کره جنوبی گفت این بالن های فرستاده شده توسط پناهجویان نبودند که باعث تاج گذاری در کره شمالی شدندبه گزارش همشهری آنلاین به نقل از رویترز، کره شمالی روز جمعه گفته بود که اولین فوران کرونا در این کشور نتیجه این بود که بیماران با هم “اشیاء خارجی” در نزدیکی مرز به کره جنوبی داشتند، اما به نظر نمی رسد موج کووید را مقصر بداند. ویروس در این کشور منزوی

رسانه دولتی کره شمالی به طور مستقیم به کره جنوبی اشاره ای نکرد، اما پناهجویان و فعالان سیاسی کره شمالی در کره جنوبی چندین دهه است که بالن های حامل پیام های سیاسی و کمک های بشریت را به مرزهای بسیار مستحکم با شمال می فرستند.

وزارت وحدت کره جنوبی که بر روابط بین کره‌ای‌ها نظارت می‌کند، گفت: «غیرممکن» است که ویروس کرونا از طریق خطوط ارسال شده به مرز به شمال برسد.

به گزارش خبرگزاری دولتی کره شمالی (KCNA)، یک سرباز ۱۸ ساله و یک کودک ۵ ساله که در اوایل آوریل “در تپه ای در اطراف خندق ها و مناطق مسکونی” در این منطقه با این ماده ناشناس مواجه شدند. بخش شرقی کومانگ به شدت مجروح شد.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده (CDC) می گوید خطر ابتلای افراد به کووید-۱۹ در نتیجه تماس با خاک یا مواد آلوده کم است، اما ممکن است.

کره شمالی همچنین گفت که دو بیمار اول که در معرض اشیاء نامشخص قرار گرفتند در اوایل آوریل بود، اما اولین باری که گروهی از پناهجویان از شمال امسال با بالون از مرز عبور کردند، اواخر آوریل بود. اردیبهشت) در قسمت غربی گیمپو بود. .

کره شمالی برای اولین بار، ماه ها پس از کاهش محدودیت های مرزی اعمال شده در اوایل سال ۲۰۲۰ برای ادامه حمل و نقل ریلی با چین، به گسترش کووید-۱۹ در این کشور اذعان کرد.

اما به گفته لیم اول چئول، استاد مؤسسه مطالعات خاور دور در دانشگاه کیونگنام در کره جنوبی، برای پیونگ یانگ دشوار است که انگشت اتهام را به سمت مهاجرت ویروس کرونا در چین نشانه رود.

لیم گفت: «اگر آنها به این نتیجه می رسیدند که ویروس از چین آمده است، باید اقدامات کمی را در آن مرز تشدید می کردند و این می توانست مانع دیگری برای تجارت کره شمالی با چین باشد.

کره شمالی اعلام کرده است که شیوع کووید-۱۹ در این کشور نشانه‌هایی از کاهش را نشان می‌دهد، اگرچه کارشناسان معتقدند که تعداد مبتلایان گزارش شده توسط رسانه‌های دولتی در این کشور ممکن است کمتر از تعداد واقعی باشد.

کره شمالی روز جمعه ۴۵۷۰ مورد مالاریا را گزارش کرد که تعداد بیماران مالاریا ثبت شده در این کشور را تا پایان آوریل به ۷۴.۴ میلیون نفر رساند.

ظاهراً به دلیل کمبود کیسه های آزمایش، پیونگ یانگ تعداد بیماران مالاریا در روز را گزارش می دهد اما نمی گوید که آیا آنها بیماری عروق کرونر دارند یا خیر.