بهداشتی تولید می کند، تهیه شده است. همراه با تجزیه و تحلیل سیاست و نظرسنجی، KHN یکی از سه برنامه عملیاتی اصلی در KFF (بنیاد خانواده قیصر) است. KFF یک سازمان غیرانتفاعی وقفی است که اطلاعات مربوط به مسائل بهداشتی را به ملت ارائه می دهد.

[Update: This article was revised at 8:15 a.m. PT on March 4, 2022, to clarify details of the reconciliation process Democrats hope to use to advance President Joe Biden’s Build Back Better legislation. Some of the prescription drug pricing provisions in that measure, including the cap on insulin prices, would not have a big impact on government spending and might be subject to a parliamentary challenge in the Senate. However, other parts of the drug pricing measures in that bill would affect federal spending.]

مطالب مرتبط

تماس با ما ارسال یک نکته داستان
رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/