کره جنوبی و آمریکا در واکنش به آزمایش های موشکی کره شمالی هشت موشک شلیک کردندخبرگزاری یونهاپ کره جنوبی به نقل از ارتش کره جنوبی گفت که این یک نمایش “مهارت و تمایل برای انجام اقدام واقعی” با پرتاب موشک به کره شمالی یا یک مرکز فرماندهی و پشتیبانی است.

رئیس جمهور کره جنوبی، یون سوک-یو، ماه گذشته وعده داد که اقدامات قوی تری علیه کره شمالی انجام دهد و با جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده در سفر به سئول در ماه مه برای بهبود تمرینات نظامی مشترک و موقعیت ترکیبی آنها به توافق رسید.

به گزارش یونهاپ، نیروهای کره جنوبی و آمریکا از ساعت ۴:۴۵ بامداد روز یکشنبه در پاسخ به ۸ موشک کره شمالی، ۸ موشک به زمین شلیک کردند.

یکی از مقامات وزارت دفاع کره جنوبی پرتاب ۸ موشک “سیستم موشکی استراتژیک” (ATACMS) را تایید کرد.

پرتاب موشک کوتاه برد کره شمالی از سواحل شرقی در روز یکشنبه احتمالاً بزرگترین آزمایش این کشور در سال جاری خواهد بود، یک روز پس از پایان رزمایش – نیروهای مشترک کره جنوبی و آمریکا.

رزمایش دوجانبه کره جنوبی و آمریکا که به میزبانی یک شرکت هواپیمایی آمریکایی برگزار شد، اولین رزمایش در نوع خود در بیش از چهار سال گذشته بود.

ژاپن و ایالات متحده نیز روز یکشنبه در واکنش به آخرین آزمایش موشکی کره شمالی تمرینات نظامی مشترکی برگزار کردند.

کره شمالی که در اولین بمباران کویت-۱۹ در چند هفته اخیر دست داشته است، علیرغم صحبت از دیپلماسی، از تمرینات نظامی قبلی به عنوان نمونه ای از “سیاست نفرت” واشنگتن در قبال پیونگ یانگ انتقاد کرده است.

کره شمالی در سال جاری موشک های مختلفی را پرتاب کرده است، از موشک های مافوق صوت گرفته تا آزمایش بزرگترین موشک بالستیک قاره (ICB)، برای اولین بار در نزدیک به پنج سال گذشته.

مقامات واشنگتن و سئول همچنین اخیرا هشدار داده اند که به نظر می رسد کره شمالی آماده ادامه آزمایش تسلیحات هسته ای از سال ۲۰۱۷ است.